Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 6:30




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1047 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53  Następna
Forumowy brainiac... 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: Forumowy brainiac...
Ha! Dzięki, dziś będę mógł spać spokojnie :D Dla innych zainteresowanych:

Cytuj:
"Pistolet zawiera w lufie fotodiode lub fototranzystor. W momencie wcisniecia spustu ekran telewizora jest wygaszany (krok 1), a nastepnie malowany jest na bialo cel (krok 2) . Jesli punkt ekranu, w ktory wycelowana byla fotodioda w (1) i (2) byl czarny - nie trafiles. Jesli w (1) czarny, a w (2) bialy trafiles." Widać to było gołym okiem, kiedy na dłuzej przytrzymało się spust - kaczkę zastępował biały kwadrat.

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Pon, 11.02.2013, 19:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post Re: Forumowy brainiac...
Co to jest ściana grodziowa :?:

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Sob, 23.02.2013, 23:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Forumowy brainiac...
Jest to ściana między komorą silnika a przedziałem pasażerskim :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Nie, 24.02.2013, 0:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post Re: Forumowy brainiac...
Dziękuję :wink:

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Nie, 24.02.2013, 11:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 557
Post Re: Forumowy brainiac...
Niedawno w Felicii dziadka wymieniana była poduszka tylnego amortyzatora (2 miesiące temu), teraz poszedł (prawdopodobnie prawy) teleskop klapy bagażnika.

Jeszcze wcześniej zauważyłem, że słupek C właśnie z prawej strony zaczyna się wypaczać na zewnątrz i widać to wyraźnie po zamknięciu klapy bagażnika.

Zastanawiam się, czy to wszystko nie jest następstwem wgniecenia na prawym progu, może się ze sobą łączyć?


Nie, 24.02.2013, 17:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 552
Miejscowość: Tarnów
Samochód: Opel Astra G
Post Re: Forumowy brainiac...
t0m3k911 napisał(a):
Niedawno w Felicii dziadka wymieniana była poduszka tylnego amortyzatora (2 miesiące temu), teraz poszedł (prawdopodobnie prawy) teleskop klapy bagażnika.

Jeszcze wcześniej zauważyłem, że słupek C właśnie z prawej strony zaczyna się wypaczać na zewnątrz i widać to wyraźnie po zamknięciu klapy bagażnika.

Zastanawiam się, czy to wszystko nie jest następstwem wgniecenia na prawym progu, może się ze sobą łączyć?

Zależy jakie to wgniecenie jest, jeżeli dość mocne i dodamy do tego korozję ( jak na felicie przystało ) to zaczyna się łączyć w normalną całość. jeżeli to na progu to zwykłe " wklęśnięcie " to nie ma to kompletnie znaczenia, poszycie progu to nie element konstrukcyjny, pod progiem jest jeszcze odpowiednia wkładka wzmacniająca próg ( w Felicji może nie być ) i podłoga.


Nie, 24.02.2013, 17:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: Forumowy brainiac...
Zaraz się przekręcę...Taki był fajny temat, tak ładniej się zapowiadał, a od jakiegoś czasu totalnie zszedł na psy. Zgadnijcie dlaczego :roll:

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Nie, 24.02.2013, 19:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7383
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Forumowy brainiac...
niedawno wyczytałem, że niemieckie Gutbrody z początku lat '50 z silnikami dwusuwowymi miały w opcji [uwaga!] wtrysk paliwa :shock: Swoją drogą jestem ciekaw, jak wyglądało to konstrukcyjnie (wszak dwusuwy nie mają zaworów tylko kanał przelotowy). Anyway, skoro 60 lat temu dało się zainstalować wtryskiwacze do dwusuwa, to chyba dzisiaj możliwe byłoby jego zagazowanie :?:

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Sob, 09.03.2013, 2:45
Profil

Postów: 134
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Astra F 1.6 Caravan
Post Re: Forumowy brainiac...
kulikowski napisał(a):
niedawno wyczytałem, że niemieckie Gutbrody z początku lat '50 z silnikami dwusuwowymi miały w opcji [uwaga!] wtrysk paliwa :shock: Swoją drogą jestem ciekaw, jak wyglądało to konstrukcyjnie (wszak dwusuwy nie mają zaworów tylko kanał przelotowy). Anyway, skoro 60 lat temu dało się zainstalować wtryskiwacze do dwusuwa, to chyba dzisiaj możliwe byłoby jego zagazowanie :?:


Ale w konstrukcji silnika dwusuwowego nie jest wykluczone stosowanie zaworów, chociaż rozwiązania z rozrządem sterowanym tłokiem (czyli bez zaworów) były najpopularniejsze. Nie wiem jaki typ dwusuwu był w Gutbrodach, ale Bosch chwali się, że w tych właśnie samochodach zadebiutował bezpośredni wtrysk benzyny. Nieco młodsze rozwiązanie o podobnej idei opisano tu, w odniesieniu do Fiesty: http://autokult.pl/2010/10/24/dwusuw-juz-zapomniany


Sob, 09.03.2013, 11:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Forumowy brainiac...
Z innej beczki. Podczas kontroli radarowej, jeżeli zostaniemy zlapani na suszarkę, na jakiej podstwie mamy wierzyć policjantowi, ze wskazana na urządzeniu prędkość jest "nasza"? Skąd mamy pewność ze nie została zmierzona innemu pojazdowi?

_________________
locha lover


Sob, 09.03.2013, 15:29
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Forumowy brainiac...
Nie ma takiej gwarancji i wbrew pozorom scena słynna z ostatniego filmu teoretycznie może mieć miejsce i możemy dostać wynik kogoś innego. Nie mnie jednak nie zapominajmy, że policjant jako funkcjonariusz publiczny na służbie działa w oparciu o pewne zasady i scena nagłośniona w filmie to raczej patologia niezbyt realna w życiu. Jakby tak lecieli sobie, to długo by taki policjant nie popracował.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Sob, 09.03.2013, 15:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post Re: Forumowy brainiac...
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... hvByebOIA#! co tam urwało się w silniku?

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Wto, 09.04.2013, 10:58
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Forumowy brainiac...
Na 90% wał korbowy ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 09.04.2013, 13:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post Re: Forumowy brainiac...
http://www.youtube.com/watch?v=58SoI7YKr4o padło turbo i pali olej z silnika? czy coś innego?

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Pią, 12.04.2013, 16:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 32
Miejscowość: CIN/PO
Samochód: Opel Astra F.
Post Re: Forumowy brainiac...
Wygląda jakby wypalał układ wydechowy, po tym jak po awarii turbiny olej poszedł w wydech.

_________________
Car Spotted: Wielkopolska


Sob, 13.04.2013, 0:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 552
Miejscowość: Tarnów
Samochód: Opel Astra G
Post Re: Forumowy brainiac...
Widziałem się niedawno z kuzynem i pokazał mi swoją Alfe 159 po zimie. Wszystkie nadkola, przód i tył zrzucają na wiosnę lakier razem z podkładem. Samochód jest z 2006r i w życiu nie widział blacharza ( ale będzie musiał :shock: ). Zrobiłem zdjęcie lewego przodu, bo był " najładniejszy ". Lakier czadowej jakości, trzeba Fiatowi przyznać. Na Grande Punto, które ma od nowości z 2005r. jest to samo, z tym że pokazało się 2 lata wcześniej i było już malowanie. A ponoć 159 to nowa jakość :lol:

Image


Pon, 13.05.2013, 20:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Re: Forumowy brainiac...
To je Alfa, tego nie pomaluje

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Pon, 13.05.2013, 20:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Forumowy brainiac...
Może te progi to wynik wyjątkowo ostrego traktowania samochodu przez właściciela :> To miejsce jest podatne na uszkodzenia przez kamienie spod kół to może to jest przyczyną :? Ciekawe, w starszym modelu tego nie widziałem :> :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Pon, 13.05.2013, 20:59
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Forumowy brainiac...
To jest takie miejsce, gdzie jak nie ma chlapaczy innej osłony to kamieniami można dosyć łatwo obić więc to tu się dziwić, że lakier złazi. Dziwne, że nie ma tam jakiegoś zabezpieczenia.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 13.05.2013, 21:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 982
Miejscowość: Stargard Szcz.
Samochód: Leon TSI, C25 Camper
Post Re: Forumowy brainiac...
Kumpla 159 TI miała seryjnie osłonięte nadkole z przodu oraz folie na lakierze z tylu.


Pon, 13.05.2013, 21:21
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1047 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018