Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:49




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1558 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 78  Następna
Telefony komórkowe 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Re: Telefony komórkowe
Dla mnie Lumie są nie do przyjęcia ze względu na Windowsa ;)
Poza tym 1ghz w procesorze nie zawsze jest równe innemu 1ghz ;) Neo ma starutkiego Snapdragona i do tego 512mb ramu. Ale widzę że różnimy się w opiniach bo Ace 2 to dla mnie zdecydowanie najciekawsza propozycja do mniej więcej 550zł ;)

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Nie, 13.10.2013, 13:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: Telefony komórkowe
Miał ktoś kiedyś do czynienia z telefonami Pentagrama? Przymierzam się do Combo. Ceny całkiem przyjemne, ale nie wiem jak z serwisem i jakością wykonania.


Nie, 13.10.2013, 13:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2188
Post Re: Telefony komórkowe
Nie wiem co takiego złego jest w windowsie phone 8-aplikacji jest sporo, GPS w trybie offline. Jako użytkownik androida nie mogę powiedzieć, że Windows mu ustępuje, wręcz przeciwnie jest dużo prostszy i nie potrzebuje wymuskanych podzespołów aby chodzić płynnie( brak niepotrzebnych nakładek od producentów). Jedynym minusem jest brak możliwości "grzebania" w systemie, ale nie jest to wadą dla przeciętnego użytkownika.

Nie wiem czy ta cena to nie powód, że Ace'm 2 wszyscy się zachwycają. Posiada go ktoś od nas z forum, aby móc się wypowiedzieć, co do jakości?


Nie, 13.10.2013, 14:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 383
Miejscowość: Łańcut
Samochód: Honda Civic
Post Re: Telefony komórkowe
Windows phone jest dość dobrym systemem dla ludzi, którzy chcą mieć smartfona ale bezobsługowego jak stara nokia ;). Jak ktoś wymaga od smartfona minimalnie więcej - choćby bardziej zaawansowanych opcji personalizacji to WP8 wypada strasznie blado. Ja po 3-4 miesiącach używania Lumii (mimo wielkiego początkowo entuzjazmu) nie miałem już siły patrzeć na te kafelki i przeglądać marketplace, w którym nie było większości przydatnych aplikacji. Co do wirusów to nie znam problemu ;) - różne telefony z androidem mam już pewnie 3,5 roku (z krótką przerwą na Lumię) i nie uświadczyłem pół wirusa ;)


Nie, 13.10.2013, 14:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Re: Telefony komórkowe
Windows jest strasznie biednym systemem. Brakuje w nim podstawowych aplikacji jak choćby menadżer zadań czy program do przeglądania pamięci telefonu. Aplikacje które są darmowe na androida często na widnowsa są płatne. Brak aplikacji pokroju Youtuba także nie działa w moim odczuciu na korzyść tego systemu. Do tego możliwości konfiguracji systemu są tak naprawdę żadne, już moja stara E50 na symbianie pozwala na więcej zabawy pod względem personalizacji. Multitasking w tym systemie także nie istnieje. Sam system może nie potrzebuje mocnych wnętrzności ale aplikacje już tak. Wystarczy zobaczyć jak na Lumiach pokroju 610 działają PDF-y czy chociażby prezentacje w Power Poincie. Znajomy z 610 wytrzymał niecały rok, potem postanowił przywrócić do życia swoją starą Spicę, która jak się okazało działał płynniej od 610 (na Spicy android 2.3). Patrząc po tym jak fajnym systemem i lubianym przeze mnie był Windows Mobile 6.5 tak obecną wersję uważam za gigantyczny krok w tył. Do tego wszystkiego dochodzą te paskudne kafle.
Co do Ace 2 - mam wśród znajomych kilka osób, które używają tego telefonu więc sam też miałem okazję chwilę się nimi pobawić i uważam że ciężko znaleźć równie dobry i płynnie działający smartfon do tej kwoty. Dwujajowiec z przyjemną ilością ramu, dobrym ekranem i słabą plastikową obudową. To największa i chyba jedyna wada tego telefonu - obudowa. Pozostałe rzeczy są bardziej niż ok. Główny konkurent to chyba Desire X (tego mam okazję używać często bo w domu jest jeden)ale działa on dużo gorzej niż Ace 2 za sprawą Sensa. W przypadku HTC najbardziej doskwiera brak ramu, szczególnie po odpaleniu jakiejś gry w tle.

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Nie, 13.10.2013, 15:46
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Telefony komórkowe
Le Cobusier napisał(a):
brak niepotrzebnych nakładek od producentów


O czym mowa? Przecież nakładki takie jakie są w Samsungach czy HTC to właśnie to, dzięki czemu te smartphony są jeszcze bardziej wygodne w użytkowaniu. Ilość możliwości personalizacji androida to właśnie jego klucz do sukcesu, a telefony na Windzie poza pakietem aplikacji nie oferują pod tym względem nic - poziom ich personalizacji pod własne potrzeby jest podobny jak w telefonach sprzed paru lat, czyli żaden.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 13.10.2013, 18:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 552
Miejscowość: Tarnów
Samochód: Opel Astra G
Post Re: Telefony komórkowe
Ja powiem tak, miałem ostatnio przez 1,5 roku Neo V z której byłem zadowolony do póki nie zaczęła mulić - czyli przez pół roku. Później z każdym dniem gorzej, aż oddałem na gwarancję. Dali mi nowego Samsunga Galaxy Ace 2. Jest lepiej, ale nadal widzę wiele wad. Płynność działania jest OK. O ile coś zadziała. Aplikacje czasami lubią się nie otworzyć, muszę ponownie uruchomić telefon, bo inaczej kliknięcie na ikonę aplikacji jej nie uruchamia. Obudowa niskiej jakości, podobnie jak w Neo V. Z tym, że Neo chociaż fajnie wyglądała jak była nowa ( bardziej elegancko ) :mryellow: W tej chwili czekam do grudnia na koniec umowy, aby pozbyć się Ace'a i kupić właśnie jakąś Nokię. Mam dość niestabilnego działania, ciągłych problemów, jak nie z jedną aplikacją to z drugą. Praktycznie nie ma dnia, aby telefon nie podniósł mi ciśnienia. Wolę mieć mniej dostępnych aplikacji, a przynajmniej stabilne działanie telefonu. Wyciągając telefon aby użyć szybko latarki chce aby ona się włączyła :lol: . Teraz pytanko do znawców, którą Nokię wybrać ? Lumia 625, 720 czy może 820 ? Androida już chyba nie chcę. Można w Windowsie pisać sms-y przeciągnięciami ( SWYPE ) ?

P.S Zapomniałbym, Galaxy Ace 2 ma po prostu ŻAŁOSNĄ jakość dźwięku na słuchawkach. Testowałem masę aplikacji, kombinowałem godzinami w equalizerach - bez skutku. Neo V grała spoko jak na telefon, ale Samsung to porażka na całej linii. Słuchawki to JAYS a-jays Two. Muszę używać starego irivera żeby posłuchać muzyki...

P.S2 Samsung ma fatalny odbiornik WiFi. Nie wiem dlaczego, bo zasięg teoretycznie zależy od modemu, ale ja z całym towarzystwem z Samsungami ( począwszy od Ace skończywszy na S4 ) nie mamy zasięgu w sali wykładowej, a goście z Sony i Nokiami śmigają na WiFi tak jak ja w tamtym semestrze na Neo V ;)


Nie, 13.10.2013, 20:13
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Telefony komórkowe
Sugeruję potestować telefony za ok. 2k .. zobaczycie, że też nie są bez wad, ale tam możemy już narzekać na pewne rzeczy. A to, że Ace 2 czy inny telefon tej półki czasem muli - to w końcu mocno średnia półka jak na smartphone.

A co do jakości dźwięku - punktem wyjścia raczej powinny być słuchawki, potem equalizer - same apki na samym końcu.

przemekp14 napisał(a):
Praktycznie nie ma dnia, aby telefon nie podniósł mi ciśnienia.


To musisz mieć albo mega kiepski soft, albo jakoś go przeciążasz nie wiem w jaki sposób. Ja używając kiedyś Ace pierwszej generacji dosyć intensywnie (muza, gps, mapy etc.) zbytnio nie narzekałem. Owszem, raz na jakiś czas telefon się przymulił ale to były naprawdę incydenty.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 13.10.2013, 20:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Telefony komórkowe
Latam póki co na naderwanych słuchawkach Sennheisera, liczę, że jeśli zapewniały w miarę dobry poziom głośności na KU990 to nie będzie gorzej. Ace 2 ma słabą jakość dźwięku, a na personalizacji mi nie zależy. Chciałbym już zobaczyć jak działa w praktyce Win, póki co przez chwilę mi się udało i dobrze to się sprawowało. Nie mam parcia na Androida, system co prawda przypomina windowsa, system, który przypomina xp/7 na PC. Wolę mieć szybki system, na sms i połączenia, który jednak jest stabilny. Poza tym zawsze kibicuję słabszym, a trudno w tym momencie postawić Nokię na pozycji innej, niż przegranej :)


Nie, 13.10.2013, 20:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Re: Telefony komórkowe
A-Jays dwójki kompletnie nie nadają się do Samsungów. Żadnego. Sam telefon puszcza już sam z siebie bardzo ciepły dzwięk a słuchawki jeszcze bardziej to potęgują. Poza tym jeśli masz jaysy w wersji z pilotem to niestety ale nie dość że nie działa to z Samsungami to jeszcze pogarsza dźwięk na słuchawkach (trzeba trzymać wciśnięty przycisk od odbierania połączeń na pilocie na słuchawkach żeby to grało normalnie). Poza tym te wszystkie przypadłości o których piszesz są dosyć dziwne :D Ja miałem w łapach kilka Ace 2 i żadna nie cierpiała na problemy z apkami czy właśnie WiFi. Zasięg zarówno sieci komórkowej jaki i WiFi był lepszy niż na moim starym Desire S, choć HTC mogło się tłumaczyć aluminiową obudową co nieco pogarszało zasięg. Androida używam już dosyć długo przeszedłem przez każdą wersję systemu na różnych telefonach i nigdy nie miałem problemu z działaniem czy to aplikacji czy systemu :D Na Widnowsa chyba nie ma SWYPE, ale pewny nie jestem ;)

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Nie, 13.10.2013, 21:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Telefony komórkowe
Mój ostatni post był trochę zabarwiony procentami, nie miejcie mi za złe :evil:

Dzisiaj oglądałem w salonach (okazało się, że nie ma z tym problemu) Lumię 520 oraz Xperię J, w porównaniu na jakość obrazu zdecydowanie lepiej wypada Xperia. Później sprawdzałem jakiegoś tańszego Samsunga i też mnie nie porwał.
Jeśli chcecie coś dodać, to czekam godzinę i zamawiam J-tkę :D


Wto, 15.10.2013, 18:12
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Telefony komórkowe
Ja powiem tylko jedno - uważaj na LCD, łatwo uszkodzić ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 15.10.2013, 19:17
Profil

Postów: 77
Post Re: Telefony komórkowe
Panowie a co powiecie nt Samsunga Galaxy Core?


Śro, 16.10.2013, 0:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Telefony komórkowe
Ice widziałem widziałem. Tutaj chyba folia by nie pomogła :lol: http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/36/28/53/43/3628534332
Jednak jeśli będzie wyglądał tak samo jak egzemplarz który oglądałem, to bardzo mi się podoba. W poprzednim poście edytowałem na chwilę by zapytać o Xperię U, ale ekran w niej jest mniejszy, nie ma slotu kart (a wbudowane tylko 4GB :roll: ) oraz bateria słabsza.

Nie wiem jak Core, ale widziałem Samsunga Trend. Nie miałem czasu by się zagłębiać w telefon, ale ekran sporo przekłamuje kolory, żółty w nim wpada w zieleń. Porównywałem wszystkie na pełnej jasności, wtedy na Xperii mamy zdjęcia jak żywe.

Co dość dziwne, Pani z Plusa okazywała niesamowite parcie na model Nokii, argumentując multitouchem, że w zimie dotyk mi się nie będzie zawieszał, darmową nawigację oraz inne rzeczy (a sprawdziłem, że Sony J ma multitouch :? ). Nie chciała również uwierzyć mi w moją opinię. Podsumowała, że można ustawić kontrast (ciekawe co to zmieni, gdy ekran ledwo się świeci na najwyższym ustawieniu). Może nie jestem ekspertem, ale w porządnym ekranie, gdy ustawię najwyższą jasność, kolory wyglądają o wiele lepiej.


Śro, 16.10.2013, 11:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2188
Post Re: Telefony komórkowe
Co do slotów SD, ponawiam swoje pytanie czy pendrive z wejściem microUSB zostanie odczytany przez telefon z androidem?


Śro, 16.10.2013, 18:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Telefony komórkowe
Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Nokii Lumii 520 i szczerze polecam. Chodzi bardzo płynnie, moim zdaniem ekran jest wystarczająco czytelny, nawigacja bardzo przydatna i całkiem dokładna. Mankament to bateria , trzyma około 2 dni przy takim średnim użytkowaniu tzn. godzina rozmów, dużo smsów, bardzo sporadycznie internet . Osobiście codziennie ładuję ją na noc żeby zawsze mieć ponad 50 % baterii. Żywotnością się nie przejmuję bo jest wymienna i kosztuje oryginalna 30 zł.
Nie wiem jak radzi sobie z grami bo nie mam żadnych. Nokia służy mi jako telefon z możliwością sprawdzenia czegoś w internecie czy odczytania PDFa - no czasami jakieś zdjęcie jeszcze zrobię. Do takich celów pasuje mi wyśmienicie i jestem z niej bardzo zadowolony.
Dla kogoś kto chce używać jej jako konsole do gier, aparatu fotograficznego czy bardzo długo serfować po internecie nie polecam ze względu na małą pojemność baterii oraz bardzo przeciętny aparat.

P.S Dotyk działa wyśmienicie.

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Śro, 16.10.2013, 19:56
Profil

Postów: 3
Post Re: Telefony komórkowe
Super, dzięki! Właśnie operator mi ją proponuje i zamierzam się zdecydować ;)

_________________
http://www.roberttomaszewski.com/


Pią, 18.10.2013, 11:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Telefony komórkowe
Jeżeli Potrzebujesz jakiś innych informacji na temat tego telefonu to pisz śmiało na PW

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Pią, 18.10.2013, 20:06
Profil

Postów: 3
Post Re: Telefony komórkowe
Też mam Lumię i bardzo jestem zadowolona ;) Nawet jak spada, to nic się nie dzieje ;P

_________________
www.biurohera.pl


Wto, 22.10.2013, 10:30
Profil

Postów: 6
Post Re: Telefony komórkowe
Grzyws napisał(a):
Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Nokii Lumii 520 i szczerze polecam. Chodzi bardzo płynnie, moim zdaniem ekran jest wystarczająco czytelny, nawigacja bardzo przydatna i całkiem dokładna. Mankament to bateria , trzyma około 2 dni przy takim średnim użytkowaniu tzn. godzina rozmów, dużo smsów, bardzo sporadycznie internet . Osobiście codziennie ładuję ją na noc żeby zawsze mieć ponad 50 % baterii. Żywotnością się nie przejmuję bo jest wymienna i kosztuje oryginalna 30 zł.
Nie wiem jak radzi sobie z grami bo nie mam żadnych. Nokia służy mi jako telefon z możliwością sprawdzenia czegoś w internecie czy odczytania PDFa - no czasami jakieś zdjęcie jeszcze zrobię. Do takich celów pasuje mi wyśmienicie i jestem z niej bardzo zadowolony.
Dla kogoś kto chce używać jej jako konsole do gier, aparatu fotograficznego czy bardzo długo serfować po internecie nie polecam ze względu na małą pojemność baterii oraz bardzo przeciętny aparat.

P.S Dotyk działa wyśmienicie.

W cenie lumii 520 można dostać lepszy telefon, na androidzie, galaxy trend http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/7252153


Czw, 24.10.2013, 13:16
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1558 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 78  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018