Switch to full style
Miejsce na forumowe pogaduchy, niekoniecznie tematycznie ściśle związane z motoryzacją ;)
Wyślij odpowiedź

Re: Mam prośbę / problem!

Pon, 18.06.2012, 20:46

Pytanie do oponiarzy :mryellow: Czy mając felgę 15 cali ze szpilkami 4 X 100 6,5 cala i ET 49 z oponą 195/65 R15 wejdzie mi felga o tych samych parametrach tylko ET35 ? Chodzi czy opona jakoś będzie inaczej naciągnięta czy jak ? :)

Re: Mam prośbę / problem!

Pon, 18.06.2012, 22:01

Co to za urządzenie na filmiku?

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ReYkCrKOQU

Re: Mam prośbę / problem!

Pon, 18.06.2012, 22:29

Kobi napisał(a):Pytanie do oponiarzy :mryellow: Czy mając felgę 15 cali ze szpilkami 4 X 100 6,5 cala i ET 49 z oponą 195/65 R15 wejdzie mi felga o tych samych parametrach tylko ET35 ? Chodzi czy opona jakoś będzie inaczej naciągnięta czy jak ? :)


Opona będzie tak samo naciągnięta, tylko przy tym ET koło będzie po prostu bardziej wystawać na zewnątrz :)

Re: Mam prośbę / problem!

Wto, 19.06.2012, 1:00

Dexteros napisał(a):Co to za urządzenie na filmiku?

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ReYkCrKOQU

Wyrzynarka (narzędzie stolarskie) :arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wyrzynarka

Re: Mam prośbę / problem!

Wto, 19.06.2012, 14:50

taki problem z laptopem mam. Otóż podczas grania na nim przez chwilę wszystko działa super świetnie ale np. w Fifie pierwsza połowa działa miodnie ale druga już tnie tak że nawet dźwięk przycina. To samo jest np. z Colinem 2005. Dwa Oesy zrobię a potem zacina tak że odechciewa się żyć. Co może być problemem? Laptop to Asus K53SV. Dodam że zaczęło się to dziać dopiero kilka dni temu. Wcześniej wszystko działało zaje***cie

Re: Mam prośbę / problem!

Wto, 19.06.2012, 15:33

Może się przemęcza ? Spróbuj wyczyścić wentylatorek i zapewnić mu chłodzenie od dołu :wink:

Re: Mam prośbę / problem!

Wto, 19.06.2012, 15:53

No właśnie problem w tym że cały już był rozkręcony i przejechany odkurzaczem a od dołu dmucha w niego podkładka ;)

Re: Mam prośbę / problem!

Wto, 19.06.2012, 16:05

Nie narzekaj, mój się ostatnio na Heroesach III zaczyna przycinać :P

Re: Mam prośbę / problem!

Wto, 19.06.2012, 17:14

gibki8 napisał(a):No właśnie problem w tym że cały już był rozkręcony i przejechany odkurzaczem a od dołu dmucha w niego podkładka ;)


Jak się grzeje, to taka podkładka cudów nie daje niestety.

Zainstaluj jakiś program monitorujący temperatury i sprawdź, czy w stosunku do początku grania po tym kwadransie czy pół godziny za bardzo temperatura nie idzie w górę.

Re: Mam prośbę / problem!

Wto, 19.06.2012, 23:23

Nie sądzę, żeby to chłodzenie. Nie mam żadnej podkładki, używam tylko półki i owszem, bucha jak z pieca, ale zawsze daje radę przez parę godzin. 2 razy miałem problem z ekstremalnie przegrzanym zasilaczem i wyłączeniem się, ale po ostudzeniu było ok.
W Twoim przypadku problem albo z systemem/wirusem lub poszło coś w hardware :/

Re: Mam prośbę / problem!

Pią, 22.06.2012, 15:42

Przeczyść system np Ccleanerem. Może jakieś śmieci ci po pewnym czasie zaczynają śmiecić kompa. Miałem podobnie to najpierw odkurzaczem i dobre chłodzenie a potem tym programem i zaczęło śmigać normalnie.

Re: Mam prośbę / problem!

Nie, 24.06.2012, 16:42

Pytanie do tych co mają firmę lub pracują gdzieś w biurze. Jaką tanią (i z tanimi zamiennikami tonerów) laserową kopiarkę polecacie? Wiem że brothery są tanie i tanie w utrzymaniu, i tutaj kończy się cała moja wiedza na temat laserowych drukarek, dodatkowo jakoś namierzyć konkretów w necie nie mogę.....

Re: Mam prośbę / problem!

Nie, 24.06.2012, 23:28

Z mojego doświadczenia wynika, że im starsza i bardziej dziadowsko wyglądająca drukarka tym jest szybsza i bardziej pancerna. Nasi informatycy uruchomili jakieś 3 starocie i obsługuje to ok 20 osobowe biuro bez problemu.

Re: Mam prośbę / problem!

Pon, 25.06.2012, 9:53

no proste że im starsze tym lepsze (bo produkowane w większych procesach technologicznych, więc i wszystko jest grubsze i trwalsze), jednak u mnie w grę wchodzi tylko nowy sprzęt, a więc wiecie coś na temat nowych kopiarek laserowych?

Re: Mam prośbę / problem!

Wto, 26.06.2012, 2:40

Poczytaj o Samsungach. Ja mam niezniszczalnego SCX-4200. Na oryginalnej kasecie z tonerem jechałem 6 lat - wymieniając tylko proszek i co jakiś czas chip (od jakiegoś czasu sam sobie chip programuję :P ) ... niestety nie wiem jak jego następcy.

Re: Mam prośbę / problem!

Wto, 26.06.2012, 10:26

BMW, ja akurat pracuję w tej branży i nie udzielę Ci jednoznacznej odpowiedzi - tak samo jakbys pytał które auto jest lepsze. Bierz najtańszą i tyle. O ile atramentówki brothera są kosmicznie wręcz tanie to laserowe brothery mają ten problem że drukarka używa zestawu bęben + toner ( i oba się zużywają), bęben to koszt około 300PLN, starcza na około 12 tys kopii., tonery zwykle starczają na ok 2500stron (koszt 150-200PLN) Cały czas mówię o zammiennikach pryzmatu (www.pryzmat.com , a co krwa) A rynek tonerów jest bardzo napchany więc pewnei będzie można znaleźć coś taniej. Cenowo, korzystnie w relacji cena/wydajność/koszt drukarki (czyli okolice 150PLN za toner) kształtuje się bardzo dużo modeli - najbardziej chodliwe u mnie to tonery HP 1010, 1005, 1102, które pasują do kilku modeli drukarek. Wydajność każdego to około 2 tys kopii. Jak na indywidualne potrzeby to imo w zupełnośći wystarcza, chyba że jesteś po*ebany.

Re: Mam prośbę / problem!

Wto, 26.06.2012, 23:10

Akurat na chałupie drukuje i kopiuje się masę dokumentów, tak więc taki zakup jest u mnie w 100% uzasadniony.
Skoro najtańsze to może to coś http://www.samsung.com/hk_en/consumer/c ... -3405F/XSS
To coś ma manualny duplex, jedyny wymóg w mojej sytuacji, no i ofc niski koszt zakupu jak i niskie koszta utrzymania.
Boże słowo na temat tego samsunga?

Re: Mam prośbę / problem!

Nie, 01.07.2012, 18:26

Zna ktoś w krakowie/małopolsce warsztat do chiptuningu który mógłby polecic?

Re: Mam prośbę / problem!

Nie, 01.07.2012, 18:31

http://www.gcstuning.pl/

Sporo osób z Mondeo Klub tam działało, między innymi mój kumpel z Radomia który robił tam auto z 2 miechy temu i jest bardzo zadowolony z efektu.

Re: Mam prośbę / problem!

Nie, 01.07.2012, 18:32

Dziękuję :wink:

a wie ktoś coś o http://vtech.pl/ ?
Wyślij odpowiedź