 |
|
Obecny czas: Pon, 22.06.2026, 2:17
|
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy
Polska infrastruktura drogowa
| Autor |
Wiadomość |
|
BmwM5
Postów: 3894
|
 Re: Polska infrastruktura drogowa
Nie jesteśmy Białorusią, do tego jeszcze daleko nam i całe szczęście coraz dalej.
_________________ Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.
what happened, happened and couldn't have happened any other way
|
| Pią, 01.06.2012, 15:50 |
|
 |
|
Ice
Moderator
Postów: 24507
|
 Re: Polska infrastruktura drogowa
http://www.24opole.pl/9337,Karetka_pogo ... omosc.htmlKaretka pogotowia staranowała bramkę na A4. Szacunek za niedostosowanie się do idiotycznego regulaminu.
_________________ | pajacyk.pl • polskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.
|
| Nie, 03.06.2012, 16:29 |
|
 |
|
kulikowski
Postów: 7543 Miejscowość: Warszawa
|
 Re: Polska infrastruktura drogowa
true story, BTW wg Jedynki nie tyle staranowała co kierowca podniósł ręcznie szlaban 
_________________ no i jest! Solidarni z Ukrainą
|
| Pon, 04.06.2012, 0:04 |
|
 |
|
Mefisto
Postów: 2386 Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
|
 Re: Polska infrastruktura drogowa
Czemu w tym kraju nie ma nikogo, kto życiowo podchodziłby do wielu kwestii w prawodawstwie. Gdyby ode mnie to zależało to wszelkie służby ratownicze i pojazdy służb zarządzających autostradą powinny być wolne od takich absurdów.
_________________ [']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007['] PAMIĘTAMY
|
| Pon, 04.06.2012, 12:03 |
|
 |
|
choopster
Postów: 2897 Miejscowość: Inowrocław | Poznań
|
 Re: Polska infrastruktura drogowa
|
| Śro, 11.07.2012, 17:08 |
|
 |
|
lordzofmafia
Postów: 6258 Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
|
 Re: Polska infrastruktura drogowa
Tak to jest jak w kraju, gdzie większość nie powinna mieć prawa jazdy, wybuduje się autostrady...
_________________ Old Opels never die!!! Opel - Wir lieben autos Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel 08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(
|
| Śro, 11.07.2012, 18:51 |
|
 |
|
Tapir
Postów: 4215 Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
|
 Re: Polska infrastruktura drogowa
Jeremiasz Klarkson kiedyś chyba pisał, by na wiaduktach umieszczać snajperów strzelających do ch*jowych kierowców... +1
Swoją drogą to co robi cała obsługa do kupy z policją? Przecież jak ktoś cofa czy się zatrzymuje to kamery z czujnikami ruchu to wyłapują, pojawia się nawek komunikat. Czy na biurku jakiegoś leniwca grającego w pasjansa nie zapala się wtedy czerwona lampka? Co za problem zadzwonić wtedy po radiowóz? Wymówka, że nie zdążą nie zadziała (gość w połowie filmu zawracający i cofający ciężarówką robił to na tyle długo, że mogli w międzyczasie przesłuchać jego sąsiadów i przeszukać mu mieszkanie)...
_________________ Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.
|
| Śro, 11.07.2012, 19:54 |
|
 |
|
RR ltd Co.
Moderator
Postów: 20837 Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
|
 Re: Polska infrastruktura drogowa
Już niedługo powstanie niezły objazd mojego zatłoczonego miasta Cytuj: Pod koniec tego roku autostradą A1 mamy dojechać już z Gdańska do Łodzi. Takie informacje napływają z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. Obecnie mieszkańcy Pomorza i nie tylko korzystają ze 152-kilometrowego odcinka A1 z Gdańska do Torunia. Bardzo sobie chwalą trasę, bo pokonanie drogi zajmuje im około godzinę, ale z niecierpliwością oczekują na kolejny ważny fragment autostrady. Chodzi o 144 km z Torunia do Łodzi, gdzie A1 połączy się z autostradą A2, biegnącą z Łodzi do Warszawy.
Budowę autostrady z Torunia do Łodzi podzielono na dwa etapy. Pierwszy to 80-kilometrowy odcinek A1 od Strykowa koło Łodzi do Kowala (w pobliżu Włocławka). - Chcemy go udostępnić jesienią, najprawdopodobniej w październiku. W Kowalu kierowcy będą mogli wjechać na drogę krajową nr 1 - tłumaczy Urszula Nelken, rzecznik GDDKiA.
A dlaczego kierowcy będą musieli skorzystać z "krajówki"? Z bardzo prostego powodu. Do pełni szczęścia brakować będzie bowiem 64-kilometrowego odcinka autostrady A1 właśnie od Kowala do Czerniewic (okolice Torunia). - Ten fragment A1 chcemy otworzyć pod koniec tego roku - dodaje Urszula Nelken.
Cały 144-kilometrowy odcinek z Torunia do Łodzi będzie liczył dziewięć węzłów: Toruń Południe, Ciechocinek, Włocławek Północ, Włocławek, Kowal, Kutno Północ, Kutno Wschód, Piątek, Łódź Północ. Dzięki niemu kierowcy bezpieczniej, wygodniej, a także szybciej dotrą do celu.
Na autostradzie kierowcy mogą jechać maksymalnie 140 kilometrów na godzinę. A zatem, jeśli posiadacz auta utrzyma taką prędkość na całym odcinku - bez zatrzymania w miejscu obsługi podróżnych - pokonanie 296 km z Gdańska do Łodzi zajmie mu zaledwie 127 minut, czyli nieco ponad dwie godziny.
To czasowa rewolucja, biorąc pod uwagę fakt, że teraz jazda sąsiednią drogą krajową nr 91 (dawną "jedynką") zajmuje aż pięć godzin. - Nie mogę się doczekać kolejnych kilometrów autostrady - przyznaje jeden z kierowców ze Starogardu Gd. - Z A1 korzystam od 2007 roku, kiedy oddano jej pierwszy, 25-kilometrowy odcinek z Rusocina (Pruszcz Gd.) do Swarożyna (Tczew). Muszę przyznać, że podróżując A1 już teraz można zaoszczędzić sporo czasu i nerwów, które straciłbym np. na sąsiedniej drodze wojewódzkiej Starogard - Gdańsk. Nie chodzi tu tylko o tereny zabudowane, ograniczenia prędkości, ale o koleiny. W niektórych miejscach, zwłaszcza po deszczu, jest bardzo niebezpiecznie...
...i będzie szybciej nad morze... dzienniklodzki
_________________ Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram
|
| Pon, 06.08.2012, 13:37 |
|
 |
|
Osiek
Moderator
Postów: 4079 Miejscowość: WROCŁAW
Samochód: VOLVO
|
 Re: Polska infrastruktura drogowa
Jak jeszcze z S8 (Walichnowy - Uć) się sprężą to będę miał fajną alternatywę do Gdańska 
_________________ >>>
|
| Pon, 06.08.2012, 21:42 |
|
 |
|
RR ltd Co.
Moderator
Postów: 20837 Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
|
 Re: Polska infrastruktura drogowa
A ja do Wrocka Ponoć gaże dla specjalistów u Was bardzo rosną 
_________________ Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram
|
| Pon, 06.08.2012, 21:54 |
|
 |
|
RR ltd Co.
Moderator
Postów: 20837 Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
|
 Re: Polska infrastruktura drogowa
A tymczasem drogi gminne w moim mieście: http://youtu.be/9Vxo3myUmeo
_________________ Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram
|
| Śro, 15.08.2012, 11:59 |
|
 |
|
Alfisti4ever
Postów: 8586 Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
|
 Re: Polska infrastruktura drogowa
Dziur jakichś takich wielkich to specjalnie nie widać ale nawierzchnia jest strasznie krzywa i w fatalnym stanie  A potem ludzie robią remont zawieszenia co roku 
_________________ Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu! La vita è troppo corta per non guidare italiano!
Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?
|
| Śro, 15.08.2012, 12:32 |
|
 |
|
stan1906
Postów: 3246 Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
|
 Re: Polska infrastruktura drogowa
No właśnie, wielkich dziur nie ma, to prędko remontu nie będzie..
_________________ Polakom gratulujemy Wisły Kraków
Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear
|
| Śro, 15.08.2012, 13:09 |
|
 |
|
RR ltd Co.
Moderator
Postów: 20837 Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
|
 Re: Polska infrastruktura drogowa
Za to jest łata na łacie 
_________________ Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram
|
| Śro, 15.08.2012, 13:46 |
|
 |
|
RR ltd Co.
Moderator
Postów: 20837 Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
|
 Re: Polska infrastruktura drogowa
Cytuj: Kolejne terminy realizacji budowy autostrady A1 na odcinku Czerniewice-Kowal nie zostały dotrzymane. Irlandzka firma SRB nie wywiązała się z konkretnych zadań
Na blisko 30 kilometrowym odcinku Brzezie-Kowal wykonanych zostało zaledwie 3,5 km prac zabezpieczających nasypy i zapewniających odpływ wody, tak aby uniemożliwić ponowne erodowanie. Natomiast na odcinku Czerniewice-Brzezie wykonawca miał do ułożenia na odcinku 2,5 km warstwy podbudowy bitumicznej i wykonał tylko 30 proc. zaplanowanych prac. Oceny dokonali inspektorzy GDDKiA, którzy podsumowali prace wykonane na obu odcinkach A1 dzień po dniu. Jak wynika z dokładnej analizy, prace nabrały tempa dopiero w ostatnich dniach siedmiodniowego terminu. Na odcinku Czerniewica-Kowal wykonawca stracił pierwsze dwa dni i do 22 sierpnia nie wywiązał się z obietnicy prowadzenia prac w systemie dwuzmianowym. Natomiast na odcinku Brzezie-Kowal skupiono się na naprawie i zabezpieczeniu skarp rpzed erozją. Nie udało się rozpocząć prac związanych z betonowaniem. Należy dodać, że odcinek A1 Czerniewice-Kowal miał być zakończony we wrześniu 2012 roku. Obecnie wszystko wskazuje na to, iz nie uda się go oddać do eksploatacji wcześńiej niż w polowie 2013 roku.
autoświat
_________________ Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram
|
| Pią, 24.08.2012, 10:52 |
|
 |
|
BmwM5
Postów: 3894
|
 Re: Polska infrastruktura drogowa
No i w pizdu wylądował, za 9 miesięcy będzie choinka.
_________________ Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.
what happened, happened and couldn't have happened any other way
|
| Pią, 24.08.2012, 11:12 |
|
 |
|
RR ltd Co.
Moderator
Postów: 20837 Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
|
 Re: Polska infrastruktura drogowa
Cytuj: Budowa trzech odcinków A1, na których zerwano kontrakty z wykonawcami, ma zostać dokończona do grudnia 2013 roku. GDDKiA szuka firm, które uzupełnią 64-kilometrową lukę w autostradzie między Łodzią a Gdańskiem Termin oddania autostrady z Łodzi w kierunku Gdańska zmieniał się kilkakrotnie. Najpierw trasą mieliśmy pojechać przed Euro 2012 roku, później przełożono jej otwarcie na sierpień. W Strykowie jednak nadal nie możemy wjechać na A1.
Mimo że pierwsze odcinki od Strykowa na północ są już gotowe, to nadal nie przejedziemy 15-kilometrowym fragmentem Sójki - Kotliska. A bez niego nie ma sensu wpuszczać samochodów na autostradę. Zjazd z A1 do krajowej "jedynki" zająłby więcej czasu niż podróż starą trasą.
Firma Poldim - lider konsorcjum, które budowało ten odcinek - ogłosiła upadłość. Prace zamierza dokończyć przedsiębiorstwo Bogl&Krysl, które było z nią w konsorcjum.
- Odcinek autostrady A1 między Kowalem a Strykowem ma być oddany do ruchu niezwłocznie po zakończeniu prac, czyli w listopadzie - mówi Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Wtedy też znikną barierki zagradzające wjazd na A1 w Strykowie i będziemy mogli dojechać autostradą niemal do Włocławka, gdzie będziemy musieli zjechać na drogę krajową nr 1. Tam na odcinku kujawsko-pomorskim będzie ponad 60-kilometrowa przerwa w autostradzie.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na początku września zerwała kontrakty z wykonawcami trzech odcinków: Czerniewice - Odolion (11,4 km) i Odolion - Brzezie (23,1 km) - których liderem była firma SRB Civil Engineering Limited - oraz Brzezie - Kowal (29,5 km), którego liderem była spółka PBG SA. Przez najbliższe trzy lata żadna z tych spółek nie będzie mogła startować w przetargach ogłaszanych przez GDDKiA.
Teraz poszukiwane są firmy, które dokończą budowę. Generalna dyrekcja dróg ogłosiła właśnie przetarg na uzupełnienie robót.
- Chcemy, aby prace na tych odcinkach rozpoczęły się na wiosnę, zaraz po skończeniu okresu zimowego, tak by A1 od Gdańska do Łodzi była przejezdna do końca przyszłego roku - informuje GDDKiA.
Wykonane dotychczas prace mają zostać zabezpieczone przed niszczeniem, tak aby po zimie można było od razu je kontynuować. Nowi wykonawcy będą mieli za zadanie dokończyć budowę autostrady w ciągu ośmiu miesięcy na odcinku od Czerniewic do Brzezia oraz dziewięciu miesięcy na odcinku od Brzezia do Kowala.
Jeszcze dłużej poczekamy na budowę A1 na odcinku od Strykowa do Tuszyna. Ten 37-kilometrowy odcinek, który ma być jednocześnie wschodnią obwodnicą Łodzi, według nowej umowy ma powstać do czerwca 2014 roku.
gazeta.pl
_________________ Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram
|
| Czw, 04.10.2012, 12:20 |
|
 |
|
Osiek
Moderator
Postów: 4079 Miejscowość: WROCŁAW
Samochód: VOLVO
|
 Re: Polska infrastruktura drogowa
Tymczasem, mamy coraz więcej fragmentów mistycznej trasy S8. W sobotę otwarcie odcinka łączącego Autostradową Obwodnicę Wrocławia A8 z obwodnicą Oleśnicy. Do końca roku powinni otworzyć dalszy odcinek, Oleśnica-Syców. Foty z lotu ptaka + artykuł: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.htmlPonadto trwają ostatnie prace na pierwszym i najważniejszym odcinku tzw. Via Romana, czyli Wschodniej Obwodnicy Wrocławia (WOW). Jest nim most na Odrze łączący Siechnice (DK94) z Łanami (DW455). Najbliższy most nad Odrą po tej stronie miasta to znany Grunwaldzki, który znajduje się dopiero w samym centrum, więc będzie to spore ułatwienie dla kierowców. Martwi fakt, że A5/A8/S5/S8 na południe od Wrocławia (do granicy czeskiej) pozostają w sferze odległych planów...
_________________ >>>
|
| Czw, 04.10.2012, 18:54 |
|
 |
|
RR ltd Co.
Moderator
Postów: 20837 Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
|
 Re: Polska infrastruktura drogowa
Piękne to... Uwielbiam oglądać takie obrazki, a jeszcze bardziej jeździć takimi drogami... A słyszeliście o ciągłych poprawkach na S7? http://moto.wp.pl/kat,92714,title,Nowy- ... caid=1f4a1
_________________ Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram
|
| Pią, 05.10.2012, 8:12 |
|
 |
|
Osiek
Moderator
Postów: 4079 Miejscowość: WROCŁAW
Samochód: VOLVO
|
 Re: Polska infrastruktura drogowa
W takim razie gratka dla RR'a Filmik z przelotu na pierwszym realizowanym odcinkiem S5 Wrocław - Poznań, czyli obwodnica Bojanowa i Rawicza + DK36 w nowym przebiegu. Przelot kilka razy w te i nazad. http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... psa51NzX5sN-joy edit Nie wspomnę, że ku mojej radości otworzyli kolejny fragment S8, tym razem z Rawy Maz. do (prawie) Mszczonowa! (nie pamiętam dokładnie, ale uciechy co nie miara)
_________________ >>>
|
| Śro, 24.10.2012, 18:28 |
|
|
Kto jest online |
Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość |
|
Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum Nie możesz edytować swoich postów na tym forum Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
|
|  |