Obecny czas: Wto, 23.06.2026, 6:40




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Audi R10 prototype diesel-power 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Audi R10 prototype diesel-power
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

pojazd napedzany jest 12 cylindrowym silnikiem TDi o mocy 650 KM i 1100 Nm

(c) freenet.de

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Wto, 13.12.2005, 15:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 22089
Post 
Nie no, świat staje na głowie, diesel w wyśigach samochodowych :evil: tego jeszcze nie grali :roll:

_________________
https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/


Wto, 13.12.2005, 15:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5434
Miejscowość: Częstochowa
Samochód: 3008
Post 
johny napisał(a):
1100 Nm

ale on musi fruwac :shock: :shock:
ale ładny to on nie jest... ;)

_________________
ExoticCars.pl


Wto, 13.12.2005, 16:25
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post 
ja oczywiście też jestem przeciwny dieslom w autach wyscigowych czy nawet seryjnych sportowych, ale.... nie ma co ukrywac że te parametry robią wrażenie, ciekawe kto pierwszy wprowadzi do oferty 12 cylindrowego diesla koncern VAG czy Mercedes, Audi ma już na czym się wzorowac :roll:

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Wto, 13.12.2005, 16:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2822
Miejscowość: Białystok
Samochód: Fiat 125p
Post 
No bardzo mocny ten diesel. Tylko, że rzeczywiście nie pasuje do wizerunku tego typu aut. Do wyglądu nie mam zupełnie zastrzeżeń.

_________________
"quot homines, tot sententiae"


Wto, 13.12.2005, 18:27
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 
Wilu napisał(a):
diesel w wyśigach samochodowych


A w pucharze golfa czasem nie jeźdżą Golfiki z dieslem pod maską ? ;) to będzie startować w Le Mans ? :>

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Wto, 13.12.2005, 20:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 22089
Post 
Kobi napisał(a):
A w pucharze golfa czasem nie jeĹşdĹĽÄ… Golfiki z dieslem pod maskÄ… ?


A c Ty sięmnie pytasz, skąd mam wiedzieć :twisted: :wink:

_________________
https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/


Wto, 13.12.2005, 21:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9888
Miejscowość: Gród Kraka
Samochód: 1.4 + 2.0
Post 
JeĹĽdĹĽÄ…, jeĹĽdĹĽÄ… ;)

_________________
ExoticCars.pl - rzadkie auta z polskich dróg!


Wto, 13.12.2005, 21:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1369
Post 
Ja nie jestem przeciwnikiem diesli w sporcie samochodowym, ale uważam że powinny one stanowić oddzielną kategorię. Silniki z zapłonem samoczynnym są jednak cięższe od tych zapłonem iskrowym, choć pewnie inżynierowie ukradli parę kilo tu i ówdzie i bolid waży tyle co R8 z silnikiem FSI. Ogólnie na tak, ale w oddzielnej kategorii.

A od 2007 Peugeot wraca do Le Mans też z dieslem. Czekam jeszcze na Mercedesa, Toyotę, Nissana, Ferrari, Bentleya, Forda, Jaguara i Porsche oczywiście. Byle nie z dieslami :evil: To by się dopiero działo jak by oni wszyscy w Le Mans wystartowali :twisted:

_________________
Pomóż biednemu, czytaj o tuningowanych autach na tym blogu regularnie :)
Zobaczy! Jak, jak...


Ostatnio edytowany przez olgierd, Wto, 13.12.2005, 21:34, edytowano w sumie 1 raz

Wto, 13.12.2005, 21:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5434
Miejscowość: Częstochowa
Samochód: 3008
Post 
1.9 TDI na czipie ;)

_________________
ExoticCars.pl


Wto, 13.12.2005, 21:26
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post 
olgierd napisał(a):
To by się dopiero działo jak by oni wszyscy w Le Mans wystartowali


było by mnóstwo czarnego dymu :twisted:

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Wto, 13.12.2005, 21:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 22089
Post 
Tapetki:

Image Image Image Image Image Image

(C) carwalls

_________________
https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/


Czw, 22.12.2005, 22:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3539
Miejscowość: Rzeszów
Post 
1600x1200

Image Image Image
Image Image Image
Image Image Image

_________________
^^


Czw, 06.07.2006, 15:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post 
no i wygrał on tego Le Mą czy nie?? bo mi jakos "umkło".

_________________
locha lover


Czw, 06.07.2006, 15:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1645
Post 
było o tym w innym temacie, chyba o dielsu peugeot'a w tym dziale

_________________
Driving an E-Type Jaguar roadster with the top down along a winding country road in the late evening summer sun must surely rate as one of the world's finest driving experiences.


Czw, 06.07.2006, 23:22
Profil

Postów: 1431
Post 
kenji napisał(a):
no i wygrał on tego Le Mą czy nie?? bo mi jakos "umkło".



no ba, 1.4 TDI rulez ... juĹĽ widzÄ™ te reklamy w salonach i zachwalania sprzedawcĂłw :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Rezerwista 8)


Pią, 07.07.2006, 9:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post 
Szefo napisał(a):
reklamy w salonach i zachwalania sprzedawcĂłw

no glownie po to wystartowal z dizlem :twisted:

_________________
http://www.tanidrift.pl


Pią, 07.07.2006, 11:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 22089
Post 
Image Image Image


    Specifications:

    Audi R10 TDI sports-prototype

    Engine: 90° V12 turbo-charged 5,550cc engine, 4 valves per cylinder, DOHC, 2 Garrett-turbo chargers, 2 x 39.9 mm engine-air intake restrictors (defined by ACO regulations) and maximum turbo pressure of 2.94 bar absolute, diesel direct injection TDI, stressed aluminium crankshaft Power: Over 641bhp, in excess of 1100 Nm

    Length: 4.65m

    Width: 2.00m

    Height: 1.03m

    Weight: 925 kg

    Fuel type: Shell V-Power Diesel

    Fuel tank capacity: 90 litres (20 gallons)

    Approx Fuel consumption: 41 litres per 100km (6.89mpg)

    Harrier GR7 "Jump Jet"

    Engine: Rolls Royce Pegasus Mk 105 turbofan weight 3746 lbs (1700 kgs)

    Power: 21,750lbs thrust (approx 15,000bhp)

    Wingspan: 9.25m (30ft 4ins)

    Length: 14.36m (47ft 2ins)

    Height: 3.55m (11ft 8ins)

    Weight (for race): 8,864kg (19,500lbs)

    Max speed: 575kts (661mph)

    Take off speed : 120 kts (150 mph)

    Max altitude: 43,000ft

    Fuel type : Avtur F34 (Jet A1)

    Internal Fuel tank capacity: 3,446 litres (758 gallons)

    Fuel consumption: 97.74 litres per minute (21.5 Gallons) at max thrust


(C) allcarnews

_________________
https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/


Pią, 07.07.2006, 21:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 22089
Post 
Image Image Image Image Image Image

(C) freenet

_________________
https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/


Pon, 10.07.2006, 23:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 22089
Post 
Image Image Image Image Image Image Image

(C) infocoches

_________________
https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/


Wto, 18.07.2006, 18:48
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018