 |
|
Obecny czas: Wto, 23.06.2026, 6:40
|
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy
|
Strona 1 z 1
|
[ 20 posty(ów) ] |
|
Audi R10 prototype diesel-power
| Autor |
Wiadomość |
|
johny
Moderator
Postów: 17291 Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
|
 Audi R10 prototype diesel-power
_________________ To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy
Broń Masowego Wyprzedzania
|
| Wto, 13.12.2005, 15:14 |
|
 |
|
Wilu
Postów: 22089
|
Nie no, świat staje na głowie, diesel w wyśigach samochodowych  tego jeszcze nie grali 
_________________ https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/
|
| Wto, 13.12.2005, 15:59 |
|
 |
|
spider
Postów: 5434 Miejscowość: Częstochowa
Samochód: 3008
|
johny napisał(a): 1100 Nm
ale on musi fruwac
ale ładny to on nie jest... 
_________________ ExoticCars.pl
|
| Wto, 13.12.2005, 16:25 |
|
 |
|
johny
Moderator
Postów: 17291 Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
|
ja oczywiście też jestem przeciwny dieslom w autach wyscigowych czy nawet seryjnych sportowych, ale.... nie ma co ukrywac że te parametry robią wrażenie, ciekawe kto pierwszy wprowadzi do oferty 12 cylindrowego diesla koncern VAG czy Mercedes, Audi ma już na czym się wzorowac 
_________________ To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy
Broń Masowego Wyprzedzania
|
| Wto, 13.12.2005, 16:31 |
|
 |
|
fischer777
Postów: 2822 Miejscowość: Białystok
Samochód: Fiat 125p
|
No bardzo mocny ten diesel. Tylko, że rzeczywiście nie pasuje do wizerunku tego typu aut. Do wyglądu nie mam zupełnie zastrzeżeń.
_________________ "quot homines, tot sententiae"
|
| Wto, 13.12.2005, 18:27 |
|
 |
|
Kobi
Moderator
Postów: 23638 Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
|
Wilu napisał(a): diesel w wyĹ›igach samochodowych
A w pucharze golfa czasem nie jeźdżą Golfiki z dieslem pod maską ?  to będzie startować w Le Mans ? 
_________________ Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.
|
| Wto, 13.12.2005, 20:36 |
|
 |
|
Wilu
Postów: 22089
|
Kobi napisał(a): A w pucharze golfa czasem nie jeĹşdĹĽÄ… Golfiki z dieslem pod maskÄ… ?
A c Ty sięmnie pytasz, skąd mam wiedzieć 
_________________ https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/
|
| Wto, 13.12.2005, 21:19 |
|
 |
|
el_
Postów: 9888 Miejscowość: Gród Kraka
Samochód: 1.4 + 2.0
|
JeĹĽdĹĽÄ…, jeĹĽdĹĽÄ… 
_________________ ExoticCars.pl - rzadkie auta z polskich dróg!
|
| Wto, 13.12.2005, 21:21 |
|
 |
|
olgierd
Postów: 1369
|
Ja nie jestem przeciwnikiem diesli w sporcie samochodowym, ale uważam że powinny one stanowić oddzielną kategorię. Silniki z zapłonem samoczynnym są jednak cięższe od tych zapłonem iskrowym, choć pewnie inżynierowie ukradli parę kilo tu i ówdzie i bolid waży tyle co R8 z silnikiem FSI. Ogólnie na tak, ale w oddzielnej kategorii.
A od 2007 Peugeot wraca do Le Mans też z dieslem. Czekam jeszcze na Mercedesa, Toyotę, Nissana, Ferrari, Bentleya, Forda, Jaguara i Porsche oczywiście. Byle nie z dieslami  To by się dopiero działo jak by oni wszyscy w Le Mans wystartowali 
_________________ Pomóż biednemu, czytaj o tuningowanych autach na tym blogu regularnie :) Zobaczy! Jak, jak...
Ostatnio edytowany przez olgierd, Wto, 13.12.2005, 21:34, edytowano w sumie 1 raz
|
| Wto, 13.12.2005, 21:25 |
|
 |
|
spider
Postów: 5434 Miejscowość: Częstochowa
Samochód: 3008
|
1.9 TDI na czipie 
_________________ ExoticCars.pl
|
| Wto, 13.12.2005, 21:26 |
|
 |
|
johny
Moderator
Postów: 17291 Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
|
olgierd napisał(a): To by siÄ™ dopiero dziaĹ‚o jak by oni wszyscy w Le Mans wystartowali
było by mnóstwo czarnego dymu 
_________________ To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy
Broń Masowego Wyprzedzania
|
| Wto, 13.12.2005, 21:37 |
|
 |
|
Wilu
Postów: 22089
|
_________________ https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/
|
| Czw, 22.12.2005, 22:04 |
|
 |
|
-=Sadek=-
Postów: 3539 Miejscowość: Rzeszów
|
_________________ ^^
|
| Czw, 06.07.2006, 15:12 |
|
 |
|
kenji
Postów: 9296 Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
|
no i wygrał on tego Le Mą czy nie?? bo mi jakos "umkło".
_________________ locha lover
|
| Czw, 06.07.2006, 15:31 |
|
 |
|
marcel911
Postów: 1645
|
było o tym w innym temacie, chyba o dielsu peugeot'a w tym dziale
_________________ Driving an E-Type Jaguar roadster with the top down along a winding country road in the late evening summer sun must surely rate as one of the world's finest driving experiences.
|
| Czw, 06.07.2006, 23:22 |
|
 |
|
Szefo
Postów: 1431
|
kenji napisał(a): no i wygraĹ‚ on tego Le MÄ… czy nie?? bo mi jakos "umkĹ‚o".
no ba, 1.4 TDI rulez ... juĹĽ widzÄ™ te reklamy w salonach i zachwalania sprzedawcĂłw 
_________________ Rezerwista
|
| Pią, 07.07.2006, 9:30 |
|
 |
|
POŃCZAK
Postów: 6345 Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
|
Szefo napisał(a): reklamy w salonach i zachwalania sprzedawcĂłw
no glownie po to wystartowal z dizlem 
_________________ http://www.tanidrift.pl
|
| Pią, 07.07.2006, 11:34 |
|
 |
|
Wilu
Postów: 22089
|
Specifications:
Audi R10 TDI sports-prototype
Engine: 90° V12 turbo-charged 5,550cc engine, 4 valves per cylinder, DOHC, 2 Garrett-turbo chargers, 2 x 39.9 mm engine-air intake restrictors (defined by ACO regulations) and maximum turbo pressure of 2.94 bar absolute, diesel direct injection TDI, stressed aluminium crankshaft Power: Over 641bhp, in excess of 1100 Nm
Length: 4.65m
Width: 2.00m
Height: 1.03m
Weight: 925 kg
Fuel type: Shell V-Power Diesel
Fuel tank capacity: 90 litres (20 gallons)
Approx Fuel consumption: 41 litres per 100km (6.89mpg)
Harrier GR7 "Jump Jet"
Engine: Rolls Royce Pegasus Mk 105 turbofan weight 3746 lbs (1700 kgs)
Power: 21,750lbs thrust (approx 15,000bhp)
Wingspan: 9.25m (30ft 4ins)
Length: 14.36m (47ft 2ins)
Height: 3.55m (11ft 8ins)
Weight (for race): 8,864kg (19,500lbs)
Max speed: 575kts (661mph)
Take off speed : 120 kts (150 mph)
Max altitude: 43,000ft
Fuel type : Avtur F34 (Jet A1)
Internal Fuel tank capacity: 3,446 litres (758 gallons)
Fuel consumption: 97.74 litres per minute (21.5 Gallons) at max thrust
(C) allcarnews
_________________ https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/
|
| Pią, 07.07.2006, 21:32 |
|
 |
|
Wilu
Postów: 22089
|
_________________ https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/
|
| Pon, 10.07.2006, 23:12 |
|
 |
|
Wilu
Postów: 22089
|
_________________ https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/
|
| Wto, 18.07.2006, 18:48 |
|
|
|
Strona 1 z 1
|
[ 20 posty(ów) ] |
|
Kto jest online |
Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość |
|
Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum Nie możesz edytować swoich postów na tym forum Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
|
|  |