Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 6:10




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
[Formuła 1 - sezon 2012] - tory, zespoły, ciekawostki 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 355
Miejscowość: wietrzne miasto
Post [FormuĹ‚a 1 - sezon 2012] - tory, zespoĹ‚y, ciekawostki
Kalendarz F1 na sezon 2012 i rekordowe 21 GP.

Image

To bedzie dlugi sezon :)

http://www.f1wm.pl/php/news_id-22191.html


Pią, 03.06.2011, 18:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: [FormuĹ‚a 1 - sezon 2012] - tory, zespoĹ‚y, ciekawostki
Cieszy powrót GP USA. Szkoda tylko, że nie na torze w Indianapolis. Jednak tor w Austin też może być ;)

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Pią, 03.06.2011, 18:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 355
Miejscowość: wietrzne miasto
Post Re: [FormuĹ‚a 1 - sezon 2012] - tory, zespoĹ‚y, ciekawostki
Z punktu widzenia kibica Austin bedzie lepszym torem. W koncu to mieszanka najlepszych zakretow z roznych torow swiata. Ja jednak z sentymentu wolalbym Indianapolis. No ale coz. I tak dobrze ze jest znowu w USA.


Pią, 03.06.2011, 18:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 797
Miejscowość: Gliwice / Lubliniec
Samochód: Audi A4
Post Re: [FormuĹ‚a 1 - sezon 2012] - tory, zespoĹ‚y, ciekawostki
WĹ‚ochy w pazdzierniku jeszcze jakos mozna przezyc ale znajÄ…c tor Monza i jego duzÄ… ilosc drzew przy torze to o tej porze zacznÄ… spadac liscie z drzew i niech zrobi sie troche wilgotno to bedzie jazda na lodzie. Belgia w pazdzierniku zapowiada na 100% deszczowy wyscig

_________________
Live ist brutal in zasadzkas


Sob, 04.06.2011, 8:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: [FormuĹ‚a 1 - sezon 2012] - tory, zespoĹ‚y, ciekawostki
Nie w październiku, tylko we wrześniu ;)

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Sob, 04.06.2011, 10:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 797
Miejscowość: Gliwice / Lubliniec
Samochód: Audi A4
Post Re: [FormuĹ‚a 1 - sezon 2012] - tory, zespoĹ‚y, ciekawostki
Upss przepraszam , ale i tak nadal obstawiam Belgie na mokry wyscig

_________________
Live ist brutal in zasadzkas


Sob, 04.06.2011, 11:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 355
Miejscowość: wietrzne miasto
Post Re: [FormuĹ‚a 1 - sezon 2012] - tory, zespoĹ‚y, ciekawostki
Oficjalny kalendarz F1 na sezon 2012

Image

Sezon rozpocznie się 18 marca w Australii. Runda w Bahrajnie została przeniesiona na 22 kwietnia i zakończy ona pierwszy etap zmagań F1. Zgodnie z prośbami organizatorów, którzy obawiali się, że w New Delhi może być zbyt gorąco w kwietniu, GP Indii zostało przeniesione na październik. Wyścig w Stanach Zjednoczonych zostanie rozegrany 18 listopada, tydzień przed zakończeniem sezonu w Brazylii.

Z oficjalnej wersji kalendarza można dowiedzieć się z w przyszłym roku zabraknie wyścigu na torze Istanbul Park. Organizatorzy cały czas negocjowali z Berniem Ecclestonem, jednak ostatecznie nie udało im się osiągnąć porozumienia.

http://www.f1wm.pl/php/news_id-23532.html


Śro, 31.08.2011, 19:24
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: [FormuĹ‚a 1 - sezon 2012] - tory, zespoĹ‚y, ciekawostki
Temat o najbliższym GP Kobi założy jak tylko wróci w sobotę z Wawy, bo obecnie nie ma dostępu zbytnio do neta i prosił mnie, żebym wszystkim zainteresowanym przekazał tą informację ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 21.09.2011, 11:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: [FormuĹ‚a 1 - sezon 2012] - tory, zespoĹ‚y, ciekawostki
Może wątek nie do końca odpowiedni, ale jako ciekawostka
http://www.youtube.com/watch?v=YibMYIBR ... _embedded#!

_________________
PB RWD jest wysoko


Sob, 08.10.2011, 9:12
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: [FormuĹ‚a 1 - sezon 2012] - tory, zespoĹ‚y, ciekawostki
Panowie i panie ;) Temat o GP Korei Południowej powinien jeszcze dziś się pojawić ;) Spóźnienie usprawiedliwiam kolejnym tygodniem spędzonym w Warszawie i ograniczonym dostępem do internetu ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pią, 14.10.2011, 15:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: [FormuĹ‚a 1 - sezon 2012] - tory, zespoĹ‚y, ciekawostki
Cytuj:
Przez blisko dwa sezony w stawce zespołów startujących w Formule 1 występowały dwa zespoły uzurpujące sobie prawo do posługiwania się historyczną nazwą - Team Lotus (sezon 2010 Lotus Racing) i zespół w którym startuje Robert Kubica Lotus-Renault. Od przyszłego sezonu takiego kuriozum już nie będzie. Na ostatnim posiedzeniu Komisji Formuły 1 zatwierdzono zmianę nazwy obu tych ekip. I tak w sezonie 2012 team Roberta Kubicy pozostanie przy nazwie Lotus, zniknie natomiast dodatkowy człon Renault. Natomiast zespół Tony'ego Fernadesa - Team Lotus zmieni swoją nazwę na Caterham.

Oficjalnie zmiany nazw mają zostać zatwierdzone podczas posiedzenia Światowej Rady Sportów Motorowych FIA, które odbędzie się na początku grudnia roku. Będzie to tylko formalność, bowiem porozumienie osiągnięte podczas obrad Komisji Formuły 1 jest dla wszystkich zadowalające.

Dodatkowo podczas obrad poparto podobny wniosek zespołu Virgin Racing, który od przyszłego roku będzie używał nazwy Marussia.

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Pią, 04.11.2011, 15:36
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: [FormuĹ‚a 1 - sezon 2012] - tory, zespoĹ‚y, ciekawostki
FIA publikuje oficjalnie nowe nazwy trzech zespołów

Cytuj:
FIA potwierdziła dziś oficjalnie, że podczas czwartkowego posiedzenia Komisji Formuły 1 zatwierdzono zmiany nazw trzech zespołów.

W czwartek ujawniono, że doszło do zawarcia porozumienia, które zakończyło długi spór o wykorzystywanie nazwy Lotus w odniesieniu do zespołu Formuły 1.

Dodatkowo z oficjalnej listy startowej zniknie Virgin Racing, który od przyszłego sezonu będzie występował w mistrzostwach pod szyldem rosyjskiej marki samochodów sportowych – Marussia. Źródła podają jednak, że konsorcjum Richarda Bransona ciągle pozostanie głównym sponsorem zespołu.

Warto jednak zaznaczyć, iż wszystkie stajnie mają jeszcze czas na dopasowanie oficjalnych nazw zespołów, dodając do nich nazwy sponsorów i tym podobne.

W krótkim oświadczeniu możemy przeczytać: „Bazując na poparciu wyrażonym ze strony Komisji F1 pod przewodnictwem Berniego Ecclestone'a, która spotkała się w Genewie dnia 3 listopada, FIA uzgodniła następujące zmiany nazw, które będą obowiązywać od sezonu 2012”.

Nazwy zespołów:
Caterham F1 Team
Lotus Renault GP
Marussia F1 Team

Nazwy podwozi
Z Lotus na Caterham
Z Renault na Lotus
Z Virgin na Marussia


Źródło: f1wm.pl

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Wto, 08.11.2011, 11:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 596
Miejscowość: Lublin
Samochód: Alfa Romeo Giulietta
Post Re: [FormuĹ‚a 1 - sezon 2012] - tory, zespoĹ‚y, ciekawostki
Cytuj:
Według Joe Sawarda, brytyjskiego dziennikarza, Ferrari ciągle rozważa zastąpienie Felipe Massy Robertem Kubicą od roku 2013.

Pod koniec września Brytyjczyk informował, że Ferrari planowało zatrudnić Polaka od sezonu 2013 i miało z nim nawet podpisaną opcję, na którą miał zdecydować się do końca lipca tego roku, ale dopięcie wszystkiego na ostatni guzik pokrzyżował lutowy wypadek, po którym Kubica wciąż dochodzi do pełni sił.

Saward pisze: „Kubicę obowiązuje kontrakt z Renault, który wygasa z końcem tego roku. I choć zespół może czuć moralny obowiązek oddania mu bolidu w celu ustalenia, czy jest on zdolny do powrotu do ścigania, nie istnieją poza tym żadne formalne zobowiązania. W każdym razie sytuacja wskazuje na to, że Kubica albo nie będzie gotowy na powrót do Renault tej zimy, albo w ogóle nie chce się już dłużej ścigać dla LRGP”.

„Logiczne jest, że Ferrari pragnie utrzymywać wcześniejsze zainteresowanie, ale potrzebują testów, nie tylko w celu ustalenia, czy jest nadal konkurencyjny, ale również dlatego, aby pomóc rozwinąć mu kondycję fizyczną, która jest bardzo istotnym elementem procesu rekonwalescencji. Sprawa ta nie jest wcale łatwa zważywszy na to, że obowiązują ograniczenia testów. Zakładając, że Kubica wciąż jest w stanie jechać tak jak kiedyś, Ferrari jest idealnym wyborem, ponieważ włoska stajnia może mu nawet co tydzień oddawać Mugello lub Fiorano i bolid sprzed dwóch lat, jeśli tylko Polak wybierze taką możliwość”.

Jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że wszyscy czołowi kierowcy – wyłączając Lewisa Hamiltona – mają zagwarantowane kontrakty na sezon 2013, oraz to, że przyszłość Felipe Massy w Ferrari jest stawiana w coraz ciemniejszych barwach, można przypuszczać, że scenariusz z Kubicą może być jedną z alternatyw włoskiej stajni. Nie można jednak zapominać, że zespół z Maranello prowadzi intensywny program rozwojowy młodych kierowców, którzy również mają na celu awans do królowej sportów motorowych.

Doniesienia Sawarda potwierdził również wydany dziś magazyn Autosport, co teoretycznie nadaje im większej wiarygodności. Wszystkie informacje dotyczące Roberta powinny być jednak traktowane z dozą ostrożności, a ostateczne wnioski należy wyciągać dopiero po zajęciu ewentualnych, lecz oficjalnych stanowisk.


http://f1wm.pl/php/news_id-24659.html

Zdecydowanie bardziej wiarygodne źródła niż Onet. Kto wie, co pokaże Robert po odzyskaniu pełnej sprawności :)

_________________
Czy wiesz czym jest CHERUB? :: CherubCampus.net

Uzyskam największe odszkodowanie za wypadek komunikacyjny i inne z OC - więcej na PW


Pią, 18.11.2011, 15:14
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: [FormuĹ‚a 1 - sezon 2012] - tory, zespoĹ‚y, ciekawostki
Kubica nie wrĂłci na poczÄ…tku sezonu 2012

Cytuj:
Robert Kubica poinformował dziś zespół Lotus Renault GP, że nie będzie gotowy na powrót z początkiem przyszłego sezonu.

Polak cały czas realizuje intensywny program rehabilitacji i pomimo tego, że postępy wykonywane przez niego są zaskakujące, to potrzeba będzie jeszcze trochę czasu, aby Robert wrócił do pełnej sprawności.

„W ciągu ostatnich tygodni pracowałem bardzo, bardzo ciężko, jednak doszedłem do wniosku, że nie będę gotowy na sezon 2012” – powiedział Kubica. „Zadzwoniłem do zespołu i poinformowałem ich o sytuacji. To była trudna decyzja, jednak rozsądna”.

„Wiem również, że zespół musi przygotować się do przyszłego sezonu i kolejne przesuwanie terminów nie byłoby odpowiednie. Moja rehabilitacja wciąż jest bardzo zachęcająca, a lekarze są pod wrażeniem. Po prostu potrzebuję więcej czasu, gdyż chcę być w 100% gotowy, nim zaangażuję się w cokolwiek związanego z jazdą. Żałuję również, że nie byłem w stanie dostarczyć większej ilości informacji i nie pojawiałem się w gazetach. Dziękuję moim kolegom dziennikarzom za zrozumienie tego, że był to najlepszy sposób na poradzenie sobie z najtrudniejszym okresem mojego życia”.

Czytaj więcej



Źródło: f1wm.pl

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Czw, 24.11.2011, 10:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 355
Miejscowość: wietrzne miasto
Post Re: [FormuĹ‚a 1 - sezon 2012] - tory, zespoĹ‚y, ciekawostki
Morelli juz to zdementowal

Cytuj:
Włoch zaznaczył również, że obecny kontrakt Polaka z ekipą z Enstone wygasa z końcem tego roku, a nie przyszłego, jak deklarował zespół. „Nie rozumiem dlaczego Renault zmieniło słowa Roberta” – powiedział Morelli we włoskiej Gazzetta dello Sport. „To nieprawda, że nie będzie gotowy na sezon 2012. Kubica przyznał, że nie ma pewności, czy będzie w odpowiedniej formie przed pierwszymi testami w lutym”.


http://www.f1wm.pl/php/news_id-24719.html


Czw, 24.11.2011, 17:57
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: [FormuĹ‚a 1 - sezon 2012] - tory, zespoĹ‚y, ciekawostki
Raikkonen powraca do F1 z zespołem Lotus Renault

Cytuj:
Kimi Raikkonen potwierdził, że w przyszłym sezonie powróci do startów w Formule 1 z zespołem Lotus Renault GP.

Fin od jakiegoś czasu był niejednokrotnie łączony z ponownym zaangażowaniem się w starty w najwyższą kategorię wyścigów samochodowych, której mistrzostwo zdobył w sezonie 2007, reprezentując barwy Ferrari.

Na jesieni tego roku pojawiły się pierwsze plotki o negocjacjach Raikkonena z zespołem Williamsa, jednak ostatecznie kontrakt nie został podpisany z powodu zbyt wygórowanych wymagań finansowych, dyktowanych przez ekscentrycznego kierowcę.

W rezultacie Raikkonen rozpoczął rozmowy z teamem Lotus Renault GP, który po ostatnich wiadomościach dotyczących stanu zdrowia Roberta Kubicy szukał kierowcy będącego w stanie stać się wyraźnym liderem zespołu. Szef stajni z Enstone – Eric Boullier potwierdził niedawno, że prowadzi negocjacje z menedżerami Raikkonena, a za ich zwieńczenie można uznać dzisiejsze oficjalne ogłoszenie podpisania nowego kontraktu.

Raikkonen powiedział: „Cieszę się z możliwości powrotu do F1 po dwóch latach przerwy i jestem wdzięczny Lotus Renault GP, za zaoferowanie mi tej szansy. Mój czas spędzony w rajdach samochodowych był pożyteczny w mojej karierze jako kierowcy, ale nie mogę ukryć, że moje pragnienie Formuły 1 stało się ostatnio niezwykle przytłaczające. Powrót z Lotus Renault GP był łatwym wyborem, ponieważ jestem pod wrażeniem zespołu i jego ambicji. Teraz nie mogę się już doczekać, aby odgrywać istotną rolę w awansie zespołu na sam czub stawki”.

Czytaj więcej


Źródło: f1wm.pl

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Śro, 30.11.2011, 16:16
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: [FormuĹ‚a 1 - sezon 2012] - tory, zespoĹ‚y, ciekawostki
Robert Kubica złamał nogę

Cytuj:
Robert Kubica złamał nogę podczas upadku do jakiego doszło obok jego domu – podają źródła zbliżone do kierowcy informując, że krakowianin doznał odnowienia jednego ze złamań, do których doszło podczas ubiegłorocznego wypadku na trasie rajdu Ronde di Andora.

Najprawdopodobniej Kubica pośliznął się na lodzie w miejscowości Pietrasanta, a następnie uskarżał się na ból w prawej nodze, która ucierpiała w lutowym wypadku. Polak został przetransportowany do miejscowego szpitala na badanie kontrolne.

Pomimo tego, że w sprawie nie wydano jeszcze oficjalnego oświadczenia przyjmuje się, że po przeprowadzeniu działań lekarskich okazało się, iż doszło do odnowienia złamania w prawej kości piszczelowej.

Źródła informują, że kontuzja opóźni proces rekonwalescencji Roberta o co najmniej trzy kolejne tygodnie.

Aktualizacja 1:
Włoska gazeta La Gazetta dello Sport pisze na swym serwisie internetowym: „Diagnoza dla Kubicy mówi o mikrozłamaniu prawej kości piszczelowej”.

Aktualizacja 2:
Dziennikarz Radiowej Trójki, Adam Małecki napisał na swoim Twitterze, że kontaktował się z lekarzami ze szpitala w Pietra Ligure, do którego miał udać się Kubica. Medycy ze szpitala Santa Corona twierdzą, iż nic o tym nie wiedzą. Tymczasem agencja ANSA nie jest już tak pewna faktu złamania kości.

Aktualizacja 3:
Po krótkiej rozmowie z przedstawicielem Roberta Kubicy w Polsce – Marcinem Czachorskim, redakcja portalu Wyprzedź Mnie! dowiedziała się, że polski kierowca rzeczywiście doznał złamania, ale o stopniu uszczerbku dowiemy się jutro po konsultacjach medycznych.


Źródło: f1wm.pl

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Śro, 11.01.2012, 21:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: [FormuĹ‚a 1 - sezon 2012] - tory, zespoĹ‚y, ciekawostki
Jak ktoś ma pecha to i w dupie palec złamie :?

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Śro, 11.01.2012, 22:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 797
Miejscowość: Gliwice / Lubliniec
Samochód: Audi A4
Post Re: [FormuĹ‚a 1 - sezon 2012] - tory, zespoĹ‚y, ciekawostki
Niestety to koniec Kubicy w Formule 1 , szkoda bo zapowiadało sie tak fajnie

_________________
Live ist brutal in zasadzkas


Czw, 12.01.2012, 15:57
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: [FormuĹ‚a 1 - sezon 2012] - tory, zespoĹ‚y, ciekawostki
Piotr_24 napisał(a):
Niestety to koniec Kubicy w Formule 1 , szkoda bo zapowiadało sie tak fajnie


Bzdura...

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Czw, 12.01.2012, 21:36
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018