Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 5:08




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
[F1 2010] GP Abu Zabi 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post [F1 2010] GP Abu Zabi
19 i zarazem ostatnia eliminacja tegorocznych Mistrzostw Ĺšwiata w Formule 1

Mapka toru
Image

Zdjęcie satelitarne
Image



Lokalizacja: Abu Zabi, ZEA
Data wyścigu: 14 listopada 2010
Tor: Yas Marina Circuit

Pierwsze GP rozegrane na torze: 2009 r.
Długość toru: 5.554 km
Liczba okrążeń: 55
Dystans do pokonania: 305.361 km
Ilość zakrętów: 19
Rekord okrÄ…ĹĽenia: brak
Start wyścigu według czasu lokalnego: 17:00
Start wyścigu według naszego czasu: 14:00
Warunki atmosferyczne
Sponsor generalny: Etihad Airways
http://www.yasmarinacircuit.ae


RamĂłwka

PiÄ…tek (12.11.2010)

Program: Polsat Sport Extra

10:00 - 11:30 Grand Prix Abu Dhabi- 1. trening (na ĹĽywo)
14:00 - 15:30 Grand Prix Abu Dhabi - 2. trening (na ĹĽywo)

------------------------------------------------------------------------

Sobota (13.11.2010)

Program: Polsat Sport Extra

11:00 - 12:00 Grand Prix Abu Dhabi - 3. trening (na ĹĽywo)
13:20 - 14:00 Studio F1
14:00 - 15:00 Grand Prix Abu Dhabi- Kwalifikacje (na ĹĽywo)
15:00 - 15:40 Studio F1

Program: Polsat

13:45 - 14:00 Studio F1
14:00 - 15:00 Grand Prix Abu Dhabi - Kwalifikacje (na ĹĽywo)
15:05 - 15:15 Studio F1

-------------------------------------------------------------------------------------

Niedziela (14.11.2010)

Program: Polsat

13:30 - 14:00 Studio F1
14:00 - 16:00 Grand Prix Abu Dhabi - Wyścig (na żywo)
16:00 - 16:15 Studio F1

Program: Polsat Sport Extra

13:20 - 14:00 Studio F1
14:00 - 16:00 Grand Prix Abu Dhabi - Wyścig (na żywo)
16:00 - 16:40 Studio F1

Źródło: f1wm.pl, f1.com

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Wto, 09.11.2010, 13:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5892
Miejscowość: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8 `98
Post Re: [F1 2010] GP Abu Zabi
brakuje 4 w dacie niedzielnej :P jest 1.11 zamiast 14 ;)


Wto, 09.11.2010, 22:12
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: [F1 2010] GP Abu Zabi
Wyniki 1 treningu:
Image

Wyniki 2 treningu:
Image

Źródło: f1wm.pl

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pią, 12.11.2010, 11:47
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: [F1 2010] GP Abu Zabi
Wyniki kwalifikacji
Image

Źródło: f1wm.pl

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Sob, 13.11.2010, 19:38
Profil

Postów: 1621
Samochód: Leon I
Post Re: [F1 2010] GP Abu Zabi
no plusem jest to, że Robert jest dobry na starcie, więc powinien połknąć chociażby swojego partnera na początku

_________________
Jan Paweł II (18.V.1920r. - 2.IV.2005r.)


Sob, 13.11.2010, 21:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 101
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Konstal 105Na
Post Re: [F1 2010] GP Abu Zabi
A co to za różnica? Jak dla mnie to może i odpaść, mimo że jestem jego sympatykiem (kibicem byłoby za dużo powiedziane), to jutrzejszy wynik na prawdę nawet jego niewiele interesuje.

Sytuacja jest niestety dosyć nudna po dzisiejszych kwalifikacjach w kontekście tytułu mistrzowskiego, bo Alonso może nawet spokojnie sobie stracić jedną czy dwie pozycje względem pozycji startowej i nadal zdobywa tytuł. Jeśli nie wydarzy się jakiś atak kamikadze (a w to wątpię, bo jest między dwoma McLarenami, a jaki by oni mieli interes żeby pomagać Red Bullowi?) to Alonso z palcem w dupie jutro zdobędzie mistrzostwo. A co muszą zrobić rywale, żeby było inaczej?

Vettel nie może zrobić dosłownie nic, wygrał pole position, najprawdopodobniej jutro bez większych problemów od startu do mety nie odda prowadzenia i...nic mu to nie da. Bo Alonso musiałby być na szóstym miejscu, przy zwycięstwie Vettela, żeby Sebastian zdobył tytuł. A więc Alonso może stracić dwie pozycje i nadal wygrywa z Vettelem.

Trochę lepiej, byłoBY to z Webberem, ale ten musiał spieprzyć kwalifikacje życia, a z 5. pozycji może zrobić...nic. NAWET gdyby Vettel postanowił mu sprawę ułatwić (w co za cholere nie wierzę), to Webber musiałby najpierw wziąć Buttona (to akurat nie takie trudne), potem bezpośrednio wyprzedzić swojego głównego rywala Alonso, co już będzie baardzo trudne, potem jeszcze pokonać Hamiltona (tutaj już troszkę mógłby pomóc Vettel, czego nie zrobi) i wreszcie skorzystać z przysługi kolegi Vettela, no i wreszcie Vettel musiałby tą drugą pozycję utrzymać żeby nie znalazł się na niej Alonso, bo wtedy Webber przegrywa nawet jak wygra jutro.

O Hamiltonie to chyba nie trzeba pisać - jego tytuł możliwy byłby przy jego zwycięstwie i pozycjach rywali: Alonso musiałby być poza pierwszą 10-tką (co jest możliwe tylko w przypadku rozbicia przez niego bolidu (jeszcze się nie zdarzyło w tym sezonie) lub ciężkiej awarii) gdyby już Alonso odpadł, to poza tym Webber musiałby być poza top5 jutro, a Vettel być najwyżej trzeci. Wszystkie te 4 czynniki jednocześnie po prostu się nie zdarzą, czyli Hamiltona możemy spisać na straty.

Podsumowując, dzisiaj w kwalifikacjach Alonso na jakieś 98% zdobył tytuł mistrzowski.

_________________
RWD über alles


Sob, 13.11.2010, 22:26
Profil

Postów: 1621
Samochód: Leon I
Post Re: [F1 2010] GP Abu Zabi
jeśli Alonso będzie miał 5 miejsce, a Vettel wygra to obaj będą mieli po tyle samo pkt, po tyle samo zwycięstw i wówczas co się liczy? Bo jeśli zdobyte pole position to Vettel wygrywa.

Vettel może i ma dobry bolid, ale palił połowę zdobytych pp w kwalifikacjach, więc jestem za Fernando. Ktoś w końcu musi pobić Schumachera :wink:

_________________
Jan Paweł II (18.V.1920r. - 2.IV.2005r.)


Nie, 14.11.2010, 11:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: [F1 2010] GP Abu Zabi
Ferrari przegrało tytuł na własne życzenie, zrobili pit stopy nie dość że raczej wolne to jeszcze w złym momencie. Nie wyciągnęli wniosków z wyjazdu Massy i zrobili to samo z Alonso.

Wychodzi na to, że skoro Alonso nie mógł dać sobie rady z Pietrowem (który przecież jechał na starych oponach - swoją drogą Witalij wreszcie pokazał, że umie sobie radzić z presją) i puszczały mu nerwy to zwyczajnie nie zasłużył na mistrza a jego zachowanie na mecie mnie rozbroiło - powinien mieć pretensje do siebie albo do zespołu.

Szkoda, że akurat Wafel zdobył tytuł, bo uważam go za buca :mryellow:

Renault w końcu miało sensowną strategię, Robert jechał naprawdę dobrze, gdyby tak było przez cały sezon...

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Nie, 14.11.2010, 15:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: [F1 2010] GP Abu Zabi
Spodziewałem się czegoś zupełnie innego. Nie poszło po mojej myśli, bo moje serce było za Alonso, ewentualnie mógłby być to Webber. Ale mistrzem został Vettel i pomimo tego, że nie przepadam za nim to wypadałoby pogratulować :P wyjątkowo dobrze wypadło Renault jak i Kubica. Pozostaje cieszyć się tym faktem :mryellow:


Nie, 14.11.2010, 15:57
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: [F1 2010] GP Abu Zabi
Wyniki wyścigu o GP Abu Zabi
Image

Źródło: f1wm.pl

Wyścigu nie miałem niestety okazji oglądać ... miałem cholernie nieprzyjemny incydent z samochodem, całe szczęście, że stało się to pod domem bo inaczej bym już tu nie pisał :roll:

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Nie, 14.11.2010, 16:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1886
Miejscowość: Stalowa Wola / Lublin
Samochód: e46 coupe
Post Re: [F1 2010] GP Abu Zabi
Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta :) Nie przepadam za Vettelem, ale ładnie pogodził dziś całe towarzystwo :)
Komiczny był Alonso po wyscigu ze swoimi pretensjami do Pietrowa ;)
No i niezły wyścig dla Renault :)


Nie, 14.11.2010, 17:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 355
Miejscowość: wietrzne miasto
Post Re: [F1 2010] GP Abu Zabi
Freeze napisał(a):
jeśli Alonso będzie miał 5 miejsce, a Vettel wygra to obaj będą mieli po tyle samo pkt, po tyle samo zwycięstw i wówczas co się liczy? Bo jeśli zdobyte pole position to Vettel wygrywa.

Vettel może i ma dobry bolid, ale palił połowę zdobytych pp w kwalifikacjach, więc jestem za Fernando. Ktoś w końcu musi pobić Schumachera :wink:


Moze troche za pozno na ta odpowiedz, ale moze sie przyda w przyszlosci. Przy remisie w punktacji licza sie kolejno 1-sze, 2-gie, 3-cie miejsca itd. I tutaj z tego co pamietam Vetel by mial przewage bo chyba mial jedno 4 miejsce wiecej przy pozostalych wyzszych miejscach jako remis.


Nie, 14.11.2010, 19:55
Profil

Postów: 3
Post Re: [F1 2010] GP Abu Zabi
Napewno się przyda, mi się wlasnie przydało :)

_________________
http://www.exclusive-tuning.pl największy sklep z najlepszymi częściami tuningowymi


Czw, 16.12.2010, 20:05
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018