Forum dotyczące samochodów seryjnych, produkowanych obecnie (choćby w ilościach śladowych) bądź oficjalnie zaprezentowanych
Wyślij odpowiedź

Seat Altea vs. Ford C-Max

Pią, 15.04.2005, 17:05

Szefo napisał(a):
tomek napisał(a):wiesz co szefo niechce mi sie z tobÄ… gadac bo jak powiedziaĹ‚ Ice widzisz w klapach jak kon :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P konieć tej bezsensownej dyskusji :)


oki, koniec tej bezsensownej dyskusji, z maniakami srajalfy nie ma o czym dyskutować, nie można nic złego powiedzieć na tej marnej jakości włoski wyrób bo zaczynają płakać i bluzgac :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


koniec :D


Witam serdecznie,

to mój pierwszy post na tym forum - odwiedzałem je wcześniej, podoba(ł)a (???) mi się jakość dyskusji (merytorycznie) oraz poruszane tematy.

Na początek może parę słów o mnie:
[name] Arkadiusz PaĹşdzierski
[job] IT Executive Manager
[netname] Rayers [e-mail] arek@extranet.pl
[www] http://www.extranet.pl

Gratuluję pomysłu tego forum :)

Pozwoliłem sobie zacytować kolegę "Szefa". Nie chcę rozpoczynać od napinek ale dyskusja prowadzona przez niego nie pasuje do klimatu tego forum. Alfa ma zbyt wielką historię by tak o tym aucie mówić. Nie tylko historię - zobacz prosze co dzieje się w WTCC - http://www.fiawtcc.com/ :BMW, punkt mniej Alfa a potem.......... gdzies tam SEAT. Oczywiscie ze auto moze Ci sie nie podobać, ale nie przesadzajmy z jakością Seata i deptaniem Alfy. Historycznie AR zawaliła sprawę w latach '80 gdy budżetu nie starczało na dopracowanie aut. Wtedy też pojawiła się opinia o Alfie jako aucie strasznie się sypiącym. Bo to była prawda. Dobrą renomę ciężko jest zbudować, łatwo stracić. Niestety tak jest życie, cieszy natomiast że Alfa pracuje teraz na to by wrócić na właściwe jej miejsce.

Napisałem ten post, ponieważ mam przyjemność ;) ujeżdzać Puga206 SW 1.4 Hdi od czerwca 2003 roku (wczesniej był Fiat Bravo). W związku z tym iż prowadzę firmę, często jeżdzę autkiem po naszym kraju - przez rok wykręcam czasami 90.000 km Niestety, rodzina będzie się powiększać, więc pomyślałem o nowym aucie (użytkuję też Fiata Pandę ale nie nadaje się do rodzinnych podróży).
Piszę ten post w tym miejscu ponieważ wybrałem wstępnie 2 autka :
1. Seat Altea wersja Refernce 1.9 105 TDi
2. Ford C-Max podobne wyposaĹĽenie

Ceny aut - jak najbardziej podobne. Wizualnie - Altea bardzo mi się podoba - bardziej niż C-MAX czy inne tego typu auta. Podobało mi się do momentu kiedy zasiadłem w aucie. PLASTIKI NA POZIOMIE PANDY! Nawet wstawka a'la aluminiowa przy zegarach wyglada tandetnie - widac ze ktos sprayem czy czyms takim pomalowal. Wszedzie twardy plastik - nic milego. Zastanawiam sie kiedy zacznie to skrzypiec....
Poszedłem więc do salonu Forda - z zewnątrz hm... no taki niezbyt. Ale wnętrze i materiały wykończeniowe - parę klas wyżej niż Altea.
Tym oto sposobem wszystko wskazuje ze będę jezdzil C-Maxem. Obejrze sie pewnie nie raz za Altea, ale nie mam zamiaru wydawac 82 000 zł na plastikowe (jak kolega okreslil - jak z ruskich zabawek) wykonczenie. Prosze wiec, nie porównuj tym bardziej wnetrza (jakosci) do Alfy, bo Seat ze sportem za duzo wspolnego nie ma, jakosc wykonczenia mnie rozczarowala (a tak podoba mi sie Altea)

Pozdrawiam wszystkich

Pią, 15.04.2005, 20:20

Rayers napisał(a):NapisaĹ‚em ten post, poniewaĹĽ mam przyjemność Wink ujeĹĽdzać Puga206 SW 1.4 Hdi od czerwca 2003 roku (wczesniej byĹ‚ Fiat Bravo). W zwiÄ…zku z tym iĹĽ prowadzÄ™ firmÄ™, czÄ™sto jeĹĽdzÄ™ autkiem po naszym kraju - przez rok wykrÄ™cam czasami 90.000 km Niestety, rodzina bÄ™dzie siÄ™ powiÄ™kszać, wiÄ™c pomyĹ›laĹ‚em o nowym aucie (uĹĽytkujÄ™ teĹĽ Fiata PandÄ™ ale nie nadaje siÄ™ do rodzinnych podróży).
Piszę ten post w tym miejscu ponieważ wybrałem wstępnie 2 autka :
1. Seat Altea wersja Refernce 1.9 105 TDi
2. Ford C-Max podobne wyposaĹĽenie

Ceny aut - jak najbardziej podobne. Wizualnie - Altea bardzo mi się podoba - bardziej niż C-MAX czy inne tego typu auta. Podobało mi się do momentu kiedy zasiadłem w aucie. PLASTIKI NA POZIOMIE PANDY! Nawet wstawka a'la aluminiowa przy zegarach wyglada tandetnie - widac ze ktos sprayem czy czyms takim pomalowal. Wszedzie twardy plastik - nic milego. Zastanawiam sie kiedy zacznie to skrzypiec....
Poszedłem więc do salonu Forda - z zewnątrz hm... no taki niezbyt. Ale wnętrze i materiały wykończeniowe - parę klas wyżej niż Altea.
Tym oto sposobem wszystko wskazuje ze będę jezdzil C-Maxem. Obejrze sie pewnie nie raz za Altea, ale nie mam zamiaru wydawac 82 000 zł na plastikowe (jak kolega okreslil - jak z ruskich zabawek) wykonczenie. Prosze wiec, nie porównuj tym bardziej wnetrza (jakosci) do Alfy, bo Seat ze sportem za duzo wspolnego nie ma, jakosc wykonczenia mnie rozczarowala (a tak podoba mi sie Altea)



Witam

Ja mam przyjemnośc ujeżdżać Cordobę TDI 2004
Altea ma bardzo plastikowe wykończenie (dowiedzieć sięo tym można jednak dopiero po dotknięciu deski, gdyż faktura na to nie wskazuje, tandetna jest natomiast "aluminiowa" wstawka między zegarami, 100% racji - jednakże spasowanie elementów jest na najwyższym poziomie - konkurentów pozostawia daleko w tyle)
Moim rodzice za rok właśnie zmieniają samochód, i takż ebędzie to autko spośród dwóch ALTEA/Cmax (tylko ze względu iżrodzinka pracuje w salonie). Mam andzieję że przekonam ich do przepięknej Altei. 8) . Zresztą mają już zaufanie do seata: 2 Cordoba, jak na stan obecny kompletnie bezawaryjne samochody.

Szefo napisał(a):Prosze wiec, nie porĂłwnuj tym bardziej wnetrza (jakosci) do Alfy, bo Seat ze sportem za duzo wspolnego nie ma, jakosc wykonczenia mnie rozczarowala (a tak podoba mi sie Altea)



a co do tego to możesz tylko prosić :lol: Będę poównywał co chcę, i do czego chcę, nawet jeśli Tobie to nie będzie pasowało.
Obecnie Seat ma tyle wspólnego ze sportem co romeo - aczkolwiek fakt że w WTCC rządzą BMW i Romeo, potem długo nic..... Seat..... długo nic..... i ktoś ta jeszcze.

ps: Cordoba 2003 of course. :?

Pozdrawiam.

Nie, 17.04.2005, 13:12

Witam

Ja mam przyjemnośc ujeżdżać Cordobę TDI 2004
Altea ma bardzo plastikowe wykończenie (dowiedzieć sięo tym można jednak dopiero po dotknięciu deski, gdyż faktura na to nie wskazuje, tandetna jest natomiast "aluminiowa" wstawka między zegarami, 100% racji - jednakże spasowanie elementów jest na najwyższym poziomie - konkurentów pozostawia daleko w tyle)
Moim rodzice za rok właśnie zmieniają samochód, i takż ebędzie to autko spośród dwóch ALTEA/Cmax (tylko ze względu iżrodzinka pracuje w salonie). Mam andzieję że przekonam ich do przepięknej Altei. 8) . Zresztą mają już zaufanie do seata: 2 Cordoba, jak na stan obecny kompletnie bezawaryjne samochody.


Spasowanie jest OK ale nie przesadzaj z tym ze konkurentow zostawia w tyle - na moje skromne zdanie jakosc materialow w C-Maxie jest o pare klas wyzej - wykonczenie naprawde zrobilo na mnie wrazenie.
Gdyby udalo sie przeniesc wnetrze C-maxa do Altei - to dla mnie byloby to spelnienie auta rodzinnego. Nie wazne przy tym czy byloby to spod znaku Forda czy Seata....

a co do tego to możesz tylko prosić :lol: Będę poównywał co chcę, i do czego chcę, nawet jeśli Tobie to nie będzie pasowało.
Obecnie Seat ma tyle wspólnego ze sportem co romeo - aczkolwiek fakt że w WTCC rządzą BMW i Romeo, potem długo nic..... Seat..... długo nic..... i ktoś ta jeszcze.


Nie przesadzaj prosze... Moim zdaniem wnetrze starego Toledo bylo o wiele lepsze nie te ktore ma teraz. Zdziwilem sie ze jest identyczne (jakosciowo tez zreszta !!!) z tym z Altei. Czyli dobrze spasowany Totalny Tandetny Twardy i NIEPRZYJEMY W DOTYKU plastik. Tak to jest jak ksiegowi maja za duzo do gadania. Nie wierze ze nie mozna bylo zastosowac takich materialow jak ma Skoda czy tez nawet Fiat Stilo (czytaj miekkie, przyjemne w dotyku).

Pozdrawiam,

Nie, 24.04.2005, 19:53

Rayers napisał(a):Spasowanie jest OK ale nie przesadzaj z tym ze konkurentow zostawia w tyle - na moje skromne zdanie jakosc materialow w C-Maxie jest o pare klas wyzej - wykonczenie naprawde zrobilo na mnie wrazenie.
Gdyby udalo sie przeniesc wnetrze C-maxa do Altei - to dla mnie byloby to spelnienie auta rodzinnego. Nie wazne przy tym czy byloby to spod znaku Forda czy Seata....



Nie nie nie - wnętrze c maxa jest po prostu za nudne i tyle. Altea ma wnętrze świetne, w żadnym razie nie pasowałoby do niej wnętrze s cmaxa, i dzięki Bogu go tam nie ma.
Kilka kla swyżej: hmmm pomyślmy, to jest klasa kompakt" zostaje klasa średnia (odpada bo kilka wyżej) wyższa średnia ( tylko 2) i dochodzimy od luksusowej :lol: :lol: :lol:
Rayers napisał(a):Nie przesadzaj prosze... Moim zdaniem wnetrze starego Toledo bylo o wiele lepsze nie te ktore ma teraz. Zdziwilem sie ze jest identyczne (jakosciowo tez zreszta !!!) z tym z Altei. Czyli dobrze spasowany Totalny Tandetny Twardy i NIEPRZYJEMY W DOTYKU plastik. Tak to jest jak ksiegowi maja za duzo do gadania. Nie wierze ze nie mozna bylo zastosowac takich materialow jak ma Skoda czy tez nawet Fiat Stilo (czytaj miekkie, przyjemne w dotyku).



Obecne wnętrze jest o wiele lepsze niż w starym toledu (aczkolwiek tamte też było bardzo fajne.
W obecnym jest: TOTALNIE TWARDY, NIEPRZYJEMNY W DOTYKU REWELACYJNIE SPASOWANY (na poziomie aut klasy średniej) twady plastik.

Pią, 29.04.2005, 7:50

No bardzo miło mnie zaskoczyłeś Szefo.

Gadasz sensownie i nawet nie obrzucasz błotem innych marek.

BRAWO!! I mam nadzieje ĹĽe tak zostanie.

Co do C-Maxa i Altei , to wolał by jednak C-Max'a ,głównie chyba dlatego że Altea mi się nie podoba za bardzo , byłem poza tym ostatnio na targach motoryzacyjnych i C-Max był dla mnie wielkim zaskoczeniem i bardzo mi się spodobał...

Dlatego wybrałbym C-Maxa...

Pią, 29.04.2005, 17:16

Debosy napisał(a):No bardzo miĹ‚o mnie zaskoczyĹ‚eĹ› Szefo.

Gadasz sensownie i nawet nie obrzucasz błotem innych marek.

BRAWO!! I mam nadzieje ĹĽe tak zostanie.


Nie ma co bić braw...

Wygląda to sensownie, bo 80% jego postów z tego tematu wyrzuciłem do klikowalni. Zostawiłem tylko te co widać, stąd to wrażenie porządku i poziomu... :roll:

EOT

Pią, 29.04.2005, 18:55

A już miałem nadzieje że się zmienił.

Ale jak widać nie...

Sob, 30.04.2005, 11:23

Debosy napisał(a):A juĹĽ miaĹ‚em nadzieje ĹĽe siÄ™ zmieniĹ‚


Debosy, w cuda wierzysz? Na pewno choroby lekarstwa nie ma :wink:

Nie, 01.05.2005, 17:04

markus napisał(a):Debosy, w cuda wierzysz? Na pewno choroby lekarstwa nie ma :wink:


Uspokoiliście mnie bo przez chwile myślałem że jestem nienormalny.
Wyślij odpowiedź