Switch to full style
Forum dotyczące samochodów seryjnych, produkowanych obecnie (choćby w ilościach śladowych) bądź oficjalnie zaprezentowanych
Wyślij odpowiedź

2018 Kia Soul

Sob, 01.12.2018, 23:34

Kia zaprezentowała w Los Angeles nową generacje modelu Soul. Auto oferowane będzie w dwóch wersjach - spalinowej oraz elektrycznej.

Auto zachowało swój "pudełkowaty" kształt, zyskało jednak wiele ciekawych elementów jak dzielone przednie światła, tylne lampy, które dosłownie otaczają cały tył.
Wnętrze również zyskało znacznie nowocześniejszą formę względem poprzednika. Cyfrowe zegary, ambientowe podświetlenie, które może pulsować w rytm muzyki (raczej denerwujący gadżet) czy w zależności od wersji 8 lub 10,25 calowy wyświetlacz systemu multimedialnego.

Pod maską (na rynku amerykańskim) 2.0 litrowy silnik benzynowy o mocy 147 KM oraz turbodoładowane 1.6 GDI o mocy 204 KM. Wersja elektryczna, która trafi również do Europy generuje 204 KM i 395 Nm (to tam sama jednostka, która oferowana jest w Hyundaiu Kona)

Pierwsze egzemplarze trafią do klientów na początku przyszłego roku.

ImageImageImageImage

Źródło: carscoops.com

Re: 2018 Kia Soul

Pon, 03.12.2018, 11:06

Fajne to wnętrze.

Re: 2018 Kia Soul

Pon, 03.12.2018, 13:59

Poprzedniego Soula kochałem, ale ten... mam ambiwalentny stosunek, bo fura jest mega niestandardowa, wygląda niepowtarzalnie, ale czy do końca dobrze? Nie wiem
fajne wnętrze, ciekawie wkomponowany ekran

Aha, no i jara mnie wersja elektryczna- 400 nm to naprawdę musi latać :P

Re: 2018 Kia Soul

Pon, 03.12.2018, 19:23

c5tourer napisał(a):Poprzedniego Soula kochałem, ale ten... mam ambiwalentny stosunek, bo fura jest mega niestandardowa, wygląda niepowtarzalnie, ale czy do końca dobrze? Nie wiem


Mam podobne odczucia. Chyba to kwestia designu - urok rodem a'la Prius, a nie nowoczesny/futurystyczny ale jednak ładnie zaprojektowany samochód (wg mnie pomijając udany pas przedni) ;)
Wyślij odpowiedź