Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 8:14




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
2018 Toyota RAV4 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 2018 Toyota RAV4
Toyota na salonie samochodowym w Nowym Jorku zaprezentowała 5 generacje modelu RAV4, która trafi również na stary kontynent.

Stylistycznie nowa generacja zyskała znacznie ciekawszy wygląd,a dzięki jeszcze większym rozmiarom (względem poprzednika powiększono rozstaw osi oraz szerokość nadwozia) auto w końcu nabrało charakteru.

Wnętrze nowej ravki jest niemal identyczne jak w nowym Aurisie. Na środku konsoli dominuje system inforozrywki, natomiast zestaw zegarów zyskał jeden cyfrowy wskaźnik połączony z komputerem pokładowym. Obrotomierz oraz m.in wskaźnik paliwa pozostał analogowy.

Pod maską nowej RAV4 na rynku amerykańskim zagoszczą 2.5 litrowe jednostki. W Europie należy się spodziewać raczej odmian 2.0 litrowych

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage


Źródło: carscoops.com

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Śro, 28.03.2018, 22:36
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2018 Toyota RAV4
Już lepiej wygląda to:
Image

A tak na poważnie - wybieram CH-Ra

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Sob, 31.03.2018, 19:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2018 Toyota RAV4
Mocno terenowe, w ogóle nie przypomina obecnej generacji :>

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Pon, 02.04.2018, 13:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 303
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Peugeot 306
Post Re: 2018 Toyota RAV4
Ciężko jest mi ocenić ten model, bo z jednej strony wygląda nawet nieźle, ale z drugiej ten model jest zupełnie oderwany od reszty gamy modelowej i sprawia wrażenie, jakby był poskładany z elementów z innych aut. Np. tylne lampy to dla mnie połączenie VW Tiguana z Mitsubishi Outlanderem. Z przodu z zakrytym znaczkiem stawiałbym, że mam do czynienia z jakimś Fordem albo Hyundaiem. Zobaczymy jak samochód zmieni się na rynku europejskim, ale po tych zdjęciach mam mieszane uczucia :/

_________________
Zapraszam na motoWahacz, gdzie znajdziesz testy samochodów i aktualności motoryzacyjne :)
https://motowahacz.pl/


Czw, 05.04.2018, 13:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: 2018 Toyota RAV4
MrWahacz napisał(a):
Ciężko jest mi ocenić ten model, bo z jednej strony wygląda nawet nieźle, ale z drugiej ten model jest zupełnie oderwany od reszty gamy modelowej i sprawia wrażenie, jakby był poskładany z elementów z innych aut. :/


Często stosowana praktyka u Dżapońców od zarania dziejów,nie tylko w Toyocie ,ja tam przyklasnę za to właśnie. Elementy,podobieństwa z innych aut? XXI wiek jest ,gdzie wielu pisze o podobieństwach Kii Ceed do BMW czy Kii Rio,nawet Fiata Stilo 3d do Jaga I-Pace..ludzie..chcą coś dostrzec to dostrzegą..w co drugim nowym aucie?..?

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Czw, 05.04.2018, 16:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2018 Toyota RAV4
No bo po przeszło 100 tradycji produkcji samochodów, gdzie naraz produkowanych jest setki jak nie tysiące modeli w obecnych czasach, ciężko już nie powtórzyć czegoś, co było. Zresztą tak jest z każdą formą wyrazu człowieka, jeśli można uznać za takowy wyraz wzornictwo przemysłowe do którego należy również projektowanie aut. Jest pewne ograniczenie - 4 koła, drzwi, światła, miejsce na silnik itp. więc w tej przestrzeni muszą obracać się projektanci i coraz trudniej wymyślić coś, co nie będzie nawiązywało do praktycznie niczego wcześniej znanego. Taka kolej rzeczy.

Dla mnie z jednej strony fajnie, że Rav4 na powrót wygląda prawie jak rasowa terenówka. Ciut większa i można by pomyśleć, że to Land Cruiser. Z drugiej strony, wg mnie ta stylistyka jest po prostu nieudana. Bardzo amerykańska, ciut kiczowata, a w dodatku mocno odrywa się od nowego Aurisa i CH-R które jak na mój gust i historie Toyoty są wręcz stylistycznymi petardami w jej gamie.


Sob, 07.04.2018, 11:47
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018