Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 20:45




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
2017 Seat Ibiza 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 2017 Seat Ibiza
Po 9 latach od premiery poprzedniej generacji Seat wprowadza całkowicie nową Ibizę. Seat postanowił ograniczyć się w nowej Ibizie tylko do jednej wersji nadwoziowej - 5 drzwiowego hatchbacka. Auto zbudowane jest na nowej platformie MWB A0, którą Volkswagen stosuje w mniejszych modelach. Choć piąta generacja straciła 2 mm długości oraz milimetr na wysokość to znacznie "urosła" wszerz i to aż o 87 mm. O 95 mm zwiększył się rozstaw osi. Bagażnik zyskał dodatkowe 63 litry więcej i wynosi obecnie 355 litrów. Auto będzie dostępne w trzech odmianach Reference, Style i XCellence, nie zabraknie również bardziej sportowej FR, która będzie się wyróżniać m.in bardziej sportowymi zderzakami. Gamę jednostek napędowych zasili nowy silnik 1.5 TSI o mocy 150 KM. Następnie do oferty dołączy również 1.0 TSI w dwóch wariantach - 95 KM lub 115. Diesle to 1.6 TDI w trzech wariantach mocy - 82 KM, 95 KM oraz 115 KM. Słabsze jednostki będą połączone z 5 biegową manualną skrzynia, mocniejsze z 6 biegową, dostępna będzie również dwusprzęgłowa skrzynia DSG. We wnętrzu, nowocześnie. System infotainment z 5 lub 8 calowym wyświetlaczem. Ibiza będzie też wyposażona w nowoczesne systemy bezpieczeństwa jak np. aktywny tempomat. Premiera w Genewie.


Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Źródło: carscoops.com

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Śro, 01.02.2017, 10:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2017 Seat Ibiza
Zaskakująca jak niespłukane #$%^& w klozecie :lol: Jak to ma 355l bagażnik to ja jestem Donaldem Trumpem

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Śro, 01.02.2017, 13:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1062
Miejscowość: Głowno (EZG)
Samochód: Hyundai Coupe
Post Re: 2017 Seat Ibiza
Z przodu jakoś wygląda, ale od tyłu to flaki z olejem :?

No i ciekawe czy wypuszczą 5D Cuprę czy rezygnują całkowicie z tej ścieżki.

_________________
Zapraszam na Petrolheads Polska. Ciekawostki/Nowości/Relacje


Śro, 01.02.2017, 16:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2017 Seat Ibiza
Taki tam mniejszy Leon :wink: Ładne bo ładne tylko mogliby pokazać już coś świeżego, w końcu Leon to od 2012 :> :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Śro, 01.02.2017, 18:32
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2017 Seat Ibiza
a) Wreszcie Ibiza jakoś wygląda
b) Ibiza wygląda prawie jak Leon

W sumie to dla potencjalnego nabywcy same zalety :mryellow:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 01.02.2017, 19:31
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2017 Seat Ibiza
Mogłaby mieć więcej własnego stylu, a nie być tylko Leonem mini, ale i tak jest o wiele lepiej od odchodzącej generacji. Ciekawe jak będą wyglądały biedniejsze wersje, bo na wszystkich materiałach pokazują póki co tylko topową.


Czw, 02.02.2017, 10:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2017 Seat Ibiza
Przepraszam za wypominanie, ale drażni mnie to tu prawie tak samo jak w tygodnikach motoryzacyjnych.

Alfisti4ever napisał(a):
Taki tam mniejszy Leon :wink: Ładne bo ładne tylko mogliby pokazać już coś świeżego, w końcu Leon to od 2012 :> :wink:


Ok, auto pokazano w 2012 roku, ale do klientów zaczął trafiać w 2013 i dla mnie to start sprzedaży jest jakoś bardziej miarodajny niż salonowy debiut modelu. Po prostu pokazuje faktyczny staż rynkowy auta.

W sumie to samo mógłbym powiedzieć o tym, że nie minęło jeszcze 9 lat od premiery. Na początku 2008 roku zaprezentowano tylko koncept, a obecna Ibiza w pierwszej wersja trafiła do sprzedaży nieco później. Wiem, że się czepiam o głupie niuanse... Tutaj to pikuś, ale nieraz jak widzę, jak kopną lata w AŚ czy Motorze to aż mnie skręca :/

Abstrahując od tego mojego dziwnego "zboczenia", dla mnie Leon z kolei był rozwinięciem stylistyki Ibizy z 2009 (czy tam 2008) roku :P Więc już gdy jego pokazywali to odnosiłem wrażenie, że mogli by coś nowszego pokazać. Że ładny, ale nic specjalnego, czekam na jakieś zmiany w estetyce Seata. A tu bach: oni dalej to samo. Leci 9 rok i dla mnie Seaty zastygły w swoim wyglądzie. Wnętrze natomiast zapowiada się ok, ciekawe czy w prowadzeniu będzie tak samo zwarta, jak poprzednia Ibiza.

Pojemność bagażnika oczywiście z kosmosu -.-


Czw, 02.02.2017, 16:07
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: 2017 Seat Ibiza
Czepiacie się tej pojemności bagażnika jakbym rzeczywiście wziął ją z kosmosu, a tak było po prostu wszędzie podane ;) Wiadomo producenci potrafią nieco przekłamywać w tej kwestii, ale skoro małe Suzuki Baleno może mieć ponad 300 litrowy bagażnik to dlaczego powiększona Ibiza nie mogła by osiągnąć takiego wyniku ? ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Czw, 02.02.2017, 16:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2017 Seat Ibiza
No w sumie... Przyznam Ci rację :roll:


Czw, 02.02.2017, 23:14
Profil

Postów: 797
Post Re: 2017 Seat Ibiza
W testach obecna Ibiza ma poj. bagażnika 315 litrów, więc nowa może spokojnie mieć więcej.
Baleno podobno ma w rzeczywistości 250 l od podłogi do półki. Może w katalogu podają z miejscem pod podłogą :D

Nowa Ibiza nadal wygląda jak Ibiza, taka zmiana ewolucyjna (w stylu np. Swifta, czyli - znajdź 10 szczegółów...), ale jest OK.


Pią, 03.02.2017, 9:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 303
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Peugeot 306
Post Re: 2017 Seat Ibiza
Myślałem, że będzie się trochę mocniej odróżniać od Leona, a tak to mamy przeszczepienie przodu w stosunku praktycznie 1:1. Ciężko traktować to jako wadę, bo Leon to bardzo ładny samochód, ale jednak więcej swojego charakteru Ibiza według mnie powinna mieć.

_________________
Zapraszam na motoWahacz, gdzie znajdziesz testy samochodów i aktualności motoryzacyjne :)
https://motowahacz.pl/


Sob, 04.02.2017, 16:13
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018