Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 10:08




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
2016 Skoda Kodiaq 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 2016 Skoda Kodiaq
Cytuj:
To jedna z najważniejszych premier tego roku. Po wielu miesiącach oczekiwania Czesi wreszcie pokazali swojego dużego SUV-a. Skoda Kodiaq jest gotowa na podbój rynku
Najnowszy model czeskiego producenta należy do szeroko pojętego segmentu dużych SUV-ów. Konstrukcyjnie Skoda Kodiaq bazuje na Volkswagenie Tiguanie, ale jest od niego wyraźnie większa. Prawdziwym koncernowym bliźniakiem Kodiaqa jest nie europejski Tiguan, a jego przedłużona wersja, która już niedługo zostanie zaprezentowana w Stanach Zjednoczonych.

Co oznacza "duży SUV"? Skoda Kodiaq mierzy 4,7 metra długości. Jak przystało na tę markę, mocnym atutem Kodiaqa jest praktyczność i przestronność. Czesi mogą pochwalić się największym bagażnikiem w klasie i trzecim rzędem siedzeń. Pojemność bagażnika po złożeniu foteli wynosi aż 2 065 litrów.

Od jakiegoś czasu Czesi postawili na nowoczesne i ostre linie. Nowy SUV wpisuje się w ten trend - to jeden z lepiej wyglądających aut w segmencie.

Skoda Kodiaq garściami czerpie z koncepcyjnego VisionS. Co ją różni? Większe światła z przodu (kwestia przepisów), brak dyfuzora i wielkich końcówek wydechu (nie pasują do naszych ekologicznych czasów...), bardziej zachowawcze felgi oraz rozdzielenie LED-owej czerwonej listwy, która ciągnęła się w koncepcie przez całą klapę bagażnika.

Skoda Kodiaq zadebiutuje z dwoma jednostkami wysokoprężnymi TDI i trzema benzynowymi TSI. Przynajmniej na razie rolę topowego silnika będzie pełnił dwulitrowy TSI o mocy 180 KM. Parametrów pozostałych jednostek jeszcze nie ujawniono.

Standardowo moc będzie trafiała na koła przedniej osi, ale dla mocniejszych wariantów Kodiaqa przewidziano pełnoprawny napęd 4x4. Silniki będą parowane - w zależności od wersji - z ręcznymi oraz automatycznymi skrzyniami biegów.

Kodiaq będzie wyposażony w system wyboru trybu jazdy Driving Mode Select z Dynamic Chassis Control (DCC). Oznacza to, że będzie można regulować sposób pracy układu kierowniczego, przepustnicy, skrzyni biegów oraz zawieszenia. Specjalnie dla SUV-a zostanie przygotowany tryb jazdy offroad. Skoda zapewnia, że właściwości terenowe Kodiaqa będą stały na najwyższym poziomie, a auto naprawdę nie będzie się bało zjechania z asfaltowych dróg.

Próbkę możliwości Kodiaqa w terenie możecie zobaczyć na pierwszym wideo z SUV-em w roli głównej, które zamieszczamy poniżej.

Duża Skoda ma być wręcz naszpikowana nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa. To przykładowo system Area View, który za pomocą wielu kamer może zbudować obraz pełnego otoczenia pojazdu i pomóc kierowcy w manewrowaniu. Przy parkowaniu pomoże również Parking Distance Control z funkcją awaryjnego hamowania. Z kolei system Front Assist został wyposażony w funkcję predykcyjnej ochrony pieszych. Nie zabraknie też asystenta zmiany pasa, systemu monitorowania martwego pola czy systemu, który na bieżąco mierzy odległość od poprzedzającego pojazdu i w razie potrzeby ostrzeże kierowcę albo aktywuje procedurę awaryjnego hamowania.

Skoda chce zostać liderem w łączności mobilnej. Oprócz klasycznego systemu multimedialnego auto będzie wyposażone w hotspot WiFi oraz moduł LTE. Już w podstawowej wersji systemu standardem będzie szeroka integracja ze smartfonem. Czesi chwalą się również usługami mobilnymi Infotainment Online oraz Skoda Connect. Zapewniają one pomoc w przypadku usterki bądź wypadku, a także pozwalają sprawdzić zdalnie położenie samochodu i ustawić jego funkcje.

Kierowcy posiadający smartfony z możliwością ładowania indukcyjnego docenią system Phonebox, który może naładować telefon bezprzewodowo i wzmocnić jego sygnał.


Skoda Kodiaq oficjalnie zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Francuska impreza rozpoczyna się dokładnie 1 października. Czesi nie zamierzają zwlekać z wypuszczeniem SUV-a na drogi. Najprawdopodobniej produkcja rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Do sprzedaży Skoda Kodiaq wejdzie na początku 2017 roku.


Źródło: moto.pl

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Źródło: carscoops.com

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pią, 02.09.2016, 7:23
Profil

Postów: 797
Post Re: 2016 Skoda Kodiaq
Cóż.
Audi Q7 dla fanów Skody.
I nic poza tym.

Ja chyba mam coś z oczami, bo ile bym się nie wpatrywał to nie widzę podobieństwa do tego kanciastego misia. :roll:


Pią, 02.09.2016, 10:56
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2016 Skoda Kodiaq
A więc nie tylko ja widzę tu Audi :mryellow:
Wnętrze aż do bólu poprawne i po niemiecku poukładane.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 02.09.2016, 11:15
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2016 Skoda Kodiaq
Te Superbowe lampy z tyłu kompletnie nie pasują. Poza tym jak to u Skody czyli można przysnąć podczas przeglądania galerii. ;)


Pią, 02.09.2016, 11:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: 2016 Skoda Kodiaq
Najbardziej irytuje mnie tylko ta nazwa "Kodiaq" - co to ma znaczyć? Jest Yeti, Fabia, Octavia a tu nagle Kodiaq jak jakiś Ssang Yong. Mogłaby się nazywać np Buka...

_________________
locha lover


Pią, 02.09.2016, 12:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: 2016 Skoda Kodiaq
Kodiag jak dobrze pamiętam to od jakiegoś niedźwiedzia.

_________________
PB RWD jest wysoko


Pią, 02.09.2016, 14:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 231
Miejscowość: Europa
Post Re: 2016 Skoda Kodiaq
To największy miś brunatny żerujący Ameryce Pónocnej :D :D :D


Pią, 02.09.2016, 17:49
Profil

Postów: 21
Post Re: 2016 Skoda Kodiaq
Nie chcę robić spamu ale nowe skody nawiązują do tego konceptu :lol:
Image
Image


Pią, 02.09.2016, 18:34
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2016 Skoda Kodiaq
Wiemy :roll: :roll: :roll:

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Nie, 04.09.2016, 12:11
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: 2016 Skoda Kodiaq
Nie podoba mi się, cegła straszna, nie pasuje zbytnio do wizerunku Skody

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Pon, 05.09.2016, 18:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 303
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Peugeot 306
Post Re: 2016 Skoda Kodiaq
Na zdjęciach mnie nie przekonuje. Superb od razu wywoływał pozytywne wrażenia, był agresywny itp. W przypadku Kodiaqa tego nie ma, ale może tylko na zdjęciach średnio wychodzi i na żywo będzie lepiej :)

_________________
Zapraszam na motoWahacz, gdzie znajdziesz testy samochodów i aktualności motoryzacyjne :)
https://motowahacz.pl/


Wto, 06.09.2016, 21:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2693
Miejscowość: Człowiek z nikąd...
Samochód: ..i bez samochodu :(
Post Re: 2016 Skoda Kodiaq
Dobrze jest. Ładniejszy od nowej koślawej Q7, z tymi łukami na nadkolach jakby wyjętymi z Focusa I gen..
Wnetrze nudne i jakby wąskawe, ale o dziwo... stylistycznie bardziej widzę tam Golfa niż Octavie.

_________________
STOP! ukradaczom tożsamośći! i ACTA tez stop.


Wto, 06.09.2016, 23:37
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2016 Skoda Kodiaq
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
automobile-magazine.fr

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 04.10.2016, 15:03
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2016 Skoda Kodiaq
Image

Cytuj:
Czeska marka dała oficjalnie sygnał do startu seryjnej produkcji nowego SUV-a. Skoda Kodiaq opuszczać będzie linię montażową fabryki Kvasiny, którą pod kątem wspomnianego projektu gruntownie zmodernizowano.

Pełna specyfikacja oraz ceny Skody Kodiaq dla rynku polskiego mają zostać ogłoszone w ciągu najbliższych tygodni. Z informacji podanych już przez importera wynika na razie tyle, że bazowa wersja SUV-a kosztować będzie już od 89 900 złotych (z silnikiem 1.4 TSI/125 KM). W ofercie trzy odmiany wyposażenia do wyboru: Active, Ambition oraz Style.

Skoda ujawniła ponadto, że Kodiaq dostępny będzie również w ofercie "Jak w abonamencie" – za 899 zł miesięcznie.


samar.pl

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 19.10.2016, 9:33
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2016 Skoda Kodiaq
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
autocar.co.uk

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 24.11.2016, 10:20
Profil

Postów: 19
Post Re: 2016 Skoda Kodiaq
Ogólnie jestem fanem skody jednak nowe modele nie tyle mnie nie przekonują co bardzo po powątpiewam w ich wytrzymałość. M.in dlatego, że idą w stronę downsaizingu, który niestety narzucają nam unijne normy środowiskowe. Tak więc mało realne aby mogły one bez najmniejszego problemu przejechać 200-300tyś km jak pierwsze modele. Z resztą cała motoryzacja niestety zmierza w tym kierunki. Możemy jedynie minimalizować ryzyko awarii ale ich nie wykluczymy. Niektórzy producenci zakładają serwis olejowy co 30 tyś km a później występują awarie jednostek napędowych. Myślę,że zdrowy rozsądek np w tej sprawie górą czyli 15 tyś km i dobry sprawdzony olej. Moja skoda ma 315 tyś km i od samego początku jeździ na shellu.


Śro, 30.11.2016, 21:46
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2016 Skoda Kodiaq
Kodiaq made in China (SAIC Skoda)

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
pcauto.com.cn

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 25.01.2017, 16:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2016 Skoda Kodiaq
motorobert napisał(a):
że idą w stronę downsaizingu, który niestety narzucają nam unijne normy środowiskowe.

Normy unijne nie narzucają dowonsaizingu, tylko aby samochód spełnił normy, producenci wymyślili sobie downsaizing :wink: Co więcej, powoli widać odwrót od tego trendu na rzecz upsizingu :wink: Toyota zamiast 1.33 wprowadza 1.5, a Fiat zamiast 1.6 etorq planuje 1.9 etorq :wink: Po to aby spełniać normę :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Śro, 25.01.2017, 16:45
Profil

Postów: 797
Post Re: 2016 Skoda Kodiaq
Trochę za bardzo to-to wygląda jakby VW wziął pierwsze Q7 i zrobił sobie z niego Seata (patrz: Toledo), a potem przykleił znaczki Skody.
Globalization w wersji VAG :lol:


Czw, 26.01.2017, 8:30
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2016 Skoda Kodiaq
Właśnie, też mnie naszła podobna refleksja - ten Kodiaq to olbrzymie auto.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 26.01.2017, 10:25
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018