Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne
https://www.samochodyswiata.pl/

2013 Ford B-max
https://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=1&t=35725
Strona 1 z 3

Autor:  RR ltd Co. [ Śro, 01.02.2012, 9:22 ]
Temat postu:  2013 Ford B-max

Pierwsze zdjęcie modelu seryjnego
Image
Cytuj:
Ford will throw open the doors to its all-new production-ready Ford B-MAX compact multi-activity vehicle when it takes a starring role at the 2012 Geneva Motor Show in March.

Ford President and CEO Alan Mulally will be in Geneva to unveil the new B-MAX, which promises to set new standards with its unique design and best-in-class technological features. Its return to Geneva, in full production form, comes just a year after the concept was unveiled at the 2011 Geneva Motor Show.

"The B-MAX combines an exciting, innovative design with features that only previously have been found in bigger cars," said Stephen Odell, chairman and CEO, Ford of Europe. "It's a brand new car that responds to the needs of an increasing number of customers who want much more from their small cars."

Bringing the Ford B-MAX to production demanded a new approach to door construction, which has resulted in wide-open access for drivers, passengers and luggage; with the center pillars integrated into the doors themselves. The Ford B-MAX also will deliver superior craftsmanship and high quality materials rarely found on an affordable compact car, together with flexible-seating and class-leading load-space.

Ford's new 1.0-litre EcoBoost petrol engine, with its advanced combination of power and efficiency, will be available on the Ford B-MAX, as will Duratorq TDCi diesels. The Ford B-MAX goes on sale in Europe later in 2012.

netcarshow

Autor:  morphy [ Śro, 01.02.2012, 13:24 ]
Temat postu:  Re: 2013 Ford B-max

Ładny...do słupka B. Potem kaszana. Tak jak z Grand C-Max. Do tego niepewny silnik 1.0 Turbo. Według mnie Ford jeśli chodzi o stylistykę ma teraz jakiś gorszy okres. Miejmy nadzieje,że przynajmniej techniczne to będą dobre samochody.

Autor:  Alfisti4ever [ Śro, 01.02.2012, 13:56 ]
Temat postu:  Re: 2013 Ford B-max

Nie podoba mi siÄ™ :? WyglÄ…da niezgrabnie :>
morphy napisał(a):
Według mnie Ford jeśli chodzi o stylistykę ma teraz jakiś gorszy okres.

Zgadzam siÄ™, jedynie Mondeo trzyma jakiĹ› poziom :wink:

Autor:  karol383 [ Śro, 01.02.2012, 14:26 ]
Temat postu:  Re: 2013 Ford B-max

Jest ok,jedyne co mi siÄ™ w nim nie podoba to przesuwane drzwi

Autor:  Michae [ Śro, 01.02.2012, 14:39 ]
Temat postu:  Re: 2013 Ford B-max

Faktycznie ostatnio u Forda słabo z wyglądem aut. Nawet Mondeo moim zdaniem szału nie robi i jak na razie z nowych aut to przyzwoicie wygląda tylko Focus Sedan i Kombi, Fiesta i C-Max 5-osobowy. Reszta niestety czeka na lepsze czasy :wink:

Autor:  smog [ Śro, 01.02.2012, 17:00 ]
Temat postu:  Re: 2013 Ford B-max

Jak dla mnie nowy focus przestaje trzymać poziom jak zajrzy się do środka. Na początku zrobiło to na mnie wrażenie to bogactwo, ale jak ochłonąłem to doszło do mnie, że to jest ta sama szkoła co hyundai. Przestylizowane wszystko maksymalnie.

Autor:  gibki8 [ Śro, 01.02.2012, 20:18 ]
Temat postu:  Re: 2013 Ford B-max

Image
auto.cz

Autor:  Davin [ Śro, 01.02.2012, 20:22 ]
Temat postu:  Re: 2013 Ford B-max

niech pokażą też tył, bo jestem bardzo ciekaw czy udało się im zrobić coś gorszego od c-max'a 5os :lol:

Autor:  morphy [ Śro, 01.02.2012, 20:33 ]
Temat postu:  Re: 2013 Ford B-max

Tył będzie taki jak w concepcie:

http://www.turboimagehost.com/p/6181982 ... 0.jpg.html

Autor:  cobra [ Czw, 02.02.2012, 13:53 ]
Temat postu:  Re: 2013 Ford B-max

Ależ koszmarnie wygląda... od takiej Merivy dzielą go lata świetlne.

Autor:  polac [ Czw, 02.02.2012, 17:26 ]
Temat postu:  Re: 2013 Ford B-max

1.Czekamy na A-maxa
2.Silnik 1.0 Ecoboost więc jak nam siądzie ten boost to nam się robi super ECO i dostajemy osiągi rodem z Aisana
3x na nie.

Autor:  RR ltd Co. [ Pią, 10.02.2012, 10:41 ]
Temat postu:  Re: 2013 Ford B-max

Image
Image
carscoop

Autor:  Alfisti4ever [ Pią, 10.02.2012, 10:46 ]
Temat postu:  Re: 2013 Ford B-max

Nie ma słupka B :shock: Tego się nie spodziewałem, totalne zaskoczenie :> :wink:

Autor:  lukasras [ Pią, 10.02.2012, 11:06 ]
Temat postu:  Re: 2013 Ford B-max

Może to tylko złudzenie, ale wygląda, że żeby wysiąść z tyłu trzeba będzie dobrze kombinować, żeby to zrobić za pierwszym razem. Jeszcze jak będą zamknięte drzwi z przodu to już nie wiem jak to przeciętny 100kg Amerykanin zrobi. Te drzwi z tyłu odsuwają się na strasznie małą odległość.

Autor:  gibki8 [ Pią, 10.02.2012, 11:23 ]
Temat postu:  Re: 2013 Ford B-max

Image
auto.cz

Autor:  sebastianadam [ Pią, 10.02.2012, 12:11 ]
Temat postu:  Re: 2013 Ford B-max

Lepiej by zrobili otwieranie drzwi jak w Merivie bo żeby wysiąść z 2 rzędu trzeba będzie otworzyć przednie drzwi czyli i tak musi być miejsce obok :/
Mam nadzieje że nie będzie 7os. wersji.

Autor:  kenji [ Pią, 10.02.2012, 12:59 ]
Temat postu:  Re: 2013 Ford B-max

Czekam na crashtest boczny ale zdecydowanie bardzie czekam na dzwona prosto z ulicy - imo motocykliści będą przelatywać przez środek B-Maxa jak gołębie. Chyba że te drzwi ważą 500kg i maja tytanowe zbrojenia. Wtedy auto waży pewnie z 2.5tony i nie jedzie i w cholerę pali. Wniosek jest prosty, w cenie B Maxa można kupić SECa i bezpieczniej i dostojniej wozić dzieci do szkoły przy zachowaniu takich samych opłat drogowych.

Autor:  Michae [ Pią, 10.02.2012, 13:30 ]
Temat postu:  Re: 2013 Ford B-max

sebastianadam napisał(a):
Lepiej by zrobili otwieranie drzwi jak w Merivie bo żeby wysiąść z 2 rzędu trzeba będzie otworzyć przednie drzwi czyli i tak musi być miejsce obok :/
Mam nadzieje że nie będzie 7os. wersji.

Spróbuj sobie w takiej Merivie na zatłoczonym parkingu wysiąść razem z przednim pasażerem...

Autor:  johny [ Pią, 10.02.2012, 14:54 ]
Temat postu:  Re: 2013 Ford B-max

Brak słupka to w pewnym stopniu mała rewolucja co prawda Mazda RX8 też nie miała ale to trochę inna sprawa. Zastanawiam się czy to cokolwiek zmieni przeciesz wsiadanie do auta to prosta sprawa a brak słupa niczego w tej kwestii nie zmieni.
Desing niestety taki sobie.

Autor:  Kruszon [ Pią, 10.02.2012, 15:28 ]
Temat postu:  Re: 2013 Ford B-max

Ciekawa sprawa, jeżeli chodzi o brak słupka B, aczkolwiek tak jak ktos zauważył przy uderzeniu w bok, może być nieciekawie z ludzmi siedzącymi z boku.

Strona 1 z 3 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/