Switch to full style
Forum dotyczące samochodów seryjnych, produkowanych obecnie (choćby w ilościach śladowych) bądź oficjalnie zaprezentowanych
Wyślij odpowiedź

2015 Datsun mi-DO

Czw, 28.08.2014, 12:21

Na salonie w Moskwie Datsun zaprezentował 5-drzwiową wersję on-DO, jednak stylistycznie znacznie różni się od sedana, dlatego założyłem nowy temat.

Wymiary:
rozstaw osi: 2 467 mm
długość: 3 950 mm (on-DO ma 4 337 mm)
szerokość: 1 700 mm
wysokość: 1 500 mm

Silnik to nieśmiertelny 1.6 8V (87 KM). Nie wiem co z mocniejszą wersją (1.6 16V), ale na carscoops o niej nie wspominają. W standardzie 5-biegowy manual, a w opcji czterostopniowy automat. Standardowo wyposażony jest w 2 poduszki i ABS. W rosyjskich salonach powinien pojawić się na początku 2015 r.

Z tego co porównywałem po wymiarach, to nie jest to Kalina 5d ze zmienionym przodem, tylko autonomiczny hatchback na bazie Granty/on-DO.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

źródło: netcarshow.com

+wideo

Re: 2014 Datsun mi-DO

Czw, 28.08.2014, 12:50

Image

Re: 2014 Datsun mi-DO

Czw, 28.08.2014, 13:25

E tam, wnętrze wygląda nawet ok. ;)

Re: 2014 Datsun mi-DO

Czw, 28.08.2014, 16:19

Przeciez to Lada, ladny mi Datsun, k*wa. Tylko bezczeszczą legendę Fairlady.

Re: 2014 Datsun mi-DO

Pią, 29.08.2014, 12:55

Samochód bardzo ładnie wygląda :)

Re: 2014 Datsun mi-DO

Pią, 29.08.2014, 13:20

Iceman napisał(a):Przeciez to Lada, ladny mi Datsun, k*wa. Tylko bezczeszczą legendę Fairlady.

Już to było wałkowane przy innym temacie o nowych Datsunach, przecież Datsun robił nie tylko samochody sportowe...

Re: 2014 Datsun mi-DO

Pią, 29.08.2014, 13:23

Iceman napisał(a):Przeciez to Lada, ladny mi Datsun, k*wa. Tylko bezczeszczą legendę Fairlady.

Ludzie przesadzają z tą legendą że Datsun = Fairlady, przecież to był tylko jeden model z wielu, wśród których nie brakowało tanich wozidełek.

Re: 2015 Datsun mi-DO

Pią, 29.08.2014, 17:24

Kopiowanie z Lady jest bezczeszczeniem samym w sobie nawet pomijajac legendarny model. Jaki sens ma przywracanie marki gdy nie oferuje sie nic oryginalne tylko zrzyna dodatkowo z budzetowych producentow? Rownie dobrze moglyby to byc Nissany na Rosje, nie rozumiem tych dzialan z Datsunem.

Re: 2015 Datsun mi-DO

Pią, 29.08.2014, 19:04

To fakt, a ostatecznie podobno słabo idzie sprzedaż póki co.

Re: 2015 Datsun mi-DO

Nie, 31.08.2014, 22:00

Kaliningrad, nie Datsun
Wyślij odpowiedź