Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 10:02




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
POMOCY!!!Mercedes-Benz Vito(new) czy VW Transporter(new) 
Autor Wiadomość

Postów: 7
Post POMOCY!!!Mercedes-Benz Vito(new) czy VW Transporter(new)
Hej

mam nadzieje ze mi pomozecie ... mam big problem
chce kupic samochod dostawczy i teraz nie wiem co wybrac czy:

Mercedes-Benz Vito Kombi 115 CDI 110kW(150KM)
VW Transporter Kombi 2,5 TDI 128kW(174KM)

tak naprawde nie wiem co lepsze prosze o pomoc podajcie jakies opinie na temat tych samochodow jak sie sprawoja?, czy moze cos innego wybrac??

z gory dzieki


Nie, 23.01.2005, 12:04
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
Ja bym obstawiał Mercedesa... ;)

_________________
Rover 75 V6 & other...


Nie, 23.01.2005, 12:18
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 
No ja też brał bym Mercedesa ;) niedość , że praktyczne auto to jeszcze z prestiżowej marki ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Nie, 23.01.2005, 13:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post 
Hyhyyy :mrgreen:
ale to forum ma powaĹĽanie

Toyoty to super niezawodne samochody
:D


Nie, 23.01.2005, 14:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post 
Zdecydowanie Vito! Transportery to dobre auta ale bÄ…dĹşmy szczerzy - do Mercedesa im brakuje...

_________________
http://www.exoticcars.pl


Wto, 25.01.2005, 17:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1034
Post 
z tego co wiem to Vito potrafią sie często konkretnie zepsuć
a po drugie marcedes niejest taki dobry jak go opisujÄ… :D :D :D


Wto, 25.01.2005, 21:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post 
ja bym wział transportera. Po pierwsze renoma jako świetnego dostwaczaka. Dobre i trwałe silniki 2.5 TDi. W sprinterze silnikie zwawe, ale nietrwałe. Poza tym nie wienm jak z cenami, ale jeśli chodzi o koszty utrzymania to akurat VW jest tańszy. O zaletach sprintera wiem tylko tyle, że ma żwawe silniki, ale tu jest różnica 25 KM na korzyść VW, wiec róznica jest praktycznie zlikwidowana

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Wto, 25.01.2005, 23:53
Profil

Postów: 2541
Samochód: YS3D i G21 M340i
Post 
Ja też obstawiał bym VW - no cóż Vito (Viano) po pierwsze bedzie jednak całkiem ciekawym kąskiem dla złodzieji , po drugie bedzie gorzej reagował na wszelkiego rodzaju stosowanie zamienników w silniku i.t.p - po tym względem jednak VW go przewyższa (choć znowu serwis jako tako w obu przypadkach jest dość drogi). Kwestie estetyczne i.t.p pozostawiam bez ruszenia , bo mysle , że nie chodzi Ci o auto ładne tylko dobre do pracy i nie tylko :?: Jak dla mnie - T5 :!:


Śro, 26.01.2005, 5:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3539
Miejscowość: Rzeszów
Post 
Dla mnie merc lepiej wyglÄ…da a poza tym nie lubie VW :wink:

_________________
^^


Sob, 29.01.2005, 20:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1
Post 
Witam wszystkich! tylo T5 viano będzie Ci się jeba.. i w obóle viano jest to wtrysk common rail a to do naszego paliwa sie nie sprawdza a t5 to zwykłe TDI i jakoś te palifko przeboleje


Śro, 04.05.2005, 15:51
Profil

Postów: 138
Miejscowość: Nowa Dęba
Post 
Cytuj:
z tego co wiem to Vito potrafią sie często konkretnie zepsuć


Też to samo słyszałem o Vito i choć bardzo lubie mercedesy polecam ci VW

_________________
WAGACIEZKA
_________________
gg 5435946 skype: kamil_k_nd
_________________
BEZ GWIAZDY NIE MA JAZDY


Czw, 05.05.2005, 14:41
Profil

Postów: 5
Miejscowość: Wrocław
Post Moc silnika Vito?
Jestem nowa i przyznam, że zarejestrowałam się tylko po to żeby uzyskać trochę informacji.Proszę się na mnie nie gniewać ale gdzieś muszę się dowiedzieć a ponieważ udzielam sie na innym forum dotyczącym zupełnie innego tematu to wiem ,że wśród forumowiczów są osoby które mogą coś konkretnego poradzić.Chciałabym kupić sobie busa Mercedesa Vito.Chodzi o diesla CDI 2200cm.Nigdzie nie mogę się dowiedzieć jak jest z mocą auta.Chcę ciągnąć 2-tonową przyczepę i potrzebuję auta z odpowiednią mocą.Co to jest 110CDI? Czy to jest model, czy moc silnika? To samo dotyczy 112CDI.Jak szukałam auta na niemieckim mobile.de to tam podają prawie wszyscy moc silnika(KM/PS)a u nas tylko zazwyczaj pojemność.Nie znam się na tych wszystkich oznaczeniach, nie znam żadnego mężczyzny co by mi poradził a muszę kupic takie auto. Proszę o pomoc.Anna


Czw, 27.10.2005, 9:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 529
Miejscowość: Ruda Śląska/Głuchołazy
Samochód: Volvo 480 Turbo
Post 
Mercedes Vito 115 2.2 CDI 150KM
Mercedes Vito 112 2.2 CDI 129KM
Mercedes Vito 110 2.3 D 100KM
Mercedes Vito 108 2.2 CDI 80KM

tego jeszczej jest w 3 i troche, ale masz tak mniej wiecej.

A to 110, 120 to nic nie znaczy. :mryellow:


Czw, 27.10.2005, 9:52
Profil

Postów: 5
Miejscowość: Wrocław
Post 
A Mercedes vito 110 2.2 CDI? Czy też ma 100KM? I czy da radę pociągnąć przyczepę 2t? A i jeszcze jedno - ile taki model ma Nm?


Czw, 27.10.2005, 10:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1268
Miejscowość: Stąd nie widac
Post 
Najciemniej pod latarnia.... zawsze szukaj u zródła http://www.mercedes-benz.pl/mb/dostawcz ... /13892.jsp

Na dole sa silniki moc KM/Nm

_________________
собаке где деньги?


Czw, 27.10.2005, 10:26
Profil

Postów: 5
Miejscowość: Wrocław
Post 
Sprawdziłam,ale tam są dane dotyczące już tych najnowszych silników a tam takiego 110 nie ma.Tylko 109 i odrazu 111.Może ktoś z Was ma napisane w książce serwisowej od auta albo w dow. rej KM /Nm.No i koniecznie jak sie zachowuje taki 110CDI podczas ciągnięcia obciążonej przyczepy?To dla mnie strasznie ważne.Mam auto 90 kM i ciągne nim jakieś 1200kg ale pod góre mam duży problem.Wprawdzie to passat, ale nie chciałabym kupić busa ze 100 konnym silnikiem tj tylko 10 kM wiecej i mieć ten sam problem.Kurczę nie znam sie na tym wszystkim.Najlepiej byłoby wziąć taki 115 Km, ale są dużo droższe i nie bardzo dla mnie dostępne.Poza tym jest tak naprawdę ciężko uzyskać prawdziwe informacje od sprzedających o tym czy auto rzeczywiście jest bez wypadku.Każdy się zarzeka że tak, a potem sie okazuje,że auto miało małą stłuczkę z pociągiem :wink: A ja znalazłam mam nadzieję pewne auto, ale właśnie 110CDI.


Czw, 27.10.2005, 10:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1268
Miejscowość: Stąd nie widac
Post 
w Ciagnieciu przyczepy wazny jest Nm... Km to sprawa 2 rzedna...
najlpeiej jest wybrac CDi silnikie diesla osigaja wyzszy Nm niz benzyny dlatego stosuje sie je np: w ciagnikach siodłowych. Silnik w Passacie jest bardziej przystosowany do normalnej jazdy a w dostawczaku do ciagniecie. Mysle ze Vito ciagnac przyczepe 1200 kg pod góre nie miałby wiekszych problemów z opisanym przec Ciebie silnikiem

_________________
собаке где деньги?


Czw, 27.10.2005, 10:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 293
Miejscowość: ..Gl!w!c3...
Post 
to już przekroczyło wszelkie granice.. nie dość, że w co drugim słowie błąd ortograficzny, to jeszcze nie wiem czy zauważyłeś, ale temat się nieco zmienił, a to o czym napisałeś, nic nie wniosło, zarówno do tego o czym pisze Anna, jak i do tematu ze stycznia :!: :!:

Seth

_________________
http://www.forum.vwslask.pl ;)


Czw, 27.10.2005, 18:41
Profil

Postów: 5
Miejscowość: Wrocław
Post 
Dziękuję za wszystkie informacje.Jeśli ktoś z Was miałby jeszcze jakieś doświadczenia związane z ciągnięciem przyczep przez takie Vito 110 CDI,albo ciekawe rady na co zwrócic uwagę przy zakupie takiego auta to chętnie poczytam.Wejdę sobie czasem na to forum.A ja ze swojej strony mogę coś komuś także doradzić w skrajnie innym temacie.www.Qnwortal.com.To forum nie o koniach mechanicznych ale o żywych.Zapraszam.Może ja tam komuś będę mogła pomóc.Anna


Czw, 27.10.2005, 21:28
Profil

Postów: 9
Post 
http://www.motoforum.pl/Test/Vito/vito.html - coĹ› niecoĹ› napisali


Sob, 29.10.2005, 21:07
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018