Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:25




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 192 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Kategoria B1 
Autor Wiadomość

Postów: 34
Post Kategoria B1
ktora masa auta jest brana pod uwage przy rejstracji samochodu do kat B1!! ta ktara jest fabryczna czy ta ktora jest np. po przerobkach??

Pozdrawiam Marek


Pon, 03.10.2005, 18:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4364
Miejscowość: Łódź
Samochód: służbowy ;)
Post 
Fabryczna masa pojazdu taka jaka jest wbita w dowod rejestracyjny.


Pon, 03.10.2005, 20:46
Profil

Postów: 34
Post 
czyli jak by nie patrzec MINI ktore wazy 600kg i jak by z niego wyjac troche rzeczy i zejsc ponizej 550kg nie uda sie zrejestrowac jako 550kg?? :cry:


Wto, 04.10.2005, 17:12
Profil

Postów: 3
Miejscowość: Z Tarnowa
Post KATEGORIA B1
Siema ej ludzie co wy tu piszecie za glopoty ej
1musza byc widoczne zmiany samochodu np: ze zwyklego fiata 126p jest fiat 126pCABRIO ale to niemoze byc fabryczne musza byc widoczne zmiany
2auto musi byc lekkie czyli na B1 do 550kg a nie wiecej ja polecam 540kg bo wtedy jest lepiej ale jak kto chce
3juz po przerobieniu bierzemy naszego bolida na przeglad i tam nam kolo sprawdza wszystko a on moze powiedziec np/pojazd na złom/pojazd przystosowany do jazdy/pojazd rolniczy/itp jezeli dostaniemy pozytywnie to super ale mzemy stanac na wadze ja stanolem bo mialem 560kg juz po przerobieniu ale jak dobrze mic kolegow FLASZKA i waga sie zepsyla i wykazala 540kg ale radze na pocztek flaszeczke i zwazyc bez kola zapasowego siedzen jak waga bedzie za duza itp
4idziemy zarejstrowac autko i ubezpieczyc
5Wsiadac i jechac powodzenia
6aha ale niezawsze moze nam cos wyjsc i mozemy ne dostac pozwolenia musimy zadbac najlepiej o chamulce/ukl kierowniczy/itp/AHA LEPIEJ SIE ZACIAGNAC NA PRZEGLAD Z PUSTYM BAKIEM JA TAK ZROBILEM :o :p 8)


Śro, 19.04.2006, 16:09
Profil

Postów: 3
Miejscowość: Z Tarnowa
Post B1
witam
1masa auta jest brana juz po przerobieni tylko trzeba go zwazyc i miec jakis dowod ze auto tyle wazy np kwitek z wagi itp
2MUSZA BYC WIDOCZNE ZMIANY POJAZDU MUSZA A NIE TAK ZE SE WYCIAGNIESZ KOLKA SIEDZENIA ITP I ZWARZYSZ I CI WYJDZIE 540KG NP NIE TYLKO MUSZA BYC WIDOCZNE ZMIANY MUSZA!!!!!!!!!!!!!!1 8)

_________________
Ej ludziska co wy pierdolicie za przeproszeniem jesli chodzi o kategorie B1 to piszcie do mnie ale wy tam jaja piszecie az zal sie z was smiac piszcie to powiemc co i jak


Śro, 19.04.2006, 16:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 567
Miejscowość: [KBR] Brzesko
Post 
panowie trabant albo maluszek zaliczajÄ… siÄ™ do b1???

_________________
Miłośnik samochodów z okresu PRL


Pon, 01.05.2006, 18:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 14
Post kategoria B1
Kategoria B1 uprawnia do jezdzenia samochodami osobowymi, ktore masą wlasną nie przekraczają 550kg (wazny wpis w dowodzie rejestracyjnym) osobom ktore ukonczyly 16 lat. Fajne jest to, ze mozna jezdzic samemu. Przerobka malucha kosztuje z lakierowaniem 1200 zł, maluchy stoja na gieldzie po 400 zł...
Nie wiem czego mlodzi ludzie sie boja, skoro mozna miec wlasny wozek i moc nim WSZEDZIE jezdzic za cene sredniej klasy roweru...
A jak ktos dobrze pomysli, do przerobi spokojnie Cinquecento...

zobaczcie tu:
http://www.drivepoint.pl

Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez drivepoint, Pią, 09.01.2009, 14:58, edytowano w sumie 1 raz

Pon, 26.02.2007, 19:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 14
Post Chyba sie bede powtarzal...
Ja akurat mam maluszka, i w jego dowodzie mam napisane 535kg. Malo tego, jest to na dodatek nauka jazdy i sobie na nim szkole mlodych ludzi. A oni... Ostatnio nawet przerobimi Cinquecento. Jest pare rzeczy ktore mozna w aucie wymienic, zeby mogl wazyc mniej niz 550 kg.
...
Bez przerobek.
I tylko smigac. Na egzaminie zdaje sie jak na motor - jest wyznaczona TYLKO JEDNA TRASA EGZAMINACYJNA - i musi ona byc opublikowana... Wiec wiesz ktorymi ulicami bedziesz jechal. A jak skonczysz 18 lat, to zdajesz TYLKO egzamin z miasta... Po 2 latach jezdzenia po nim maluszkiem. I co nie warto?
Nie wiem czemu wszyscy wymyslacie ze sie nie da, jak sie da...

Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez drivepoint Pią, 09.01.2009, 15:00, edytowano w sumie 2 razy

Śro, 28.02.2007, 13:48
Profil

Postów: 8
Miejscowość: Starachowice
Post 
Witam!

Po długim szukaniu wreszcie znalazłem kogoś kto zachęca do tego prawka i jest w stanie pomóc. Mam już maluszka EL i 16 lat.
Teraz co mam kolejno zrobić aby moc nim jezdzic? Gdybym wyrzucił wygluszenie, ocieplenie i tylne siedzenia to mniej wiecej wystarczy?
Kolejna sprawa to moge pojechac na dolne miejsce z wagÄ…? Np najblizszy skup zlomu i otrzymuje kwitek.
A naprawde nie potrzeba rzeczoznawcy? Wiec kto opisuje to co ja zmieniłem?
Tu http://moto.allegro.pl/item172546994_fi ... 16lat.html

Opis rzeczoznawcy jest mimo, że nic nie zostało zmienione w podstawowej konstrukcji.

Potem, reszte spraw juĹĽ doskonale rozumiem.
Ok, samochĂłd, a teraz prawo jazdy- Domyslam sie, ze nie kazdy osrodek szkoleniowy i WORD majÄ… takie auta na B1?

Pozdrawiam

PS: Znajomy mi powiedział, ze teraz niektore wydzialy komunikacji nie chca rejestrowac malucha na B1, wypieraja sie jakimis przepisami i poprostu nie jest mozliwe zrobic go na B1. Czy to jest prawda?


Wto, 06.03.2007, 15:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 14
Post 
Witaj
...
Osrodek nauki jazdy musi szkolic na B1 - jest tylko kilka takich w kraju.
WORD najczesciej porzycza na czas egzaminu samochod na B1 od osrodka nauki jazdy.

Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez drivepoint, Pią, 09.01.2009, 14:57, edytowano w sumie 1 raz

Wto, 06.03.2007, 21:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4102
Miejscowość: Jelenia Góra
Samochód: Nadal ich za mało..
Post 
Z tego co wiem, Maluch waży 580 kg. Po odchudzeniu można go oczywiście zarejestrować na B1. :) Oto tego najlepszy przykład:

http://moto.allegro.pl/item172546994_fi ... 16lat.html

_________________
S T A N C E | W O R K S


Wto, 06.03.2007, 21:55
Profil

Postów: 8
Miejscowość: Starachowice
Post 
Aha, rozumiem mniej wiecej :) Jutro ewentualnie się dowiem czy są jakieś przeciwności w wydziale komunikacji. Ale rozumiem, ze w zasadzie chodzi tylko o zmiane masy wlasnej samochodu i liczby miejsc. Nigdzie nie jeste naznaczone, ze to B1 wiec chyba nie ma przepisu zabraniającego rejestracje samochodu takim jakim jest a nie jakim był fabrycznie. Jezeli to sie uda to musze wywalic te rzeczy z samochodu i...
czy ten kwit z wagi musi miec jakas forme czy poprostu tekst i pieczÄ…tka?

Mam nadzieje, ze jezeli mi sie to uda to zachece tym samym te wszystkie osoby, ktore rezygnuja po przeczytaniu gorszego postu :wink:

A prawo jazdy, hmm chyba blisko nie znajde, ale coz cos za cos.

Pozdrawiam


Wto, 06.03.2007, 22:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1354
Post 
I to jest największy problem - gdzie zdawać na B1? Też mnie to interesuje, bo za tydzień "szesnastka"...

_________________
Moja prospektów kolekcja niewielka


Wto, 06.03.2007, 22:35
Profil

Postów: 8
Miejscowość: Starachowice
Post 
James a skąd ty dokładnie jesteś? Z tego Radlina ze Śląskiego? Jeżeli tak to masz szkołe w Cieszynie najblizej. Ja niestety nie mam tak dobrze :?


Wto, 06.03.2007, 22:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 14
Post 
To zalezy, mozna zmienic na 2 osobowy


Ostatnio edytowany przez drivepoint, Pią, 09.01.2009, 15:01, edytowano w sumie 1 raz

Wto, 06.03.2007, 22:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4102
Miejscowość: Jelenia Góra
Samochód: Nadal ich za mało..
Post 
drivepoint napisał(a):
Liczby miejsc sie nie zmienia. Po co... Zostaje 4-ro osobowy.
Poza tym kto wie czy na wadze byl z tylna kanapa czy nie?
Kwit z pieczatka ze zlomowiska wystarczy 8)

Nie wiem o co Ci chodzi, ale jest ok :lol:

_________________
S T A N C E | W O R K S


Wto, 06.03.2007, 23:47
Profil

Postów: 8
Miejscowość: Starachowice
Post 
No i coz, bylem dzis sie orientowac. W wiekszosci nikt nie byl zorientowany w tym teamcie wogole, natomiast niektorzy twierdzom, ze masy samochodu nie mozna zmieniac moze byc tylko fabryczna. :x Wydaje mi sie, ze Ci ludzie nie wiedzom o co chodzi, ale mniejsza z tym. Co do tego to nie mam jakis wątpliwosci samochod moge zarejestrowac na >550kg. Ale teraz pojawił duzo wiekszy problem- w poblizu 100km nie ma osrodka szkoleniowego na b1 (chyba). Jeszcze troche poszukam, ale straciłem nadzieje. Własnie z tego powodu poczekam sobie na prawko 19miechów :evil: :evil: :evil:

Pozdro dla was


Śro, 07.03.2007, 16:09
Profil

Postów: 8
Miejscowość: Starachowice
Post 
Aha, jezeli ktos by wiedzial o istnieniu jakiegos osrodka, który szkoli na B1 i znajduje się w świetokrzyskim albo okolicach radomia to prosze o powiadomienie tu na forum.


Czw, 08.03.2007, 17:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1354
Post 
Fenek16 napisał(a):
Z tego Radlina ze ĹšlÄ…skiego?

Tak. Radlin jest taki znany?

_________________
Moja prospektów kolekcja niewielka


Pią, 09.03.2007, 19:52
Profil

Postów: 8
Miejscowość: Starachowice
Post 
Zazdroszcze :( Moze nie taki jest znany jak mapa szukacz w internecie :D


Pią, 09.03.2007, 20:29
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 192 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018