Obecny czas: Pon, 13.05.2024, 14:28




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Renault VE 20 
Autor Wiadomość
Post Renault VE 20
Image

DANE TECHNICZNE
Producent: Renault V. I., La Part-Dieu (69), Francja
Model: VE 20 (prototyp)
Konfiguracja: 6x2, ciÄ…gnik z silnikiem pod kabinÄ…
Silnik: Renault MIHR 06.20.45. B/42
moc 450 KM (331 kW)
Skrzynia biegów: hydrauliczna, przełączalna
(podwĂłjne "H"), 11 biegĂłw
Resorowanie: z przodu Mc Pherson, z tyłu resorowanie pneumatyczne
Rama: kratownica aluminiowa
Hamulce: tarczowe, ABS
Ciężar całkowity: do 26 ton
Udźwig całkowity: do 44 ton
Rok produkcji: 1995

INFORMACJA PODSTAWOWA
Model VE 20 powstał na bazie modelu VE 10 z 1985 roku w ramach zapoczątkowanego przez Renault w 1981 roku, a wspieranego przez państwo francuskie programu badawczo-rozwojowego "Virage". Pojazd został zaprezentowany w 1995 roku. Jest to laboratorium na kołach i nigdy nie wejdzie do produkcji seryjnej. Służy do testowania nowych technologii w warunkach rzeczywistych. W porównaniu ze swoim poprzednikiem VE 10, model VE 20 zużywa o 10-20% mniej paliwa, jest też bezpieczniejszy ze względu na udoskonalony układ hamulcowy i lepsze warunki widoczności kierowcy. Jest to ciągnik o konfiguracji 6X2, z umieszczonym poziomo, zblokowanym silnikiem i skrzynią przekładniową. Bardzo szerokie opony Michelin pozwalają zrezygnować w nim z podwójnych kół na tylnych osiach. Wszystkie koła wyposażone są w hamulce tarczowe i ABS o sterowaniu zależnym od obciążenia.
Aerodynamiczna kabina kierowcy charakteryzuje się niespotykanie dużym przeszkleniem, gwarantującym nieograniczoną niemal widoczność w przód i na boki. Do kabiny o płaskiej podłodze prowadzi pięć schodków, drzwi sterowane są hydraulicznie. Komfort zapewnia hydropneumatyczne resorowanie kabiny, sprzężone z automatyczną stabilizacją kołysania bocznego.

(c)zss.pl

sory za wielkośc foto


Wto, 09.11.2004, 0:51
Awatar użytkownika

Postów: 22089
Post 
Gdzieś już jest taka galeria i to mojej własnej produkcji, ale za cholere nie mogę tego teraz znaleść :? :? :?

_________________
https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/


Ostatnio edytowany przez Wilu, Wto, 09.11.2004, 7:23, edytowano w sumie 1 raz

Wto, 09.11.2004, 1:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post 
Bardzo ciekawy pra, pra-prototyp Magnum

Wilu napisał(a):
Gdzie już jest taka galeria i to mojej własnej produkcji, ale za cholere nie mogę tego teraz znaleść :? :? :?


Bo Ciebie tu wszędzie tyle jest, że raczej to niemożliwe
:wink: :twisted:


Wto, 09.11.2004, 7:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 229
Miejscowość: Wrocław
Post 
w tym tekście jak i w danych technicznych jest sporo niścisłości i wydaje mi się nieprawdziwych rzeczy.
1 zdjęcie pochodzi z katalogu amerykańskich ciężarówek i wygląda mi na tunning Magnum.
2 nie ma ciągnika o konfiguracji 6x2, bo pierwsza cyfra oznacza ilość kół, druga ilość kół napędzanych, więc istnieją 4x2, 4x4, 6x4 i 6x6. gdy stosuje się dwie osie z tyłu, to obie są napędzane. wyjatkiem jest oś dystansowa (wleczona) stosowana przez Mercedesa i Volvo.
3 pojedyncze opony na koła napędzające zamiast bliźniaków zastosował pierwszy Mercedes w modelu Actros wspólnie z Dunlopem. obecnie wszystkie firmy oponiarskie oferują Supersingle (taka jest ich nazwa). żadna inna firma nie podejmowała nawet prac badawczych.
4 o kabinie Magnum można powiedzieć wiele pozytywnych rzeczy, ale wadami jej są: zła aerodynamika, zbliżona do każdego sześcianu i wsiadanie, gdzie trzeba posługiwać się dwoma rękoma, stąd powiedzenie, że kierowcę z Magnum poznać po brudnych rękach i oślinionych dokumentach.
5 w danych technicznych jest błąd w skrzyni biegów, we wszystkich modelach Renault stosowane są skrzynie ZF, a układ podwójnego H gwarantuje 16 biegów do przodu, a w najlepszych rozwiązaniach skrzynię AS-tronic.
6 w żadnej ciężarówce nie stosuje się i nie ma zamiaru stosować Mc Pherson-ów. z przodu jest sztywna belka zawieszona na resorach piórowych, bądź na poduszkach powietrzych. zastosowanie Mc Pherson-ów zwiększyło by wagę i awaryjność, co wygląda na pójście pod prąd.
7 ramy w ciężarówkach robi się ze stali i tu nie da się wiele odchudzić, bo obecnie stosowane profile cienkościenne walcowane o dużej wytrzymałości trudno zamienić czymś o przynajmniej zbliżonej cenie. w tym roku Mercedes dał sygnał o próbach z ramą z lekkich stopów, ale do zastosowania w pojazdach prototypowych trzeba poczekać jeszcze z 5-10 lat.
8 w ciągnikach siodłowych ciężar całkowity, czyli prawidłowo mówiąc domuszczalną masę całkowitą ustala się z sumy masy własnej i nacisku na siodło. czyli masat to od 7,5 tony do 5,7 najlżejszych prototypowych egzemplarzy i nacisk na siodło od 11 do 16 ton (powinno podawać się te wartości w kN) powinno dać maksymalnie 24 tony. w dowodach w całej europie podaje się tylko masę własną.
9 nie ma takiej wartości jak udźwig całkowity. jest masa całkowita zestawu.

jednym słowem ten kto pisał ten tekst ma bardzo mgliste pojęcie o ciężarówkach i jest to zlepek rzeczy prawdziwych, fikcji i domniemywań.

_________________
http://www.ciezarowki.autocentrum.pl


Wto, 09.11.2004, 12:58
Profil
Post 
z tego co pisze to jest to auto do testowania różnych części i technologi,
możę to ty jesteś w błędzie i opierasz sie tylko na swoich doświadczeniach
tak było napisane to tak to trzeba rozuymieć.To nie jest żaden magnum po tuningu.


Wto, 09.11.2004, 15:53
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
    Reanimator, a ja bardziej wierzÄ™ Cyrylowi!

_________________
Rover 75 V6 & other...


Wto, 09.11.2004, 17:10
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 
Wilu napisał(a):
Gdzieś już jest taka galeria i to mojej własnej produkcji, ale za cholere nie mogę tego teraz znaleść :? :? :?


Że co prosze ? :?
http://www.samochodyswiata.pl/viewtopic ... c&start=80

Mojej produkcji :P !

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Wto, 09.11.2004, 18:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 229
Miejscowość: Wrocław
Post 
być może się mylę, ale na każdej imprezie każdy producent pojazdów ciężarowych nie omieszka pochwalić się tym nie tylko co ma do sprzedania, ale też tych nad czym pracuje. stąd np. wiem, że Mercedes, MAN będa mieli w następnej generacji silników katalizator z pojemnikiem związków mocznika, natomiast Scania oprze swój układ zasilania na recyrkulacji spalin, a te rozwiązania będą dostępne dopiero za 2-3 lata.

_________________
http://www.ciezarowki.autocentrum.pl


Wto, 09.11.2004, 18:49
Profil
Post 
Tomasz napisał(a):
    Reanimator, a ja bardziej wierzÄ™ Cyrylowi!


dobra spoko wkońcu on tam jest kierowcą,ale ten teks mam z internetu ja go nie wymyśliłem.ale jak pisze żę to pojazd testowy to w nim możę i być nawet silnik na wode ,MTV co tam będzie zainstalowanego


Wto, 09.11.2004, 18:56
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
    Sorry, faktycznie; przeczytałem zbyt pobierznie i zwróciłem uwagi że jest zaznaczone że to testowy pojazd. OK, wycofuję się, bo po prostu nie wiem... Porównałem tylko źródła: Cyryl, jako bardzo doświadczony kierowca oraz człowiek siedzący w tej branży cały czas (z tego co wiem to oprócz zajmowania się firmą, jeździ na różne wystawy, a także pisze artykuły m.in. do gazety "Samochody Specjalne") po prostu u mnie "wygrał" (jeśli chodzi o wiarygodność) z jakąś mało profesjonalną stroną jakiejś podżędnej szkoły samochodowej w Bydgoszczy ;) Dlatego napisałem, że bardziej wierzę Cyrylowi ;) Ale jakby co - to zwracam honor!

_________________
Rover 75 V6 & other...


Wto, 09.11.2004, 19:05
Profil
Post 
Tomasz napisał(a):
jakiejś podżędnej szkoły samochodowej w Bydgoszczy


jeśli o to chodzi to mam taki sam opis na kartce takiej jak na obrazku czyli od Deagostini,więc w tej szkole tego tez nie wymyślili.
a czy taki jeździ to już mnie nie obchodzi bo osobiście wole te wielki amerykańskie k**wy!!!! :twisted: :twisted: :twisted:


Wto, 09.11.2004, 19:29
Awatar użytkownika

Postów: 22089
Post 
Dj Boowzy napisał(a):
Wilu napisał(a):
Gdzieś już jest taka galeria i to mojej własnej produkcji, ale za cholere nie mogę tego teraz znaleść :? :? :?


Że co prosze ? :?
http://www.samochodyswiata.pl/viewtopic ... c&start=80

Mojej produkcji :P !


Dobra dobra, ja też taka galerię robiłem (a tego auta na pewno) ale już jej nie ma bo była zdublowana :?

_________________
https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/


Wto, 09.11.2004, 19:49
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 
Tomasz napisał(a):
podżędnej szkoły samochodowej w Bydgoszczy ;)

Musze Cię zmartwić ale to nie cała szkoła opracowała :P tylko jedna osoba ( z pewnością jakiś dzieciak , który kupił zbiór tych kart ciężarówek i bezmyślnie przepisał :P ) .

P.S Nie obrażaj mojej przyszłej szkoły na daremno :twisted: ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Wto, 09.11.2004, 19:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post 
Image
Image
Image


(c) by Ramzes - wagaciezka.com

_________________
locha lover


Czw, 07.09.2006, 18:07
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post 
nawet spoko autko.... troszke przypomina magnuma... ale ja i tak wole MANy i VOLVO

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Czw, 07.09.2006, 19:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 129
Post 
no ale to jest tylko prototyp i szkoda. miałby pewnie wielkie powodzenie


Pią, 08.09.2006, 5:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2290
Miejscowość: Wrocław
Post 
Kolejny down po Magnum.

_________________
HLVS!


Pią, 08.09.2006, 6:57
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018