Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 23:14




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 192 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Kategoria B1 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Kategoria B1
Zrobić prawko na B1 i jeździć Ariel Atomem albo Caterhamem... leżę. :lol:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Czw, 26.11.2009, 16:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Kategoria B1
A ja siÄ™ do tej pory zastanawiam - jak niby odchudzajÄ… Smarta FT do 550kg ... wywalajÄ… tylnÄ… kanapÄ™? :lol:
Mieliśmy kiedyś Smarcika i po prostu nie wyobrażam sobie, co można w nim odchudzić (najcięższą rzeczą jest w nim chyba rama, która naprawdę spełnia normy bezpieczeństwa i nie wyobrażam sobie jej ciąć).
A poza tym ... dzieciom i rodzicom w dupach się poprzewracało, jak to ktoś wcześniej wspomniał.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pią, 27.11.2009, 9:44
Profil

Postów: 3
Post Re: Kategoria B1
caterham i atom to tylko przykład samochodów, które się łapią na b1 więc nie wiem z czego się śmiejesz, jak ktoś ma od cholery pieniędzy i gówno zamiast mózgu, to jak dla mnie może jeździć nawet atomem. co do smarta to nie wiem jak je przerabiają -> na allegro są już zrobione i zarejestrowane <550kg


Pon, 30.11.2009, 21:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Kategoria B1
Przeglądam Allegro pod frazą Smart B1 ... no nie ma bata - wnętrza oryginał, klatka nie ruszona, wiadomo, z silnika nic raczej nie ruszyli ... albo ktoś w kulki leci i po znajomości rejestruje jako B1, albo ja tu czegoś nie rozumiem :roll:

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pon, 30.11.2009, 22:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1062
Miejscowość: Głowno (EZG)
Samochód: Hyundai Coupe
Post Re: Kategoria B1
Nie chce mi się wierzyć że nie ma jakiegoś ograniczenia mocy. Z tego wychodzi że jakby odchudził w jakiś sposób Ferrari f40 albo Veyrona(przypuszczalnie oczywiście) to można by było nim jeździć i zarejestrować na b1.

_________________
Zapraszam na Petrolheads Polska. Ciekawostki/Nowości/Relacje


Wto, 01.12.2009, 15:12
Profil

Postów: 3
Post Re: Kategoria B1
to poszukaj w internecie, jest wyraźnie napisane "prawo jazdy kat. b1 uprawnia osobę, która ukończyła 16 lat do kierowania trój lub czterkołowym pojazdem o masie własnej nieprzekraczającej 550kg z wyjątkiem motocykla". wg mnie ten przepis to idiotyzm, bo teoretycznie ma to zwiększać bezpieczeństwo poprzez brak możliwości prowadzenia cięższych samochodów, ale spójrzmy na to z drugiej strony. samochód zostaje de facto seryjny, a nawet jest szybszy, bo waży mniej niż seria. powinno być ograniczenie mocy, pojemności itd. a nie ograniczenie masy własnej, a jeśli już to chociaż do 650kg. no, ale i tak robię b1, bo z domu do najbliższego przystanku mam 2km, a poza tym zajebiście podoba mi się fiat 126p


Czw, 03.12.2009, 21:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 78
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Trabant 601 :)
Post Re: Kategoria B1
Nie rozumiem, dlaczego na A1 jest bardzo jasne i logiczne ograniczenie mocy i pojemności, a na B1 odwalili taką manianę...

Sorry za odkop :>


Wto, 09.02.2010, 22:57
Profil

Postów: 2
Post Re: Kategoria B1
Witam mam zamiar zapisać się na kat B1 w Małkini i szukałem w internecie czy już ktoś zdawał takie prawko ale prawie wszystkie posty na forach są z 2006 roku albo z 2007 najwcześniejszy widziałem z 2008 . I mam kilka pytań zdał już ktoś takie prawko i teraz sobie śmiga jeśli tak to niech napisze czy było warto zdać ?? i jakim samochodem jeździ ? a może jest ktoś co zdawał w Małkini ?? Pozdrawiam :)


Pią, 12.02.2010, 11:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 78
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Trabant 601 :)
Post Re: Kategoria B1
Ja ukończyłem kurs, jutro jadę do WORDu zapisać się na egzamin. A jeździł będę Trabantem:) Uważam, że lepiej mieć prawko 2 lata wcześniej, niż normalnie ;P
Zależy jeszcze, czy rzeczywiście potrzebujesz auta i czy będziesz miał hajs na utrzymanie go...


Pią, 12.02.2010, 23:29
Profil

Postów: 2
Post Re: Kategoria B1
a masz może fotki tego swojego trabanta ?? :) sam go przerabiałeś ? ile za niego dałeś ??


Sob, 13.02.2010, 12:42
Profil

Postów: 1
Post Re: Kategoria B1
Witam mam już prawko B1 teraz tylko mam pytanie gdzie mogę przerobić samochód typu Cinquecento lub Smart czy wystarczy żebym pojechał na wagę np.na złomie żeby zważyli i podali ze warzy 550kg i potem z kwitkiem na przegląd a następnie do wydziału komunikacji?? tak ? Mam smarta lecz w dowodzie widnieje 730 kg


Czw, 14.10.2010, 19:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Kategoria B1
Ze smarta musiałbyś chyba wszystko wyrzucić z wnętrza i jeszcze pewnie nie doszłoby do 550kg. Smart ma bardzo ciężką klatkę, dlatego jest taki ciężki jak na swoją wielkość.
Patrząc na takie kminy "jak zakręcić, żeby pojeździć normalnym samochodem", na prawdę apeluję o zmianę przepisów dla B1 na ograniczenie mocy auta. Taki Smart (szczególnie, o zgrozo, Brabus) to zabójcza zabawka dla 16-latka :/.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Czw, 14.10.2010, 20:42
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 192 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018