Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 8:55




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Włączanie się do ruchu na następne pasy 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Włączanie się do ruchu na następne pasy
Dużo miejskich kolizji powstaje przy włączaniu do ruchu. Dzisiaj na swoim skrzyżowaniu do ronda zauważyłem dziwne pasy przy rondzie.
Image

Przy zjeździe z parkingu jest linia przerywana, a od strony lewej jest linia ciągła. Uważacie, że to jest dobre? Dla mnie ciągła powinna być niezależnie od strony, a to właśnie Ci włączający się do ruchu prostopadle (tu z parkingu) są większym zagrożeniem.


Pią, 24.05.2013, 17:02
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Włączanie się do ruchu na następne pasy
To chodzi raczej o to, że ktoś kto jechał tą drogą i planował skręcać w prawo mógł tą decyzję podjąć wcześniej i żeby nie wbijał się w ostatniej chwili - z kolei osoby wyjeżdżające z parkingu, które chciałyby jechać prosto gdyby była linia ciągła nie mogłyby się przebić na lewy pas.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pią, 24.05.2013, 17:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Włączanie się do ruchu na następne pasy
Całkiem dobre wytłumaczenie, ale tak IMO wydaje mi się, że takie "przerwy" dla wjeżdżających w pewien sposób wykluczają się z linią ciągłą i powinna być przerywana po całości.


Pią, 24.05.2013, 17:24
Profil
Post Re: Włączanie się do ruchu na następne pasy
Gdyby była "po całości" linia przerywana oznaczałoby to że tak kierowcy z pasa do jazdy na wprost mogą "wbić się" na prawy, jak również z prawego na środkowy.
Przy takim oznakowaniu możliwa jest tylko zmiana pasa z prawego na ten do jazdy na wprost.


Pon, 10.06.2013, 19:31
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018