Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 6:32




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Prawo jazdy od lat 17stu ? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 27
Miejscowość: Włoszczowa
Post Prawo jazdy od lat 17stu ?
Witam. Oglądałem kiedyś rapart turbo w Tvn Turbo i tam mówili coś o prawo jazdy od 16 lat ze ma wejść taki przepis i powiedzieli że na daną chwilę jest od 17stu. To prada? Obiło mi się też tak kiedyś o uszy. Niestety jestem za granica i nie mam możliwości dowiedzenia się.

Pozdro

_________________
gg:1233215
e-mail:ekjonar@poczta.fm


Śro, 20.08.2008, 19:05
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Prawo jazdy od lat 17stu ?
Nie, nie i jeszcze raz nie ! Prawo jazdy o 16 lat to głupia plotka, która krąży od dawna i jest nieprawdziwa. Co do tych 17 lat, w pewnym sensie tak bo możesz rozpocząć kurs 3 miesiące przed ukończeniem 18 lat ;) Jeśli dobrze pamiętam :)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Śro, 20.08.2008, 20:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 27
Miejscowość: Włoszczowa
Post Re: Prawo jazdy od lat 17stu ?
No to lipa :/ kiedys było od17st i było dobrze

_________________
gg:1233215
e-mail:ekjonar@poczta.fm


Śro, 20.08.2008, 23:00
Profil

Postów: 7
Post Re: Prawo jazdy od lat 17stu ?
Kobii masz racje.....

tez ogladalem kiedys cos takiego na tvn24, i mowili ze prawo jazdy ma byc od 17 lat......a nie od 16..............wg mnie od 16 to bylaby glupota, ale poki co to faktycznie od 17 mozna tylko zaczac chodzic na kurs............


Czw, 21.08.2008, 12:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 17
Post Re: Prawo jazdy od lat 17stu ?
Ekjonar napisał(a):
No to lipa :/ kiedys było od17st i było dobrze

kiedys to było właśnie od 16 ;) ale to było dawno

_________________
http://www.coltmania.pl


Pią, 22.08.2008, 19:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2045
Miejscowość: Springfield
Post Re: Prawo jazdy od lat 17stu ?
Myślę, że nie ma sensu tak się rozpędzać z obniżaniem progu wiekowego. Nikomu nic się nie stanie jak poczeka rok czy dwa.


Sob, 23.08.2008, 17:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 45
Miejscowość: D G
Samochód: renault megane II
Post Re: Prawo jazdy od lat 17stu ?
z tym kursem to tez, ale od 17-lat mozna robic prawo jazdy na kategorie B1 czyli samochody nie przekraczjące 550 kg. był pomysl by na kategorie B1 zmniejszyć do 16 lat. Poza tym moim zdaniem to poinno być tak (slyszałem ze jest tak w niektórych panstwach) że osoba przechodzi kurs zdaje testy i do 18 roku zycia jezdzi z osoba pełnoletnia swoim samochodem który ma "elke" na dachu i hamulec ma pasażer, niektórzy instruktorzy bardzo są dziwni, i nieraz widzę zapłakane kobiety w elkach i wydzierających sie na nie instruktorów, raz widziałem że uczeń zatrzymał się elką na skrzyzowaniu i wysiadl z samochodu, zostawiajac istruktora z samochodem na srodku skrzyzowania. wygladało to bardzo śmiesznie.


Wto, 26.08.2008, 13:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 145
Miejscowość: Sunshine State
Samochód: 05 G. Cherokee Hemi
Post Re: Prawo jazdy od lat 17stu ?
Cytuj:
z tym kursem to tez, ale od 17-lat mozna robic prawo jazdy na kategorie B1 czyli samochody nie przekraczjące 550 kg. był pomysl by na kategorie B1 zmniejszyć do 16 lat. Poza tym moim zdaniem to poinno być tak (slyszałem ze jest tak w niektórych panstwach) że osoba przechodzi kurs zdaje testy i do 18 roku zycia jezdzi z osoba pełnoletnia swoim samochodem który ma "elke" na dachu i hamulec ma pasażer


W niektorych krajach (USA) mozna jezdzic Hummer H1, Kampobusem lub Bentleyem od 15-16ki samemu ile wlezie. Zezwolenie jest od 14-15 lat, jezdzi sie z osoba ktora ma 21+ (ale nie ma przepisow ze auto musi byc oznakowane). W niektorych stanach jest mozliwosc dostania prawka w wieku 15 lat (zezwolenie od 14) i jazda samemu.

Ciekawa jest South Dakota gdzie mozna miec prawo jazdy w wieku 14 lat, tylko ze do 16ki nie mozna jezdzic od 22-6 nad ranem hehe.

_________________
05' Jeep Grand Cherokee 5.7L Hemi Limited 4x4 K&N
05' Jeep Grand Cherokee 4.7L Limited 4x4
03' Chevrolet Corvette 5.7 LS1
04' Dodge Stratus R/T 3.0L
06' Jeep Liberty 2.8L CRD Sport 4x4
99' Buick Riviera 3.8L Supercharged


Śro, 27.08.2008, 14:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 27
Miejscowość: Włoszczowa
Post Re: Prawo jazdy od lat 17stu ?
W norwegii kiedy się przejdzie test ze znaków można od 16stu lat jeżdzić samochodem osobowym do 3500kg z osobą na siedzeniu pasażera mającą 25lat i 5 lat prawko z czerwoną naklejką L z tyłu. Tam oni jakoś wypadków nie robią bo są wysonie mandaty i za przekrczenie 30km/h się prawko traci! Auta są sprawne. Jak się robi przegląd to od stanu i wieku auta dają na okres od 8 miesięcy do 3 lat. A w polsce co chwile wypadek :/ z powodu szybkiej jazdy (mandaty smieszne) i roz****onych 80% samochodów przytarganych z niemiec albo sleconych z tzech. Powinni zaostrzyc przepisy i przeglądy normalnea nie za flaszkę. A co im by się stało jak by prawko było rok wczesniej :D :roll: a nie robić jakieś po***ane B1 których uczy kilka ośrodków i czeba mieś specjalne auto. Co za kraj :/

przekleństwa gwiazdkujemy a najlepiej w ogóle ich nie piszemy! :evil:

_________________
gg:1233215
e-mail:ekjonar@poczta.fm


Śro, 27.08.2008, 21:51
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018