Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 4:19




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
odsprzedanie pojazdu jeszcze przed przerejestrowaniem ? 
Autor Wiadomość

Postów: 1
Post odsprzedanie pojazdu jeszcze przed przerejestrowaniem ?
Witam,
na początku chciałbym się przywitać gdyż to pierwszy post na tym forum ;)

Ale wracając do tematu problem jest taki - zakupiłem motorower, który po 3 tygodniach sprzedaję (kupiec już jest), motorower był opłacony przez poprzedniego właściciela, z nim też spisałem umowę kupna sprzedazy, którą oczywiście zgłosiłem do urzędu skarbowego....... teraz zastanawia mnie jeżeli nie przerejestrowałem motorowerku na siebie jak wygląda sprawa odsprzedaży? Z nowym właścicielem mam spisać nową umowę kupna sprzedazy i teraz nie wiem czy ta stara pomiedzy mną a starym włąscicielem też muszę mu przekazać?? Mi wtedy zostałaby umowa tylko pomiędzy mną a nowym właścicielem....
Druga sprawa która mnie zastanawia to czy po podpisaniu umowy z nowym kupującym muszę to gdzieś zgłaszać?
No i ostatnia rzecz dotycząca ubezpieczenia.... Tak jak wspomniałem motorek był opłaconny przez poprzedniego właściciela do grudnia i teraz nie wiem czy to ubezpieczenie jakoś przeszło na mnie czy jak? chodzi mi o to żeby czasami po sprzedaży nie przyszło nowe do opłacenia na mnie.... musze coś zgłaszać z OC czy po prostu spisać umowe KS i tyle? a ubezpieczeniem sie nie martwić?

Wytrwałym dziękuję za doczytanie do końca.... troszke to zawile napisałem ale sie starałem :mryellow:
Także mam nadzieję że ktoś będzie w stanie mi pomóc, tym bar4dziej że jutro spisuje umowe i chciałbym wiedzieć na czym stoję.....
Pozdrawiam serdecznie
00Tom00


Pią, 18.07.2008, 9:17
Profil

Postów: 86
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Samochód: Fiat Punto
Post Re: odsprzedanie pojazdu jeszcze przed przerejestrowaniem ?
Mam podobny problem. Dwa dni temu kupiłem pewien samochód na który mam już kupca. Nigdzie jeszcze nie zgłaszałem, ani do urzędu skarbowego ani do starostwa. Mam umowę kupna-sprzedaży pomiędzy mną a poprzednim właścicielem. Czy mogę od razu sprzedać ten pojazd czy najpierw muszę go na siebie przerejestrować a dopiero potem dalej sprzedawać ? Auto ma OC i przegląd do marca 2009 na poprzedniego właściciela.

_________________
Das Signature.


Czw, 18.09.2008, 14:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: odsprzedanie pojazdu jeszcze przed przerejestrowaniem ?
nie - najpierw musisz dokonac czynnosci cywilno prawnej - jak to nazwali , czyli zaplacic podatek w urzedzie skarbowym , rejestrowac go nie musisz

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Pią, 19.09.2008, 8:37
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: odsprzedanie pojazdu jeszcze przed przerejestrowaniem ?
lukasz_mmz napisał(a):
Mam podobny problem. Dwa dni temu kupiłem pewien samochód na który mam już kupca. Nigdzie jeszcze nie zgłaszałem, ani do urzędu skarbowego ani do starostwa. Mam umowę kupna-sprzedaży pomiędzy mną a poprzednim właścicielem. Czy mogę od razu sprzedać ten pojazd czy najpierw muszę go na siebie przerejestrować a dopiero potem dalej sprzedawać ? Auto ma OC i przegląd do marca 2009 na poprzedniego właściciela.


Skoro to tylko 2 dni to sprzedajacy na pewno jeszcze tego nigdzie nie zgłosił - wiec nie lepiej zadzwonić do niego zeby przepisać umowe kupna sprzedazy, tak zeby na niej był tylko on i osoba ktora chce od ciebie wóz kupić ? Oczywiscie nikt nie musi znać cen, jesli masz na tym jakis zarobek :>

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Nie, 21.09.2008, 12:10
Profil

Postów: 86
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Samochód: Fiat Punto
Post Re: odsprzedanie pojazdu jeszcze przed przerejestrowaniem ?
Poprzedni właściciel ręce umył od tego auta, nie odbiera nawet tel. ode mnie ani innych obcych numerów. Musi wiedzieć coś czego ja jeszcze nie wiem :mryellow:

Sprawę załatwię "po bożemu". Zgłosiłem już we wszystkich urzędach, czekam na nowe papiery i blachy. Gdy to pozałatwiam auto zostanie sprzedane.

Z mojej strony to wszystko w tym temacie. Dziękuję za info.

_________________
Das Signature.


Pon, 22.09.2008, 20:23
Profil

Postów: 22
Post Re: odsprzedanie pojazdu jeszcze przed przerejestrowaniem ?
wystarczy zachowac ciaglasc umow, czyli ty spisujesz umowe z nowym wlascicielem i dajesz mu dodatkowo umowe, ktora spisales z poprzednim

ten, ktory kupi moze sprzedac dalej ale musi przekazac wszystkie umowy, zeby WK mial poczatek tego lancucha, czyli osobe, ktora ma w swoim rejestrze jako wlasciciela, i osobe docelowa z wszystkimi ogniwami posrednimi :)


Śro, 01.10.2008, 0:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: odsprzedanie pojazdu jeszcze przed przerejestrowaniem ?
no i podatek musi byc oplacony

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Śro, 01.10.2008, 7:59
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018