Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 20:29




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
samochod z USA 
Autor Wiadomość

Postów: 3
Post samochod z USA
hej mam pytanie co do podatku cywilno-prawnego.
kupilem samochod w pazdzierniku 2007 i teraz dopiero zostal wyslany do polski. ten samochod zostal kupiony od dealera.

1. czy musze zaplacic ten podatek cywilno-prawny 2%???
2. jeśli musze zapłacić czy czekaja mnie jakies konsekwecje w US bo niby jest 15 dni od daty zakupu samochodu ( a juz minelo 5 miesiecy)???czy dopiero to sie liczy od daty przyplyniecia statku?


Pon, 25.02.2008, 2:36
Profil

Postów: 3
Post Re: samochod z USA
a i mam jeszcze kolejne pytanie co do tego podatku od czynności cywilo-prawnych....

jak na granicy zaplace podatek vat, bo bede musial bo sprowadzam auto spoza Uni, czy nadal bede tez musial zaplaci podatek od czynności cywilno-prawnych 2%.???


Pon, 25.02.2008, 3:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: samochod z USA
nie ma podatku od czynnosci cywilno prawnej w takiej sytuacji - ale sprawdz w US

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Pon, 25.02.2008, 9:03
Profil

Postów: 3
Post Re: samochod z USA
dzwonilem do US, i babka powiedziala, ze nie trzeba placic tego podatku PCC gdyz towar zakupiony za granica nie podalega takiemu opodatkowaniu. Trzeba zaplacic ten pdoatek PCC wtedy gdy towar zostal kupiony w kraju (ma sie fakture, lub umowe polska).


Czw, 28.02.2008, 3:18
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018