Obecny czas: Wto, 30.04.2024, 4:22




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Smart - mit czy fakt 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 11
Miejscowość: Świętochłowice
Post 
Macie racje.. kazdy ma inny gust!!:) Ja tam nie lubie malych samochodĂłw ale jesli ktos lubi to dlaczego nei!!:):):)

A jak juz o guscie to jakie samochody wam odpowiadaja?!(najlepiej podac marke i model)

Pozdrawiam!!:)

PS. JA BYM WZIĄŁ TOYOTE AVENSIS !:):):)

_________________
Samochody To Moja Pasja... :):)


Pon, 11.06.2007, 14:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 11
Miejscowość: Świętochłowice
Post 
Macie racje.. kazdy ma inny gust!!:) Ja tam nie lubie malych samochodĂłw ale jesli ktos lubi to dlaczego nei!!:):):)

A jak juz o guscie to jakie samochody wam odpowiadaja?!(najlepiej podac marke i model)

Pozdrawiam!!:)

PS. JA BYM WZIĄŁ TOYOTE AVENSIS !:):):)

_________________
Samochody To Moja Pasja... :):)


Pon, 11.06.2007, 14:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
nie ten dzial na takie posty

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Pon, 11.06.2007, 15:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4102
Miejscowość: Jelenia Góra
Samochód: Nadal ich za mało..
Post 
JoJo078 Ile Ty w ogĂłle masz lat? :roll:

JoJo078 napisał(a):
jedyne auto ktore spelnia wymagania do tymczasowego prawka to Smart Fortwo

NIE PRAWDA, WIĘC JEŚLI NIE MASZ O CZYMŚ POJĘCIA NIC NIE MÓW :/ :!:


PS. Wiem, że post napisany wielkimi literami oznacza krzyk - to miałbyć krzyk :|

_________________
S T A N C E | W O R K S


Pon, 11.06.2007, 21:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post 
Żeby sprostować ...
Posiadam Smarta For Two i nie jest to ĹĽadna zabawka dla dzieci!
SamochĂłd ten jest normalnym pojazdem osobowym wymagajÄ…cym prawo jazdy kategorii B! (przepraszam, ĹĽe krzyczÄ™)

Poza tym w tej klasie aut jest to wg mnie najbezpieczniejszy samochodzik. Pewno nie jedna osoba widziała crash test z betonową ścianą przy prędkości 100 km/h (klatka samochodu praktycznie nie naruszona).
Ja to nie ufam właśnie takim młodym kierowcom seicento, którzy dopiero co odebrali prawko i czują się panami na drodze.
Smart poza tym jest bardzo dynamicznym i niezwykle praktycznym w mieście samochodem. Nawet na trasie potrafi zaskoczyć nie jednego kierowcę, ponieważ na 5 biegu (a ma 6 biegów) jest tak elastyczny, że spokojnie można bez obaw wyprzedzać innych użytkowników ruchu (nie mówię tu o zabawie kto szybszy, ale o normalnym użytkowaniu drogi). Jedynym ograniczeniem tego auta jest ogranicznik do 135 km/h (145 bodajże w wersji brabus).

I informacja dla Jojo ... żebyś się nie zdziwił jak nie będziesz mógł na mieście dogonić tej baby jadącej po bułki do sklepu ...

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Śro, 27.06.2007, 18:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 28
Miejscowość: BBA
Post 
co do smarta napewno jest to komfortowe auto, z silnikiem 600 czy 700cm^3 przy tej wadze i rozmiarach moze byc dynamicznym pojazdem

kazdy ma inny gust a o gustach podobno sie nie rozmawia :P


ale wracajac do tematu

kiedys uwazalem ze prawko od 16lat to fajna sprawa lecz teraz wiem ze rozumowanie czlowieka w wieku 16 a 18 lat jest zupelnie inne
w wieku 16lat liczy sie to aby wybic sie z grupy, zaimponowac itp
do 16-to latka nie dociera wiele rzeczy
wiek 18 lat jest optymalny, moze z powodu ze czlowiek juz sam za siebie bierze odpowiedzialnosc... a moze dorosl do pewnych rzeczy

na szczescie malo ludzi wie ze w ogole jest kat B1 i ze w wieku 16 mozna juz samemu jezdzic odchudzonym maluchem

osobiscie mowie Nie dla 16 latkow za kierownica auta
skuterkiem niech sobie jezdza :)


Śro, 27.06.2007, 19:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post 
racja ... 16 lat to nie prawko ... mam obecnie 20 lat, a prawko zdawałem mając 18 i sam z doświadczenia wiem jak jest z tym wiekiem. Obecnie potrzebę mocnego szybkiego samochodu uważam ze względu na bezpieczeństwo w poruszaniu się na drodze (szybkość wyprzedania, elastyczność itd) ... mając 18 lat jeszcze miałem wahania wewnętrzne co bardziej mi jest potrzebne, a jeszcze w wieku 17 lat do szczęścia potrzebny był mi mały samochód z mocnym silnikiem żeby powymiatać na ulicy ... W tej chwili uznaję duże samochody w sedanie/kombi z mocnym elastycznym silnikiem, ale ja sam wiem po co mi to jest i zabawy w stylu kto uzyska największą prędkość na mieście mnie już nie podniecają. Jednak mimo wszystko ... miałem 18 lat i wtedy gdybym już dostał własny samochód to jeszcze mógłbym nie do końca być bezpiecznym kierowcą ... nie wyobrażam sobie sytuacji w wieku 16 lat ...

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Śro, 27.06.2007, 19:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 220
Miejscowość: Ruda Śląska
Samochód: Alfa Romeo 156 1.8TS
Post 
eee no, generalizujecie. Ludzie są zdecydowanie różni od siebie. Jest masa bardzo sensownych 16 latków. I jeszcze więcej szalonych dwudziestoparolatków w BMW e36 :roll:

_________________
"Państwo jest bogate bogactwem swoich obywateli" A. Smith


Śro, 27.06.2007, 19:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 28
Miejscowość: BBA
Post 
Mr_Bungle napisał(a):
Jest masa bardzo sensownych 16 latków. I jeszcze więcej szalonych dwudziestoparolatków w BMW e36



ja nie mowie ze nie :) ale wyjatek potwierdza regule :)

tylko wyobraz sobie sytuacje gdy wyjezdza na droge 16latek autem na ktore nie musial zdawac uprawmnien bo wystarczy karta motorowerowa
autem jezdzi sie inaczej niz motorkiem
moze przepisy te same ale manewry motorem wykonuje sie latwiej
glupie parkowanie... ile zarysowanych aut by moglo byc?
a kat B1 no coz... jak juz wspomnialem w tym wieku ma sie inne wartosci niz w wieku 18 lat


Śro, 27.06.2007, 20:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 131
Post 
mrx1 za cene smarta kupić juz prawdziwe auto z silnikiem 2l :D
nie szkoda kasy? nie lepiej dozbierac i kupic AUTO?


Czw, 28.06.2007, 10:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
lukasz20 napisał(a):
mrx1 za cene smarta kupić juz prawdziwe auto z silnikiem 2l :D
nie szkoda kasy? nie lepiej dozbierac i kupic AUTO?


A Tobie co sie w smarcie nie podoba ? moze masz na mysli nubire ? albo adi ? jeszcze B4 moze ?
smaret to calkiem fajne auto i w dieslu to ciulstewko spala 3 litry coś tam ON - jezdzi sie tym supeer !! i mówie to ja ! co jezdził juz prawie wszystkim nawet M BACHEM
oczywiscie trzeba wziasc poprawke ze to samochĂłd miejski w zasadzie , ale we dwoje nad polskie moze bym sie tym smialo wybral , oczywiscie wersja z klimÄ… .


Czw, 28.06.2007, 13:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 131
Post 
krzys124 napisał(a):
lukasz20 napisał(a):
mrx1 za cene smarta kupić juz prawdziwe auto z silnikiem 2l :D
nie szkoda kasy? nie lepiej dozbierac i kupic AUTO?


A Tobie co sie w smarcie nie podoba ? moze masz na mysli nubire ? albo adi ? jeszcze B4 moze ?
smaret to calkiem fajne auto i w dieslu to ciulstewko spala 3 litry coś tam ON - jezdzi sie tym supeer !! i mówie to ja ! co jezdził juz prawie wszystkim nawet M BACHEM
oczywiscie trzeba wziasc poprawke ze to samochĂłd miejski w zasadzie , ale we dwoje nad polskie moze bym sie tym smialo wybral , oczywiscie wersja z klimÄ… .

ale strasznie drogie po kilkanaście tysięcy kosztowalo a jest mniejsze od SC
powinno kosztować kilka patyków, tak to jedynie dla bogaczy bo normalny człowiek wolałby sobie kupić CC albo SC
jezdzilem maybachem? jakie wraĹĽenia?


Czw, 28.06.2007, 15:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 28
Miejscowość: BBA
Post 
moze nie dla bogaczy, nie mowie ze 25tys to malo... ale porownaj komfort w smarcie a SC
smart jako 2 osobowe auto ma duzo mejsca z przodu, jest napewno wygodne i placac 25tys ma duzo przydatnych funkcji
a tak kupisz CC 700 ktory jezdzi jak jezdzi... do tego glosno, malo wygodnie
dobry CC to ok 4-5tys
do tego dolicz cene bajerow ktore ma smart i porownaj


Czw, 28.06.2007, 15:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 131
Post 
adamuk napisał(a):
moze nie dla bogaczy, nie mowie ze 25tys to malo... ale porownaj komfort w smarcie a SC
smart jako 2 osobowe auto ma duzo mejsca z przodu, jest napewno wygodne i placac 25tys ma duzo przydatnych funkcji
a tak kupisz CC 700 ktory jezdzi jak jezdzi... do tego glosno, malo wygodnie
dobry CC to ok 4-5tys
do tego dolicz cene bajerow ktore ma smart i porownaj

moze powiesz ze smart jest cichy przy takim malym silniczku ktĂłry sie poci :shock:
25k to okropnie dużo i mając tyle kasy mozna kupić super auto do wyboru do koloru :roll:
większość ludzie w Naszym państwie nie kupi sobie nigdy za taką kase auta bo ich po prostu nie stać, to kto by kupił sobie takie małe... :D
choćby passat TDi za 5tys będzie wygodniejszy od smarta


Czw, 28.06.2007, 18:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 28
Miejscowość: BBA
Post 
lukasz20 napisał(a):
choćby passat TDi za 5tys będzie wygodniejszy od smarta


wygodniejszy dla Ciebie
wielu ludzi nie potrzebuje tak poteznego auta jak passat :)
ja nie mowie, bo majac 25tys albo chocby te 15 tys pln - ubozsza wersja smarta :)
majac taka kase nie kupilbym smarta ale tu trzeba sie zastanowic dlaczego :D
smart
autko 2 osobowe, maly silniczek itp

a taki passat
wejdzie z 5 osob i jest wygodnie, jezdzi sie tym przyjemnie

tylko prownujac te 2 auta robi sie wielki blad, sa to 2 rozne klasy samochodow...


smart jest typowo miejskim autkiem i ludzie chetnie go kupuja, bo po co mi auto z prawdziwego zdarzenia (bez obrazy dla smarta (: )
zeby dojechac rano 5-10 km do pracy
majac kase i taka potrzebe :) to oczywiscie smart sie spisuje dobrze


ale robimy chyba 'male' OT wiec moze wrocmy do tematu :)


Czw, 28.06.2007, 19:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 131
Post 
Cytuj:
smart jest typowo miejskim autkiem i ludzie chetnie go kupuja, bo po co mi auto z prawdziwego zdarzenia (bez obrazy dla smarta (: )
zeby dojechac rano 5-10 km do pracy
majac kase i taka potrzebe Smile to oczywiscie smart sie spisuje dobrze


ale robimy chyba 'male' OT wiec moze wrocmy do tematu

idealna konkurencja dla smarta to polo, SC, matiz itp
duz tanszcze


Czw, 28.06.2007, 19:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post 
lukasz20 napisał(a):
idealna konkurencja dla smarta to polo, SC, matiz itp
duz tanszcze

chyba dalej nie rozumiesz ideii tego samochodu, nikt nikogo nie znusza do zakupu Smarta, to z założenia ma być auto drogie, żeby podnieść prestiż marki. takich passatów, jak piszesz, za 5 tyś jeździ pełno i nikt na nie nie zwraca uwagi, a na Smarty z pewnością. poza tym jakość wykonania polo, sc czy matiza na pewno jest niż sza od Smarta.

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Pią, 29.06.2007, 6:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post 
@lukasz20

Twoje posty są troszkę śmieszne ...
Pierwsze ... Smarta z 2003 roku można wyrwać za kilkanaście tysi ... i ni chu chu żadne CC i SC nie będzie wygodniejsze od tego samochodu!
Widać od razu że troszkę do odpowiedzialnej dorosłości Ci mało bo od razu porównujesz do samochodu z 2l silnikiem ?!?! Po co mi taki w ulicznych korkach ?? Tym bardziej, że Smarcik w tym momencie spali mi 1/3 tego, co taki 2 litrowiec ??
Osobiście bardzo lubię duże wygodne limuzyny z mocnym silnikiem, ale to dotyczy mojej pewności na drodze, a nie szarżowania ... Z resztą w natężonym ruchu dużym samochodem jeździ się na prawdę źle!
Zgadzam się z @krzys124, że można tym się bujnąć nawet nad morze ... chociażby we 2 osoby ... i mówię Ci że dojedziesz spokojnie i bezproblemowo ... tym bardziej, że w dzisiejszych czasach, gdzie w Polsce brakuje autostrad, ciężko jechać samochodem szybciej niż 120-130 km/h, a Smartem spokojnie z taką prędkością można podróżować.
Poza tym za ok 15-17 tys. nie znajdziesz w tym roczniku porzÄ…dnego duĹĽego auta ... i to jeszcze z klimÄ…!
Ahh ... a to z passkiem za 5 tys. mnie rozbroiło ... jeździ tych klekotów jeszcze na ulicach trochę ... ale żeby tym się dało spokojnie i bezproblemowo jechać ... no chyba sobie żarty robisz ??

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pią, 29.06.2007, 8:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post 
umjmÄ™ to tak , pretensje do smarta , ze ma takÄ… cene to jest ten sam poziom co miec pretensje dop ferrari , ze kosztuje w milionach dolarĂłw !! zakonczylem ! temat !

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Pią, 29.06.2007, 9:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post 
krzys124 napisał(a):
zakonczylem ! temat !

czyli można zamknąć! :lol:

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Pią, 29.06.2007, 9:20
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018