Obecny czas: Nie, 28.04.2024, 21:38




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Citroen Xantia 
Autor Wiadomość

Postów: 2008
Post Citroen Xantia
Do tej pory mnie oczarowuje...
Image
Image

autoindex(C)

_________________
Tu es foutu darling


Sob, 17.07.2004, 15:45
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post 
Piękna kobyłka... cudowna...

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Sob, 17.07.2004, 15:46
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 
Sam jesteś kobyła auto nie kobyła pomimo swoich lat wygląda pięknie :)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Sob, 17.07.2004, 15:47
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post 
Eh... taka kobyła jak i Mondeo, o rozmiary mi chodzi, że krążownik...

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Sob, 17.07.2004, 15:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9888
Miejscowość: Gród Kraka
Samochód: 1.4 + 2.0
Post 
RĂłwnie fajna co XM :D

_________________
ExoticCars.pl - rzadkie auta z polskich dróg!


Sob, 17.07.2004, 16:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2290
Miejscowość: Wrocław
Post 
Nieee... To juĹĽ nie TEN citroen :cry:
Dlaczego citroen zrezygnował ze swego pięknego niepowtarzalnego stylu nadwozi (DS, GS, CX, BX, XM) :?: :?: :?:

_________________
HLVS!


Sob, 17.07.2004, 18:06
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
Z pewnością świetny, ale żadnych sentymantów do niego nie mam...

t.m.

_________________
Rover 75 V6 & other...


Sob, 17.07.2004, 18:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 90
Post 
To samochód marzeń mojego dzieciństwa.
Miałem cztery takie same model xanti, kazdy w innym kolorze :-)

_________________
Kielon.


Pon, 19.07.2004, 19:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post 
Mnie się podoba Xantia. Ładne, spokojne stylistycznie auto. Aczkolwiek wiadomo, co XM to XM :wink:

_________________
http://www.exoticcars.pl


Pon, 19.07.2004, 22:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post 
Informacje:

Model ten miaĹ‚ premierÄ™ rynkowÄ… w marcu 1993 roku na Salonie Paryskim. ZastÄ…piĹ‚ wycofywany z produkcji model BX. Prace projektowe rozpoczęły siÄ™ juĹĽ w 1987 roku (powoĹ‚any w tym celu zostaĹ‚ projekt o nazwie „Projet X” i byĹ‚y prowadzone rĂłwnolegle w trzech oĹ›rodkach:

- PSA w Carrières,

Image
Image

- Citroën w Vélizy,

Image
Image

- Studio Bertone.


Image
Image

Ostatecznie została zaakceptowana i wybrana do produkcji propozycja włoskiego studia wzorniczego Bertone.
W Xantii wykorzystano częściowo elementy zawieszenia z modelu BX. Podobnie jak BX dzieliĹ‚ pĹ‚ytÄ™ podĹ‚ogowÄ… z Peugeot’em 405, tak Xantia dzieli pĹ‚ytÄ™ podĹ‚ogowÄ… z Peugeot’em 406. W Xantii zastosowano samoskrÄ™tnÄ… tylnÄ… oĹ› dziaĹ‚ajÄ…cÄ… podobnie jak w Citroenie ZX. DziÄ™ki tej konstrukcji na zakrÄ™tach tylne koĹ‚a samoczynnie podÄ…ĹĽajÄ… za przednimi znacznie zwiÄ™kszajÄ…c precyzjÄ™ prowadzenia. NiemaĹ‚y w tym udziaĹ‚ ma rĂłwnieĹĽ niezaleĹĽne zawieszenie wszystkich kół (dziaĹ‚anie samoskrÄ™tnej osi przedstawia rysunek obok). W niektĂłrych modelach Xantii zastosowano (rĂłwnieĹĽ w modelu Citroen XM) silnik benzynowy wyposaĹĽony w turbo CT.

Podobnie jak poprzednika - wyposażono go w hydropneumatyczne zawieszenie. W najtańszych wersjach montowano je bez większych zmian, w modelach droższych występowało zawieszenie z pewną domieszką elektroniki - było to zawieszenie II generacji. Powstał również model Activa - w którym jeden z łączników stabilizatora zastąpiono specjalnym siłownikiem. Dzięki temu auto niemal nie przechylało się na zakrętach.

Xantia oferowana była w bardzo szerokim wachlarzu wyposażenia dodatkowego. Produkcja zakończona została w 2001 roku - po premierze modelu C5.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Projekt- Citroen Xantia Coupe


Image
Image

Citroen po wprowadzeniu modelu Xantia w 1993 r. wykonał również pierwsze szkice Xantii Coupe. Ta dwudrzwiowa wersja sportowej Xantii została zaprojektowana z silnikiem 3.0 V6 24v montowanym już u większego brata XMa. Pomimo, że projekt Xantii Coupe był atrakcyjny i dobrze się zapowiadał niestety zaniechano rozpoczęcia seryjnej produkcji. Mówiło się, iż zarząd PSA nie zaakceptował ostatecznie tego wariantu Xantii. Interesujące, że kilka lat później Peugeot uzyskał taką zgode na produkcje modelu 406 właśnie w wersji Coupe. Okazało się, że Peugeot 406 Coupe i starszy projekt Xantii Coupe wydają się posiadać wiele bardzo podobnych szczegółów. Dziś nie wiemy czy zbudowany egzemplarz- prototyp Xantii Coupe wciaż istnieje czy też zostal przeznaczony na złom.

Crash-testy:

Image
Image
Image

Była testowana Xantia 1.8i Dimension RHD, 5-drzwiowy hatchback. Generalnie ocena Xantii nie jest zbyt wysoka (otrzymała 2 gwiazdki na 5). Jednak porównując wyniki z innymi testami aut z tego roku okazuje się, że są one takie same lub zbliżone do BMW Serii 3, Rover'a 600 czy Saab'a 900. Niska ocena spowodowana jest głównie słabą ochroną gwarantowaną kierowcy. Najbardziej narażone są głowa i pierś przy uderzeniu bocznym oraz klatka piersiowa i stopy przy uderzeniu czołowym. W przypadku pasażera najbardziej na uszkodzenie narażona jest jego klatka piersiowa.

Więcej:

http://www.euroncap.com/content/safety_ ... 1=3&id2=16

Opinie uĹĽytkownikĂłw:

http://citroen.triger.com.pl/www/module ... .php?id=85

żródło:google, citroen.triger.com.pl, grumlt.citrina.lt


Pią, 04.05.2007, 1:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3271
Miejscowość: Zewsząd
Samochód: Opel Astra 1,6
Post 
a to ciekawe informacje :) zawsze to auto mi sie podobalo 8)

_________________
"Był las nie było was, będzie las nie będzie was"
Prymas Wyszyński


Pią, 04.05.2007, 8:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 358
Miejscowość: Rzeszów
Samochód: Citroën ZX 16V
Post 
Jak dla mnie bardzo dobre auto, jest to najmniej awaryjny Citroen, zawsze jest wysoko w rankingach. Po lifcie wyglada bardzo ciekawie. Teraz bym nawet chetnie taka przygarnal :D Jak na Citroena rzeczywiscie auto nie zaskakiwalo stylistyka, ale do tej pory wyglada "świeżo".

_________________
Aczkolwiek, z tym, że nie na pewno, bo jeżeli ktoś komuś coś, a ewentualnie nikt nikomu nic, to po co?

Są trzy prawdy: prawda, tyż prawda i gówno prawda!

Citroën ZX 16V
Rover 114 GTI
ET 1/4 mili 16,241s - Stalowa Wola


Pią, 04.05.2007, 11:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post 
markus napisał(a):
Mnie się podoba Xantia. Ładne, spokojne stylistycznie auto

Wedlug mnie musze poprzec twoje zdanie ale poza wygladem to auto jakos mi nie lezy

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Pią, 04.05.2007, 13:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post 
Ładne, fajne i pewnie wygodne autko, tylko, że można je kupic za grosze, co chyba dobrze nie świadczy o cytrynce....

_________________
locha lover


Pią, 04.05.2007, 13:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4102
Miejscowość: Jelenia Góra
Samochód: Nadal ich za mało..
Post 
Jeden z ciekawszych CitroenĂłw. Spokojna stylistyka, ktĂłra dla mnie pozostaje ponadczasowa :)

_________________
S T A N C E | W O R K S


Pią, 04.05.2007, 15:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 11
Miejscowość: lubelskie
Post 
poprostu starsza siostra Xsary


Pią, 04.05.2007, 15:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 40
Miejscowość: Suwałki
Post 
Jak dla mnie troche za spokojna stylistyka, daleko jej np. do CX-a,ale technicznie udane autko :)


Wto, 12.06.2007, 9:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post 
Donato napisał(a):
technicznie udane autko

Hmmm... Ciekawe stiwerdzenia na temat auta ktore jest dosyc awaryjne, w testach zderzeniowych do du*y a jedyny bajer tego auta to zawieszenie ktore jak sie zapsuje to klekajcie narody :>

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Wto, 12.06.2007, 9:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1185
Samochód: Schuka-B
Post 
el_payaco napisał(a):
RĂłwnie fajna co XM :D

markus napisał(a):
Aczkolwiek wiadomo, co XM to XM :wink:

...no właśnie. Mniejsza, młodsza i bardziej zachowawcza siostrzyczka XMa
Guerrillero napisał(a):
Nieee... To juĹĽ nie TEN citroen :cry:
Dlaczego citroen zrezygnował ze swego pięknego niepowtarzalnego stylu nadwozi (DS, GS, CX, BX, XM) :?: :?: :?:

...hmmm, wydaje mi się, że Xantia była jeszcze ostatnim ogniwem dzikiej, kosmicznej stylistyki Citroena. Nie wyglądała już tak dziwnie, ale nadal miała w sobie coś ze stylu dawnych cytryn...

Alfisti4ever napisał(a):
a jedyny bajer tego auta to zawieszenie ktore jak sie zapsuje to klekajcie narody :>


...LOL :!: :lol: Nie ma to jak powielanie "urban legends" nie mając żadnej wiedzy w temacie. A co do "bajeru", to udał Ci się ten tekst... :lol: Podejście 12-latka, nie ma co...

_________________
"Oszczędny to będzie na przykład "golfik III w tedeiku", tyle że z radością z jazdy nie ma to wiele wspólnego. Już lepiej Poloneza, obciach mniejszy"

- mastah Jonas


Wto, 12.06.2007, 11:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 40
Miejscowość: Suwałki
Post 
Alfisti4ever napisał(a):
Hmmm... Ciekawe stiwerdzenia na temat auta ktore jest dosyc awaryjne, w testach zderzeniowych do du*y a jedyny bajer tego auta to zawieszenie ktore jak sie zapsuje to klekajcie narody

Jednak jeśli ktoś zadba o to auto to będzie zadowolony szczególnie z silnikiem 3 litrowym :) 190KM mowi same za siebie. Minus to duze spalanie. Bardzo cichy i elastyczny silnik, duza kultura pracy. I pomruk V6 :mryellow: Fakt jest jednak faktem,że serwis Citroena nie należy do najlepszych :/

_________________
<--- RENAULT MEGANE 2009 patrz i ciesz swe oko ile chcesz :)


Wto, 12.06.2007, 12:41
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018