Porady i pomoc dotycząca awarii, problemów i eksploatacji samochodu
Wyślij odpowiedź

Kłopoty z Peugot 106 (układ chłodzenia)

Śro, 01.12.2010, 15:38

Mam kłopot z moim autkiem: wywala płyn chłodniczy ze zbiorniczka nawet gdy auto nie jest przegrzane, dodam, że wentylator nie sie włacza przy znacznej temperaturze. Byłem z tym u elektryka zgarnal stówe, naprawil na 2 dni i znów sie popsuło. byłem juz u niego 3 razy, ostatnim razem powiedzial ze poszla mi uszczlka pod glowica i nie jest w stanie tego naprawic. Czy ma racje?? Bo znow mechanik po sprawdzeniu mowil ze uszczelka jest dobra. Zmienic elektryka czy mechanika?? Pomocy!!

Moje autko do peugot 106 silnik 1.0 rocznik 1995.

Dodam, ze przewody gdy silnik pracuje nie puchna ( nie nadymaja sie powietrzem), silnik cały czas pracuje normalnie, nie ma spadku mocy, nie dymi jakos szcvzegolnie, nie ma sladow oleju w zbiorniczku wyrownawczym ani olej nie przybyl, zadnej mazi, bezpieczniki ten elektryk niby sprawdzal i dzialaja, ogrzewanie wlacza sie normalnie ( nie wczesniej niz przed klopotem z autem), bezpieczniki sprawdzone, ukllad odpowietrzony.

Re: Kłopoty z Peugot 106 (układ chłodzenia)

Sob, 04.12.2010, 9:39

nie zmieniałeś ostatnio paska, lub pompy wodnej? może odwrotnie zapięty pasek na koło pompy i ta w przeciwną stronę tłoczy, skoro nie uszczelka, nie termostat, to innej opcji nie ma,
jeszcze pozostaje niedrożny układ chłodzenia, /korek powietrzny/

Re: Kłopoty z Peugot 106 (układ chłodzenia)

Nie, 05.12.2010, 10:36

Nie zmienialem pompy ani paska. Co do droznosci to nie wiem bo jedynie odpowietrzalem uklad i niby wszystko szlo prawidlowo. Ale nic wiecej z nim nie robilem, moze to jakas mysl.
Dziekuje
Wyślij odpowiedź