Porady i pomoc dotycząca awarii, problemów i eksploatacji samochodu
Wyślij odpowiedź

Golf 4 - zła praca na benzynie

Śro, 08.09.2010, 15:40

Witam

Golf 4 1.6 benzyna + gaz

problem wygląda następująco:

kupiłem niedawno ten samochód, gdy zapalam go na zimnym silniku, auto zaskakuje wchodzi na obroty i około po 5 sekundach gaśnie(zadławia się) muszę trzymać go na wysokich obrotach aż się nagrzeje(2 -3 minuty) i przeżuci mi na gaz wtedy problem ustępuje i silnik chodzi naprawdę w porządku. Na benzynie silnikiem rzuca tak jak by nie palił na 1 gar. samochód odałem do naprawy, został wymieniony olej, wszystkie filtry, rozrząd, świece, kable, cewka ale problem nadal występuje.

proszę o jakieś sugestie, gdzie szukać przyczyny,

Re: Golf 4 - zła praca na benzynie

Śro, 08.09.2010, 19:08

Niestety jest to dosyć powszechny objaw aut z LPG jeżdżonych bez głowy. Zapewne poprzedni właściciel mając LPG zapomniał co to PB i w ogóle jej nie używał. Naprawa takiej usterki to dosyć problematyczny temat i mam paru znajomych, którzy już się z tym pogodzili, że auto chodzi wyłącznie na LPG :roll:

Niewykluczone, że wtryski są zapaskudzone, bo dawno PB nie widziały i trzeba by je wymienić. Z metod domowych możesz spróbować zalać dobrego PB (np. jakieś premium) i przepałować dobrze samochód przez kilkadziesiąt kilometrów. Może to pomoże, czasem przynosi pozytywny rezultat, jeśli wtryski nie zostały totalnie zjechane.

Re: Golf 4 - zła praca na benzynie

Pią, 10.09.2010, 20:39

Przyczyną szarpania może być też pompa paliwa, jak poprzedni właściciel nie dolewał benzyny do baku to gdy już jej było niewiele, pompa mogła zassać nieczystości ze zbiornika.

Re: Golf 4 - zła praca na benzynie

Sob, 11.09.2010, 22:12

Albo chłeptała powietrze, jak w 3/4 przypadków :)

Auto odpala z PB?
Wyślij odpowiedź