Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 4:29




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Dławi, szarpie ... 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post DĹ‚awi, szarpie ...
Ekhm ... Polo ostatnio mocno grymasi :roll: Mam podobne problemy co koledzy od CC i ICE. Otóż na zimnym silniku jak dodam mocniej gazu to dławi go,a przy ruszaniu szarpie. Na ciepłym dzieje się to powiedzmy raz na 10 ruszań. Nawet jak stoję na luzie (zimny silnik) zaraz po uruchomieniu (z uruchomieniem auta nie ma żadnych problemów) dodam lekko gazu jest ok, nieco mocniej czuć jakby się dławił. Kable, świecę i kopułkę wymieniałem 4 tys km temu. Świece Boscha, Kable ... Janmor :lol: Wiem, że to najniższa półką więc zastanawiam się czy może być to przyczyną tak jak w przypadku kolegów. Czytałem trochę o tym na VW Polo Club i wiele osób pisało, że wymiana kabli im raczej nie pomogła ... nie wiem co mam robić :roll: Pomóżcie panowie bo mi już ręce opadają ...

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Sob, 29.11.2008, 14:39
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: DĹ‚awi, szarpie ...
Dławi Ci silnik? Sprawdź przepustnice przy silniku krokowym, kable (ja też wymieniałem, a po miechu jeden okazał się spieprzony i puszczał prąd), filtr od gazu (jak masz gaz) czy nie wywaliło.

Jak Ci auto szarpie przy dodaniu gazu to może przednie przeguby już się zniszczyły jak to przy FWD i dlatego szarpie.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Sob, 29.11.2008, 15:13
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: DĹ‚awi, szarpie ...
Ice napisał(a):
Dławi Ci silnik? Sprawdź przepustnice przy silniku krokowym, kable (ja też wymieniałem, a po miechu jeden okazał się spieprzony i puszczał prąd), filtr od gazu (jak masz gaz) czy nie wywaliło.

Jak Ci auto szarpie przy dodaniu gazu to może przednie przeguby już się zniszczyły jak to przy FWD i dlatego szarpie.


Tyle, że to szarpanie jest właśnie przez to, że się dławi jak mocniej się gazu doda ;) Albo jak np jadę na 2 to odczuwam turbo dziurę dodając gaz i dopiero po chwili jedzie tak jak powinno :>

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Sob, 29.11.2008, 15:26
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: DĹ‚awi, szarpie ...
Rano miałem mały kurs, odpalił bez problemu zaczęło się świetnie jechał dobrze nie brakowało mocy, mocniej naciskając pedał gazu nie dławił więc nie szarpał, wszystko skończyło się kiedy silnik osiągnął temp. 70 stopni. :roll: Nie dało się normalnie przyspieszać bo mocniej naciskając gaz czuć było zmulenie, a przy ruszaniu szarpanie ... Co to do cholery może być ?

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Nie, 30.11.2008, 8:38
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018