Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 6:42




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Pagani Huayra vs Ferrari F12 Berlinetta 

Wybierz swoje przeznaczenie:
Pagani Huayra 48%  48%  [ 21 ]
Ferrari F12 Berlinetta 52%  52%  [ 23 ]
Razem głosów : 44

Pagani Huayra vs Ferrari F12 Berlinetta 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Pagani Huayra vs Ferrari F12 Berlinetta
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Pagani Huayra

Silnik V12 6.0 Biturbo
Moc: 730 KM 5800 obr\min
Moment obr: 1000 Nm 2250-4500 obr\min
Masa: 1350 kg
0-100: 3.3 s
v-max: 370 km\h
paliwo śr: 15l 100 km
cena: 1.1 miliona euro

Ferrari F12 Berlinetta

Silnik V12 6.3 l
Moc: 740 KM 8250 obr\min
Moment obr: 690 Nm 6000 obr\min
Masa: 1630 kg
0-100: 3.1 s
v-max: 340 km\h
paliwo śr: 15 l 100 km
cena: 268.400 Euro

źródło: amus

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Sob, 26.01.2013, 16:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Pagani Huayra vs Ferrari F12 Berlinetta
Głos na Ferrari, którym można pojeździć na codzień. Pagani wygląda bardziej jak auto na tor i w zasadzie tylko dlatego Ferrari, gdyz oba auta bardzo mi się podobają.


Sob, 26.01.2013, 17:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 607
Miejscowość: Jarocin
Post Re: Pagani Huayra vs Ferrari F12 Berlinetta
Huaaarghhyghgga to (nieco kiczowate) dzieło sztuki inżynierskiej, wykonane z kosmicznych niemal materiałów superauto stojące "poziom wyżej" od F12, więc głos idzie na nie. Ale kuszący jest fakt, że w cenie Huayry mogę kupić F12, Range Rovera, używane F40 i jeszcze zostanie na jakiegoś Rollsa albo Bentleya... Chciałbym mieć takie dylematy.

_________________
"Being second is to be the first of the ones who lose."
Ayrton Senna da Silva
Motor Show 2012


Sob, 26.01.2013, 18:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Pagani Huayra vs Ferrari F12 Berlinetta
F12 według pierwszych opinii użytkowników jest genialne. Wygodne w codziennej jeździe a na torze szybsze od większości innych aut. Wygląda równie kozacko. Ale za jakiś czas trochę się tego na drogach pojawi, zacznie się opatrywać. A Pagani jest niesamowite, jedyne w swoim rodzaju, rwące suty konkretnie. Genialne auto.


Sob, 26.01.2013, 19:14
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: Pagani Huayra vs Ferrari F12 Berlinetta
Oba wozy są naprawdę fantastyczne, nie jestem fanem Ferrari ale to jest naprawdę świetne, Pagani to jednak pojazd innego formatu, nie ma sensu wyliczać że ze cenę można sobie kupić 5x F12, to prawdziwe motoryzacyjne dzieło sztuki, inwestycja, tak jak kupowanie antyków, cena będzie tylko rosnąć, generalnie styl Hujary nie do końca mi pasuje (tak zresztą jak i Zondy) ale nie ma takiego drugiego auta na tej planecie, głos na Pagani

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Sob, 26.01.2013, 20:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3769
Post Re: Pagani Huayra vs Ferrari F12 Berlinetta
Oczywiście, że Berlinetta, jedno z najlepiej wyglądających Ferrari ostatnich lat, a przy takim konkurencie wybór jest banalny :wink:

Hujarajara to przestylizowana kupa z sylwetką a la rozdeptany karaluch + pseudo dizajnerskie ostentacyjne wnętrze. Coś dobrego dla szejka, ale tylko dla niego. Szkoda, bo Zonda była zajebista, zwłaszcza jej ostatnie wersje.

_________________
Czas dostrzec, że fora motoryzacyjne to siedlisko nieudaczników, którzy często nawet nie prowadzili samochodów, jakie skreślili za 'brzydki wygląd', cierpiących na przekonanie, że na prawdę znają się na motoryzacji, gdy... nie mają o niej pojęcia.
Nie marnuj życia, leć robić coś pożytecznego.


Sob, 26.01.2013, 20:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1889
Post Re: Pagani Huayra vs Ferrari F12 Berlinetta
Pagani mi sie bardzo podoba. Jednak nie na tyle aby placic 5 razy wiecej niz za genialne Ferrari. Nawet jesli bedzie w przyszlosci klasykiem za mega kase jak to okreslil johny.
Chcialbym kupic F12 i jezdzic jakby byl to samochod za 5000. Wydusic z niego siodme poty. :mryellow: bez wzgledu na koszty, nacieszyc sie mozliwosciami tego potwora.

_________________
Deszcze Niespokojne.

Mecze na żywo


Nie, 27.01.2013, 7:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1624
Miejscowość: Łódź
Samochód: Volvo 940 kombi 2.0T
Post Re: Pagani Huayra vs Ferrari F12 Berlinetta
F12 jest genialne, naprawdę. Ale wybieram Pagani, zupełnie obłędny, nieziemski samochód przyspieszający bicie serca jak mało który. Choć nie, to raczej dzieło sztuki, a nie samochód. Tak jak wspomniał Opelu, Huayra jest ponad poziomem Ferrari i całego zastępu innych supersamochodów też.

_________________
www.diecastclub.pl


Nie, 27.01.2013, 16:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1424
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Smutna Jazda
Post Re: Pagani Huayra vs Ferrari F12 Berlinetta
F12 robi wrażenie czegoś, co działa w realnym świecie. Hjuuaajrreeaeę musiałbym chyba trzymać w jakiejś gablotce czy innej błyszczącej szkatułce, tak jak się to robi z obrazami i innymi dziełami sztuki - chowa się do sejfu a nie podziwia na ścianie.
A Ferrari upaliłbym po ringu, rozbił i kupił następne.


btw, to jest "kluczyk" do Pagani?! :lol:
Image


Nie, 27.01.2013, 20:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: Pagani Huayra vs Ferrari F12 Berlinetta
Głos na najlepiej wyglądające Ferrari od lat. Pagani ma absurdalną cenę i nie ma już tego czegoś, co miała Zonda...

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Nie, 27.01.2013, 22:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Re: Pagani Huayra vs Ferrari F12 Berlinetta
choopster napisał(a):
F12 według pierwszych opinii użytkowników jest genialne.

Ciężko byłoby usłyszeć złą opinię od kogoś kto kupił auto za grube miliony. Wątpię czy śmiałby narzekać :mryellow: ;)
Dla mnie w sumie nie ma znaczenia na co zagłosuję bo oba się niesamowicie konkretne, jednak Ferrari wygląda jakoś tak średnio. Brakuje mi w nim jakiegoś takiego konkretnego je*nięcia. Pagani jest niesamowicie niedorzeczne i to mi się w nim najbardziej podoba. Dlatego też z tych dwóch skłaniałbym się ku Hujarze czy jak jej tam.

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Pon, 28.01.2013, 1:57
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: Pagani Huayra vs Ferrari F12 Berlinetta
Jak dla mnie trochę wymuszone porównanie. Do Huyarki bardziej będzie pasował następca Enzo... poza tym F12 i Huayra to zupełnie inne koncepcje. Ferrari jest znacznie bardziej wyważone, a w Pagani widać niemal na każdym kroku (widzieliście ten kluczyk? :shock: ), że komuś puściły wodze fantazji. Poza tym to będzie unikat, bo pewnie zbudują mniej niż 100 aut.


Wto, 29.01.2013, 10:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Pagani Huayra vs Ferrari F12 Berlinetta
Te dwa auta to całkiem inna koncepcja budowania super samochodów i nie bardzo widzę sens ich porównania :> Ferrari jest cudowne i na pewno dużo lepiej sprawdzi się jako auto do użytku codziennego :wink: Pagani wygląda kosmicznie, kosztuje kosmicznie i zapewne jest bardzo uciążliwe w użytkowaniu codziennym :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Wto, 29.01.2013, 11:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1424
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Smutna Jazda
Post Re: Pagani Huayra vs Ferrari F12 Berlinetta
Myślę, że można uznać że to jest właśnie porównanie dwóch różnych koncepcji, dwóch różnych pomysłów na supercary.
Ja wybrałem ten bardziej przyziemny, który mógłbym używać na prawdziwej ulicy :wink:


Wto, 29.01.2013, 17:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 797
Miejscowość: Gliwice / Lubliniec
Samochód: Audi A4
Post Re: Pagani Huayra vs Ferrari F12 Berlinetta
Ja uwazam Pagani i Ferrari w tym porównaniu to niebo i ziemia , dwa rózne auta , Pagani odjezdza tam gdzie Ferrari włącza sie odciecie paliwa , Pagani to rakieta która odrywa sie od ziemi przy pierwszym naciśnieciu pedału gazu , Ferrari to sportowy wóz do spokojnego paradowania po bulwarach Monte Carlo

_________________
Live ist brutal in zasadzkas


Pią, 27.12.2013, 22:53
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018