Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 6:43




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
VW vs Mazda vs Renault vs Seat vs Honda 

Wybieram:
VW Golf GTI 19%  19%  [ 16 ]
Mazda 3 MPS 23%  23%  [ 20 ]
Renault Mégane Sport F1 20%  20%  [ 17 ]
Seat Leon Cupra 14%  14%  [ 12 ]
Honda Civic Type R 24%  24%  [ 21 ]
Razem głosów : 86

VW vs Mazda vs Renault vs Seat vs Honda 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 4465
Post VW vs Mazda vs Renault vs Seat vs Honda
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

VW Golf GTI
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Mazda 3 MPS
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Renault MĂ©gane Sport F1
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Seat Leon Cupra
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Honda Civic Type R
Image
Image
Image
Image
Image
Image

VW Golf GTI
Motor/Hubraum: OTTOMOTOR/1.984
Leistung: 147 KW (200 PS)
Drehmoment bei U/min: 360
0-100 km/h: 7,2
Höchtsgeschwindigkeit: 235
Testverbrauch (l/100 km): 10,39
Abgas CO2: 189,0
Bremsweg 100-0 km/h: 39,2
Typklassen HPF/VK/TK: 14/21/25
Preis: ab 26.400

Mazda 3 MPS
Motor/Hubraum: OTTOMOTOR/2.261
Leistung: 191 KW (260 PS)
Drehmoment bei U/min: 380
0-100 km/h: 6,9
Höchtsgeschwindigkeit: 250
Testverbrauch (l/100 km): 11,44
Abgas CO2: 231,0
Bremsweg 100-0 km/h: 37,5
Typklassen HPF/VK/TK: 19/25/25
Preis: ab 25.600

Renault MĂ©gane Sport F1
Motor/Hubraum: OTTOMOTOR/1.998
Leistung: 169 KW (230 PS)
Drehmoment bei U/min: -
0-100 km/h: -
Höchtsgeschwindigkeit: 236
Testverbrauch (l/100 km): -
Abgas CO2: 200,0
Bremsweg 100-0 km/h: -
Typklassen HPF/VK/TK: 18/21/25
Preis: ab 27.500

Seat Leon Cupra
Motor/Hubraum: OTTOMOTOR/1.984
Leistung: 177 KW (241 PS)
Drehmoment bei U/min: -
0-100 km/h: -
Höchtsgeschwindigkeit: 247
Testverbrauch (l/100 km): -
Abgas CO2: 200,0
Bremsweg 100-0 km/h: -
Typklassen HPF/VK/TK: 18/26/26
Preis: ab 27.690

Honda Civic Type R
Motor/Hubraum: OTTOMOTOR/1.998
Leistung: 148 KW (201 PS)
Drehmoment bei U/min: -
0-100 km/h: -
Höchtsgeschwindigkeit: 235
Testverbrauch (l/100 km): -
Abgas CO2: 215,0
Bremsweg 100-0 km/h: -
Typklassen HPF/VK/TK: 20/24/27
Preis: ab 26.900

Zródło: autobild.de

_________________
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."


Pon, 05.05.2008, 16:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 379
Post Re: VW vs Mazda vs Renault vs Seat vs Honda
Honda Civic to prawdopodobnie najlepszy kompakt na rynku,a w specyfikacji TYPE _R poprostu wymiata,w czerwonym wyglada niesamowicie sexy,poza tym wysoki poziom techniczny i niezawodnosc to jest to co tygrysy lubia najbardziej.Glos na slicznotke z kraju kwitnacej wisni.

2.Mazda 3 MPS - to rowniez pociagajacy egzotyk,jednak Japonczycy sa najlepsi na swiecie.

3.Seat - z niecierpliwoscia oczekuje nastepcy tego modelu,oby jak najszybciej.

4.Renault Megane RS - nie przepadam za padaka z nad Sekwany,ale na ostatnie miejsce nie zasluzyl.

5.vw golf :lol: wielki przegrany,beznamietne pudlo na 4 kolkach :/


Pon, 05.05.2008, 16:34
Profil

Postów: 2831
Post Re: VW vs Mazda vs Renault vs Seat vs Honda
5. Seat. Najszybszy w porównaniu, ale przyśpieszenie to nie wszystko. Zwykły Leon mi się podoba, w wydaniu FR lub Cupra - nie. Bodykit mi nie odpowiada stylistycznie i samochód wydaje się z nim wąski jak Panda. W dodatku z tego, co wiem silnik działa w dość śmieszny sposób - dobrze ciągnie na niskich obrotach a im wyżej tym gorzej.

4. Honda. W zasadzie niewiele mogę jej zarzucić, głównie drobnostki. Po prostu mam do wyboru fajniejsze wozy stąd takie miejsce.

3. VW. GTI to jedyny Golf V jaki na mnie działa. Najwolniejszy w porównaniu, ale podoba mi się sposób w jaki nawiązuje do legendy :P

2. Renault. Ĺšwietny wĂłz, prawie najszybszy w porĂłwnaniu. Jednak interesuje mnie tylko wersja 5D, to raz. Dwa - podobnie jak w przypadku Leona nie podoba mi siÄ™ bodykit i naklejki. Niestety, ale miejsce drugie.

1. Mazda. Mogłaby być szybsza, poza tym nie mogę jej nic zarzucić. Cholernie mi się podoba pod każdym względem.

_________________
← Szał trójek :) Był. Bo nie spodobał się jakiemuś prostakowi z uprawnieniami.


Ostatnio edytowany przez Joey, Pon, 05.05.2008, 16:57, edytowano w sumie 1 raz

Pon, 05.05.2008, 16:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Re: VW vs Mazda vs Renault vs Seat vs Honda
Ja wybieram Meganke za jej styl który bardzo przypadł mi do gustu i świetny silnik pomimo tego iż nie jest najmocniejszy.
Potem będzie Mazda. Uwielbiam model 3 a MPS to już po prostu jestem w niebie. Szkoda tylko że kosztuje tak duzo...
Następny w stawce jest Leonik. Wszystko pięknie super tylko tak duża moc w połączeniu z przednim napędem może zakończyć się stratą opon na pierwszych światłach. No i to wnętrze...
Honda i Volkswagen są razem. Honda dlatego że jakoś już mi sie jej wygląd znudził. Na początku byłem nią zachwycony a teraz gdy widze go na ulicy to wydaje mi się że jest to zwykłe auto. Brawa dla japońców że z silnika 2.0 bez turbiny wykręcili aż 200 koni. Volkswagen ma już kilka lat na karku i to widać. Jednak tak nudna linia auta w GTI wygląda nawet przyzwoicie i szybko się nie starzeje.

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Pon, 05.05.2008, 16:55
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: VW vs Mazda vs Renault vs Seat vs Honda
5 miejsce Honda, jest beznadziejna, pomijając wygląd który jest kwestią gustu, nowy type-r jest po prostu gorszy od poprzednika, gorzej się prowadzi i ma gorsze osiągi, Honda zrobiła to auto na od******l

4. Seat, za wygląd, wygląda jak kostka mybła w tym białym kolorze.

3 Mazda tyle mocy na przedniÄ… oĹ› to jednak za wiele

2 Renault, w tym ubranku wyglada naprawdę atrakcyjnie i z tego co czytałem jeździ wyśmienicie.

1 miejsce VW, skromny ale dużo może, normalny Golf to strasznie nieciekawe auto ale GTi to dla mnie naprawdę fajne auto, moc, osiągi na odpowiednim poziomie, z tego grona bez 2 zdań wybieram Golfa GTi.

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Pon, 05.05.2008, 17:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3945
Post Re: VW vs Mazda vs Renault vs Seat vs Honda
Joey napisał(a):
2. Renault. Ĺšwietny wĂłz, prawie najszybszy w porĂłwnaniu. Jednak interesuje mnie tylko wersja 5D, to raz. Dwa - podobnie jak w przypadku Leona nie podoba mi siÄ™ bodykit i naklejki. Niestety, ale miejsce drugie.

1. Mazda. Mogłaby być szybsza, poza tym nie mogę jej nic zarzucić. Cholernie mi się podoba pod każdym względem.


Zgadzam się z tymi wypowiedziami w 100%, ale pozostałe miejsca widzę inaczej:
3. Seat, samochód moim zdaniem bardzo ładny z 3 stron, niestety tył mi nie odpowiada a także wnętrze nie całkiem trafia w mój gust.
3. Honda, podobnie jak Leon świetny samochodzik nie umiem wybrać który mi z tych dwóch bardziej odpowiada, ale podobnie jak Seat ma moim zdaniem pewne niedociągnięcia, które powodują, że to jest dopiero 3 miejsce.
4. Volkswagen, ostatnie miejsce nie oznacza, ze samochód mi sie nie podoba, ale to jest zestawienie samych bardzo dobrych samochodów, a to Golf moim zdaniem jest najbardziej pospolity i ma najmniej dynamiczną sylwetkę i niestety najnudniejsze wnętrze, na dodatek najsłabszy silnik :/

_________________
Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem


Pon, 05.05.2008, 17:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 283
Miejscowość: Rzeszów
Samochód: Toyota
Post Re: VW vs Mazda vs Renault vs Seat vs Honda
bralem pod uwage mazde i honde, obydwa sa bardzo dobre, ale mazda bardziej mi sie podoba a szkoda ze nowy type-r hondy nie jest taki szybki jak poprzednia civic type-r. Mazda wygrywa bardzo mi sie podoba a w szczegolnosci w odmianie mps :mryellow:


Pon, 05.05.2008, 21:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 140
Miejscowość: Częstochowa
Post Re: VW vs Mazda vs Renault vs Seat vs Honda
Wybieram bardzo skromnie wyglądającą MAZDA 3 MPS osiągi mnie zaskoczyły 8)-w dodatku jest naj tańsza
2GOLF GTI podobał mi się zawsze, ale troche odbiega od Mazdy pod względem osiągów 8)
3CIVIC TYP R-jest fajny ,wnętrze ma ok ,osiągi przyzwoite ale denerwóją mnie detale :?


Pon, 05.05.2008, 21:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1889
Post Re: VW vs Mazda vs Renault vs Seat vs Honda
Bez chwili namyslu, biore Madzie. Jestem w niej zakochany od bardzo dawna, wiec nie ma nawet o czym dyskutowac :mryellow:

_________________
Deszcze Niespokojne.

Mecze na żywo


Pon, 05.05.2008, 22:51
Profil

Postów: 648
Samochód: V6 Pb & 1.9 TDI
Post Re: VW vs Mazda vs Renault vs Seat vs Honda
5. Honda. Wg mnie rozczarowanie. Ugrzecznili go zamiast zrobić mu ostry pazur. Dla mnie zbyt nadmuchany i przekombinowany. Bardziej wolałem poprzedniego CTR z racji prostoty emanującej z tego dzikusa. Jeśli w porównaniu byłby np Civic sedan od Mugena wskoczył by u mnie na 2 lub nawet 1 miejsce.

4. Renault. Cóż....tu też zastanawiałem się czy aby nie umieścić go na 3 miejscu. Wg Macieja Polodego jeden z najlepszych kompaktowych ścigantów. Dlaczego więc 4 miejsce? Coś mi w nim nie leży...o ile technika i sposób przeniesienia mocy powala o tyle stylistyka...nie urzekła mnie

3. Seat. BliĹşniak GTI, Ĺ‚adna przysadzista sylwetka acz przĂłd trochÄ™ zbyt nudny.

2 Mazda. Na pewno za właściwości jezdne i nieokrzesaną moc acz obawiam się przeniesienia tych 260 koni na przód.

1.VW Dla mnie stanowcze numero uno. Pomimo posiadania "Tylko" 200 koni właśnie on najbardziej by mi odpowiadał. Niesamowicie brzmi kiedy słychać gwizd turbiny

_________________
Mam dwa Passaty B5 w tym jeden w TEDEIKU...Czy jestem już koneserem?

Jestem specjalistą od B5, proszę o zadawanie pytań (mimo, że nie noszę skarpet do sandałów, nie mam wąsa i nie nazywam się Henryk)


Wto, 06.05.2008, 6:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1522
Post Re: VW vs Mazda vs Renault vs Seat vs Honda
1. Golf
2. Honda
3. Renault
4. Mazda
5. Seat


Wto, 06.05.2008, 9:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1015
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza [SD]
Samochód: S.Felicia Fiesta mk7
Post Re: VW vs Mazda vs Renault vs Seat vs Honda
Od początku, w mojej głowie tkwił problem który z aut wybrac czy będzie to piękna Honda Civic, czy normalny, ale dobrej jakości Volkswagen Golf. Oba auta są bardzo ładne, gustowne. W ostatecznym rozrachunku mój głos padł na Honde

_________________
Ahh... ta Skoda :) Przemyslane Rozwiązania
Ahh... ten Ford :) Feel the Difference - Kinetic Design
Święty Krzysztof jeździ z Tobą tylko do 120 km/h. Przy większych prędkościach swoje miejsce oddaje Św. Piotrowi
Urodziłem się po to,aby jeździć ...


Wto, 06.05.2008, 10:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 231
Miejscowość: Europa
Post Re: VW vs Mazda vs Renault vs Seat vs Honda
Z wygladu GOLF z mocy MAZDA , Seat nijaki a te dwa pozostale wygladaja jak pajace. :mryellow:
a wlasciwie do tego porownania pasowal by lepiej "GTI Edition 30" 230KM


Wto, 06.05.2008, 18:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 969
Post Re: VW vs Mazda vs Renault vs Seat vs Honda
1. Honda
2. Mazda
3. Seat
4. VW
5. Renault

_________________
"Większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę ". Frank Zappa


Wto, 06.05.2008, 20:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5892
Miejscowość: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8 `98
Post Re: VW vs Mazda vs Renault vs Seat vs Honda
Głos na Mazde _ najlepsza chyba z tych tutaj + wyglad + osiagi , ogulnie za całokształt
potem Seat , Honda , VW no i Renault


Śro, 07.05.2008, 16:46
Profil

Postów: 21
Miejscowość: Polska
Post Re: VW vs Mazda vs Renault vs Seat vs Honda
Od końca:
Mazda – bo ani agresywna, ani elegancka – dla mnie nijaka
Renault – wygląda dosyć Ciekawie, ale to już któryś tam model z rzędu chyba 4 w tej budzie … Więc trochę by mnie wkurzało że jak bym kupił taką Megankę, a oni za pół roku wypuszczają poprawioną wersję, dając mi do zrozumienia że z moją coś było nie tak…
Honda – bo dla mnie wygląda trochę jak wiejski tuning… Za dużo tego… Seria wygląda ok…. Ale w tej wersji chyba niemieli co wymyślić i dla mnie zepsuli to…
Seat – bo ma super silnik, ale jego sylwetka nie całkiem mi podchodzi… Nie jest brzydki ale…

Golf – Bo pasuje wszędzie… Te auto w każdej okazji się odnajdzie… Czy to na torze, czy na niedzielnym wypadzie na miasto… Idealny kompromis…


Czw, 08.05.2008, 20:56
Profil

Postów: 13
Post Re: VW vs Mazda vs Renault vs Seat vs Honda
1. Mazda - najmocniejsza, najszybsza(chyba), bardzo ładna stylistyka oraz wnętrze :)
2. Honda - wszystko fajnie tylko wnętrze kosmos :roll:
3. Seat - bardzi dobre auto ale to miniwan... Sportowy miniwan? Nie.
4. VW - nie przypadł mi do gustu a do tego pięcio drzwiowy.
5. Renault - francuz.


Sob, 10.05.2008, 12:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: VW vs Mazda vs Renault vs Seat vs Honda
1.Renault-wygląda tak jak powinien szybki kompakt jest agresywny ale nie przesadzony, podobno świetnie się prowadzi.
2.VW-jak normalnie Golfa nie trawiÄ™ tak GTi naprawdÄ™ mi siÄ™ podoba, w sumie oprĂłcz nudnego wyglÄ…du nie mam mu wiele do zarzucenia.
3.Mazda-nie mam się do czego przyczepić ale jakoś mnie nie rusza.
4.Seat-ładny i w ogóle technicznie to samo co Golf ale jakoś mało sportowy się wydaje.
5.Honda-brzydal, podobno niezbyt dobrze siÄ™ prowadzi no i ma wiertarkÄ™ zamia :/ st silnika

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Sob, 10.05.2008, 12:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1357
Miejscowość: Kolonia Łucka
Post Re: VW vs Mazda vs Renault vs Seat vs Honda
Zdecydowany głos na madzie. Jestem w niej zakochany, mocna, najtańsza i pociągająca sylwetka. Jest z tonowa. Bardzo świetny samochód :)

_________________
"Powiedzcie mi, jak żyć w świecie w którym wiele jest dla niewielu, a niewiele dla reszty...?"


Sob, 10.05.2008, 18:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2204
Miejscowość: Kraków
Samochód: Citroen Saxo
Post Re: VW vs Mazda vs Renault vs Seat vs Honda
Wybieram Mazdę 3 MPS. Jest najciekawsza stylizacyjnie, oferuje sportowo zaprojektowane wnętrze i ma niezawodny a przy tym mocny silnik. Drugie miejsce VW Golf V, jak dla mnie wielki niedoceniany w klasie, a na miejscu trzecim Renault Megane, które pomimo opatrzonego designu pociąga dodatkami w postaci naklejek czy końcówkami układu wydechowego.

_________________
Zapraszam do zapoznania się z kompendium wiedzy o moim samochodzie:
http://www.autogaleria.pl/forum/showthr ... bserow%F3z


Sob, 10.05.2008, 18:56
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018