Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 11:28




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
duże wymagania, mały budżet - do 10 tyś 
Autor Wiadomość

Postów: 1
Post duże wymagania, mały budżet - do 10 tyś
Witam. Planuję zakup samochodu do 10 tys zł.
Przede wszystkim zależy mi na bezawaryjności i dobrych blachach. Samochody które rozpatruje to samochody klasy wyższej, w dużej części japończyki. Silnik może być duży, ale z LPG, moc + 130km. Najlepiej manual, choć dobrym (czyt. bezawaryjnym) automatem też nie pogardzę.

Moje typy, jak do tej pory:

Toyota Camry - podobna jedna z ostatnich dobrych Toyot, nie rdzewieje i nie rozpada się.
Nissan Maxmia
Mitsubushi Galant 2,5 v6
Audi C4 v6
Lexus GS300
Honda Legend
Volvo 700/900

Który z nich byscie wybrali i dlaczego. Jakie są wady i zalety tych modeli? Jakaś alternatywa, inne propozycje ?

BMW e34 - odpada. te samochody są albo zajeżdżone, albo "kolekcjonerskie" gdzie handlarze wołają chore ceny za nie, no i szkoda takiego zagazować, bardziej samochód weekendowy, moim zdaniem
Mercedes w124 - jak wyzej

Podsumowując to szukam solidności i bezawaryjności wspomnianego wyżej mercedesa, samochodu który zadbany będzie jeżdził i jeżdził, przy tym, który będzie komfortowy, a także nie będzie nim strach wyprzedzać, a jednocześnie z LPG.

pozdrawiam :)


Pon, 05.05.2014, 11:31
Profil

Postów: 75
Post Re: duże wymagania, mały budżet - do 10 tyś
Nissan Maxmia to bardzo ciekawa propozycja,na pewno nie koroduje i nie będzie strachu związanego z wyprzedzaniem bo zapas mocy masz dosyć duży a przy lpg wychodzi to ekonomicznie. Zerknij także na Forda Scoripo,może przypadnie Ci do gustu.


Śro, 24.09.2014, 10:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post Re: duże wymagania, mały budżet - do 10 tyś
A6 C5 2.8 Quattro- na styk z budzetem, ale tak z wlasnego doswiadczenia wiem, ze fajnie jezdzi, ma moc, quattro daje swietna trakcje. Co do awaryjnosci- cos sie czasem zepsuje, ale to raczej pierdoly, ktorych usuniecie nie jest mocno drogie. Pozatym ma dobre blachy.
Oprocz tego celowalbym w Camry 3.0 V6- dobrze przyspiesza, bezawaryjna, trwala. Albo w Lexusa GS300 lub Honde Legend- duzo nie wiem na temat tych aut, ale maja swietny styl i sa raczej dosc rzadkie. O niezawodnosci statystyki tez dobrze mowia.
Maxima? Coz, po dwoch Almerach II w rodzinie raczej mam bardzo zle zdanie o Nissanach- horrendalne ceny czesci, kiepskie blachy i wysoka awaryjnosc. Nie wiem jak z Maxima jest co prawda.


Czw, 09.10.2014, 15:51
Profil

Postów: 61
Post Re: duże wymagania, mały budżet - do 10 tyś
A6 C5 w tym budżecie zapomnij bo będzie to zajeżdżony trup ze słabym zawieszeniem,a koszty doprowadzenia go do stanu używalności to wówczas jakieś 3 tyś zł,więc nie warto. galant 2,5 V6 to sensowna opcja.


Czw, 06.11.2014, 17:07
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018