Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 11:31




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
ciągniki Farmer Sokółka 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 230
Post ciÄ…gniki Farmer Sokółka
Polskie ciągniki firmy farmer - co o nich myślicie?
ja w środę jade się im przyjrzeć z bliska ale moje zdanie na ich temat z pewnością znacie...

Firma "Farmer" Sp. z o.o. została zarejestrowana w kwietniu 2003r. Głównym celem działalności w roku 2003 było przygotowanie do produkcji ciągników rolniczych . Wszelkie działania skierowane były na:

Skonstruowanie trzech modeli ciągników na bazie podzespołów JUMZ, MTZ, CARRARO oraz skonstruowanie własnej kabiny; Przygotowanie bazy lokalowej niezbędnej do zorganizowania linii produkcyjnej; Skompletowanie narzędzi niezbędnych do uruchomienia produkcji; Pozyskanie dostawców materiałów oraz negocjacje warunków dostaw materiałów; Przeprowadzenie testów oraz badań niezbędnych dla uzyskania świadectwa homologacji; Debiut ciągnika na wystawie rolniczej w Bednarach; Opracowanie dokumentacji produkcyjnej; Zatrudnienie oraz szkolenie załogi; Nawiązanie współpracy z pierwszymi Dealerami; Montaż i sprzedaż pierwszych ciągników;

Ciągnik na wystawie rolniczej w Bednarach spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Firma została zarzucona zamówieniami. Na koniec roku zostały sprzedane pierwsze egzemplarze. W roku 2004 głównym zadaniem firmy było zaistnienie jako producent na rynku maszyn rolniczych oraz budowa marki Farmer. Sprzyjała temu sytuacja rynkowa w pierwszym półroczu. Od maja wchodził podatek VAT na maszyny rolnicze. Z tego powodu zaoferowane przez nasz ciągniki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Zamawiane przez rolników indywidualnych oraz dealerów ilości znacznie przekraczały możliwości produkcyjne przedsiębiorstwa. Niepewna sytuacja dostawców wschodnich oraz chęć wyprodukowania nowoczesnego ciągnika sprawiła, że podjęto współpracę z nowym dostawcą transmisji - włoską firma Carraro. Jednocześnie rozpoczęto prace konstrukcyjne nad nowym modelem, łączącym transmisję Carraro oraz silnik MMZ. Do maja zakończono konstruowanie nowego modelu. Po raz pierwszy został on pokazany na Wystawie Maszyn Rolniczych w Szepietowie. Od maja polski rynek maszyn rolniczych praktycznie zamarł. Niezbędne inwestycje rolnicy poczynili do momentu wejścia VAT-u. W okresie od maja do końca roku głównym źródłem przychodu firmy był eksport. Dzięki kontaktom nawiązanym na wystawach rolniczych wyeksportowano do Bułgarii, Słowenii na Węgry. Pod koniec roku podjęto rozmowy z firmą John Deere oraz prace konstrukcyjne nad nowym modelem ciągnika z zastosowaniem silnika 82KM tego producenta. Silnik ten posiada certyfikat Euro 2 i daje możliwość wejścia z naszym ciągnikiem na rynki krajów Europy zachodniej. Rok 2005 przyniósł ożywienie na rynku maszyn rolniczych związane z finansowaniem rolnictwa w ramach SPO oraz oferta kredytowa Banków Spółdzielczych. Od sierpnia 2005 r. rozpoczęto sprzedaż modelu FARMER F-10244 C1. Głównymi imprezami wystawowymi, w których nasza firma brała udział były: VI Dożynki Prezydenckie w Spale; AGRO SHOW 2005 w Bednarach, oraz Polagra 2005 w Poznaniu. Prezentowane były na tych imprezach 3 modele ciągników.


Marka silnika:
MMZ (D-243)
Moc zmamionowa ciÄ…gnika:
59,6 kW (81 KM)
Skrzynia biegĂłw:
CARRARO mechaniczna, synchronizowana, 12 prędkości do przodu, 12 prędkości do tyłu, z rewersem



Image



Marka silnika:
John Deere
Moc znamionowa ciÄ…gnika:
60 kW (82 KM)
Skrzynia biegĂłw:
CARRARO mechaniczna, synchronizowana, 12 prędkości do przodu, 12 prędkości do tyłu, z rewersem



Image




Marka silnika:
MMZ (D-245)
Moc znamionowa ciÄ…gnika:
77,2 kW (105 KM)
Skrzynia biegĂłw:
CARRARO mechaniczna, synchronizowana, 12 prędkości do przodu, 4 prędkości do tyłu



Image




A TU MACIE LINK TAM Są ZDJęCIA SPECYFIKACJE TECHNICZNE I MOżNA ZAPYTAć O CENY
http://www.farmersokolka.internetdsl.pl/index.html


Nie, 16.07.2006, 17:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post 
Ja tam na ciÄ…gnikach sie nie znam ale wyglÄ…da Ĺ‚adnie :mryellow:

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Nie, 16.07.2006, 17:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post 
dla mnie to maszyna rolnicza i wyglad jest niewazny, byle byl w miare nowoczesny :) tak samo autobusy

_________________
http://www.tanidrift.pl


Ostatnio edytowany przez POŃCZAK, Nie, 16.07.2006, 17:59, edytowano w sumie 1 raz

Nie, 16.07.2006, 17:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 230
Post 
Phantom! napisał(a):
Ja tam na ciÄ…gnikach sie nie znam ale wyglÄ…da Ĺ‚adnie Mr. Yellow

ladnie to kazdy traktor wyglonda ale czy on ladnie chodzi i czy ladnie pali :mryellow:


Nie, 16.07.2006, 17:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3319
Miejscowość: Miechów
Post 
POŃCZAK napisał(a):
dla mnie to maszyna rolnicza i wyglad jest niewazny, byle byl w miare nowoczesny

To robimy driftowoza z karoseriÄ… od zetora K 25?????? :lol: :lol: :wink:

_________________
[']Zulu-2.X.1990-11.II.2007-PAMIĘTAMY!!!![']


Nie, 16.07.2006, 18:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1182
Miejscowość: Oborniki Śląskie
Samochód: Renault Clio
Post 
Opel Vectra FUN napisał(a):
POŃCZAK napisał(a):
dla mnie to maszyna rolnicza i wyglad jest niewazny, byle byl w miare nowoczesny

To robimy driftowoza z karoseriÄ… od zetora K 25?????? :lol: :lol: :wink:


Nooooo.... Chcesz żeby moja ręka Cię dosięgła :D Nie wolno niszczyć zabytków techniki rolniczej!! :twisted:

_________________
Elastyczne maty piaskowe ELASTON - nowość na rynku --> www.ELASTONE.pl


Nie, 16.07.2006, 18:36
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post 
nie podobaja mi sie te traktory... bleee

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Pon, 17.07.2006, 21:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post 
Ciagniki fajne i ladne ale jakos malo mi znane

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Wto, 18.07.2006, 11:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1182
Miejscowość: Oborniki Śląskie
Samochód: Renault Clio
Post 
Janek JeleĹ„ napisał(a):
Phantom! napisał(a):
Ja tam na ciÄ…gnikach sie nie znam ale wyglÄ…da Ĺ‚adnie Mr. Yellow

ladnie to kazdy traktor wyglonda ale czy on ladnie chodzi i czy ladnie pali :mryellow:


Nie liczy siÄ™ wyglÄ…d, ale technika :mryellow:

_________________
Elastyczne maty piaskowe ELASTON - nowość na rynku --> www.ELASTONE.pl


Wto, 18.07.2006, 11:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 148
Miejscowość: mam wiedziec....
Post 
Mi tam sie nie podobajÄ…, pewnie dlatego ze to wyrĂłb polski. :mryellow: :mryellow:

_________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
http://www.kopaczka.pl


Wto, 18.07.2006, 11:36
Profil

Postów: 294
Miejscowość: z mamy
Post 
JakoĹ› mnie to nie przekonuje moĹĽe dlategoze przypomina ursusa


Wto, 18.07.2006, 22:57
Profil

Postów: 1
Post Re: ciÄ…gniki Farmer Sokółka
fabryka ciągników tej marki nie uznaje gwarancji wielu niedociągnięć w ich konstrukcji :/na przykład ukręcający się wał kardana przedniego napędu po konsultacji z inżynierem fabrycznym ..... stwierdził że przyczyną ukręcenia wału było hamowanie (nie używać hamulca!!) . Tłumaczył się tym że był włączony napęd podczas hamowania ( napęd załącza się automatycznie podczas hamowania czego ten inżynier nie wiedział) następstwem tego koszt naprawy ponosiłem z własnej kieszeni ... są też różne inne niedociągnięcia takie jak wiszące pod traktorem przewody elektryczne , hydrauliczne , pneumatyczne , które podczas upływu czasu się przecierają co prowadzi do dalszych kosztów związanych z naprawą oraz uzupełnianiem płynów ... są tęż różnego typu niedoróbki (wszystkich czytających tan komentarz proszę o zapoznanie się z książką gwarancyjną co podlega gwarancji a co nie !!! :(


Pią, 21.08.2009, 20:05
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018