Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 8:20




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
2015 Renault Laguna IV 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 62
Samochód: IT i FR
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
No to Renault za rok ma wymienioną gamę modelową, a wliczając Scenica i Koleosa to za 2 lata wszystkie auta będą nie starsze jak 5 lat. Nieźle.

_________________
Życie jest jedno, a ludzie jeżdżą autami z grupy VW gdyż przejmują się pojęciem "utrata wartości". Jakby byli wieczni...


Pią, 06.03.2015, 17:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Mikewind: wąsiki będą ewidentnie. Dobrze widać to na tych spyshotach:

Image
Image
Image

Tutaj dodatkowo widać, że jednocześnie kierunkowskazy będą w tych paskach, a nie kloszu głównym:

[img]http://s1.cdn.autoevolution.com/images/news/gallery/all-new-2016-renault-laguna-flagship-sedan-spied-for-the-first-time-photo-gallery_1.jpg[/i
ZBYT DUŻE ZDJĘCIE - RR

worldscoop

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Pią, 06.03.2015, 17:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 62
Samochód: IT i FR
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Hm, w takim razie rozczarowanie. Nie wiem po co? Zabieg na siłę.
Nie wiem jak musieliby to wykonać żeby te wąsiki wyglądały nie odpustowo.

_________________
Życie jest jedno, a ludzie jeżdżą autami z grupy VW gdyż przejmują się pojęciem "utrata wartości". Jakby byli wieczni...


Sob, 07.03.2015, 16:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Pewnie właśnie tak jak w koncepcie RS01, no ale to już zobaczymy później ;)

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Sob, 07.03.2015, 19:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 303
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Peugeot 306
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Ja bardzo jestem ciekaw jak zaprojektują wnętrze tego samochodu. Jeździłem różnymi nowymi Renault i niestety ten element zawsze najbardziej zgrzytał. Nie było tam spójności, ani nowoczesnego "feelingu". A najbardziej przeraziło mnie wnętrze Koleosa - niby SUV za 150 000 zł, a jakość jak w autku miejskim za 1/4 tej kwoty miejscami. Gdzie, jak nie w Lagunie można przenieść jakość wykończenia na wyższy poziom? :)

_________________
Zapraszam na motoWahacz, gdzie znajdziesz testy samochodów i aktualności motoryzacyjne :)
https://motowahacz.pl/


Nie, 08.03.2015, 20:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 171
Miejscowość: DW
Samochód: Megane Grandtour dci
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Wnętrze:
Image

Tyłek:
Image
Image

I kolejna wizja:
Image

planeterenault.com


Nie, 22.03.2015, 15:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 973
Samochód: FR, IT
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Czy ttylko ja nie widzę zdjęć tyłu?
A wnętrze zapowiada się super.

_________________
1999 Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS
2015 Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS


Nie, 22.03.2015, 21:22
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Hotlinki nie działają...

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Nie, 22.03.2015, 21:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 62
Samochód: IT i FR
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
A więc mamy kierę z Espace, panel MultiSense z Espace i jak się domyślam pokrętło klimatyzacji wyzierające spod pokrowca też z Espace.
Ciekawe czy tablet dadzą pionowo jak w Espace czy poziomo jak w Kadjarze.

Przebąkuje się o tylnym pasie podobnym do pierwszego Renault Safrane czy też Dodge'a Darta - a więc pas świetlny na całej klapie.
No właśnie - Safrane? Czy tak nazwie nowy model Renault? Raczej będzie to zupełnie nowa nazwa by podkreślić że auto urosło do rozmiarów Mondeo czy Superba.

Auto zostanie pokazane w czerwcu. Sprzedaż ruszy po wakacjach równocześnie z premierą we Frankfurcie.
Tylko kto kupi wóz z silnikami max. 1.6?

_________________
Życie jest jedno, a ludzie jeżdżą autami z grupy VW gdyż przejmują się pojęciem "utrata wartości". Jakby byli wieczni...


Wto, 24.03.2015, 16:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 280
Miejscowość: Bory Tucholskie
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Warto dodać, że te nieszczęsne 1.6 w Espace są łączone tylko ze skrzyniami automatycznymi EDC za wyjątkiem diesla 130 KM, który jest dostępny wyłącznie w podstawowej wersji.
Nie wiem jak w Renault wyobrażają sobie sprzedaż samochodu z turboflaszkami, łączonymi wyłącznie z automatami, zamiast chociażby normalnego 2.0 dCi czy 2.0T.
Francuzi przebąkują, że "tablet" będzie ułożony tak jak w Espace, czyli pionowo.

_________________
Granica poślizgu kontrolowanego znajduje sie daleko za punktem, w którym instynkt samozachowawczy ustepuje miejsca manii samobójczej


Wto, 24.03.2015, 18:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 171
Miejscowość: DW
Samochód: Megane Grandtour dci
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Image
planeterenault.com


Śro, 06.05.2015, 20:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 973
Samochód: FR, IT
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Nie widać foty.

_________________
1999 Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS
2015 Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS


Śro, 06.05.2015, 21:34
Profil

Postów: 31
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
A Renault nie miało zrezygnować z modelu Laguna i zastąpić całkiem czymś innym? Przynajmniej z nazwy ;) Z tego co pamiętam, tłumaczyli się tak, że właśnie Laguna niezbyt dobrze się kojarzy (wysoka awaryjność) i czas odciąć się od tej nazwy.

_________________
Blog motoryzacyjny - http://www.motoday.pl/ - fajne miejsce w sieci dla motomaniaków :)


Śro, 06.05.2015, 21:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Nazwa miała być ta sama, ale we wstępnych fazach projektu "Laguna IV" Renault głowiło się nad zastąpieniem tradycyjnego sedana crossoverem w stylu coupe ze względów marketingowych i faktu, że w klasie średniej przez ostatnie kilka lat sprzedaż spadła na rzecz suvów i crossoverów. Nieco później jednak przyszła chyba wizja zrobienia po taniości Kadjara i osobno Laguny, która jednocześnie teraz zastąpi 2 modele w sumie (jak u Peugeota z 508) - Lagunę i Latitude.


Śro, 06.05.2015, 23:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
MoonWalk, nowy model przedstawiany jest przez Renault jako "następca Laguny", a nie "nowa Laguna", więc bardzo prawdopodobne iż nazwa będzie inna. Na planete renault ciągnie się wątek o nowej nazwie.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Czw, 07.05.2015, 8:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
Auto nie zostało jeszcze oficjalnie ujawnione, więc skąd można to wiedzieć? Poza tym co czytam zagraniczne strony czy nawet polskie na temat następcy auta, wszyscy piszą o nowej Lagunie. Z tego co wiem, auto ma być pokazane w wakacje, więc w sumie wtedy wszystkiego się dowiemy.

Chociaż sprzedaż poprzedniej Laguny nie była winą złej famy poprzednika, a już bardziej bardzo kontrowersyjnej urody :P Zresztą, wystarczy zwrócić uwagę na rynek wtórny, żeby zorientować się, że Laguna II o dziwo schodzi jak świeże bułki :shock:


Czw, 07.05.2015, 10:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 62
Samochód: IT i FR
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
I wszystko jasne…koszty koszty. Czyli Espace V.
Ale nie ma w tym nic złego - dziennikarze chwalą Espace V za całokształt w tym system sterowania.

Image

_________________
Życie jest jedno, a ludzie jeżdżą autami z grupy VW gdyż przejmują się pojęciem "utrata wartości". Jakby byli wieczni...


Czw, 07.05.2015, 12:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
MoonWalk, jakbyś zerknął na pierwszą stronę tego wątku, to byś widział zdjęcie z prezentacji Renault. Nie ma tam mowy o "nowej Lagunie".
Image

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Czw, 07.05.2015, 12:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 973
Samochód: FR, IT
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
MoonWalk napisał(a):
Chociaż sprzedaż poprzedniej Laguny nie była winą złej famy poprzednika, a już bardziej bardzo kontrowersyjnej urody :P Zresztą, wystarczy zwrócić uwagę na rynek wtórny, żeby zorientować się, że Laguna II o dziwo schodzi jak świeże bułki :shock:


Uroda, urodą- Laguna III jest po prostu ciasna jak na klasę średnią. To też myślę wpływało na sprzedaż.
A co do używanych egzemplarzy, to w sumie Laguna okazuje się być naprawdę niezawodnym wozidłem, które potrafi tłuc ciężkie kilometry i nie stękać. ;)

_________________
1999 Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS
2015 Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS


Czw, 07.05.2015, 14:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2015 Renault Laguna IV
PiasQ napisał(a):
MoonWalk, jakbyś zerknął na pierwszą stronę tego wątku, to byś widział zdjęcie z prezentacji Renault. Nie ma tam mowy o "nowej Lagunie".
Image


Jakbyś przewinął trochę w dół pod tym zdjęciem to byś zauważył, że sie tam udzielałem. Poza tym... przyjrzyj się dobrze temu zdjęciu :)

C5tourer - tu masz rację, na pewno wygląd to nie jedyny czynnik decydujący o zakupie. Niemniej, jeśli chodzi o rynek wtórny miałem na myśli Lagunę II, o której awaryjności krążą już legendy xd


Czw, 07.05.2015, 19:36
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018