 |
|
Obecny czas: Śro, 24.06.2026, 23:24
|
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy
| Autor |
Wiadomość |
|
oldtimer 125p
Postów: 149 Miejscowość: Kraków
|
 Citroen DS
Nie wiem czy dobrze sprawdzilem ale nie ma na forum tego auta, nieprawdo podobne !!! Zatem przedstawiam Citroena DS-a, jedo z najfajniejszych aut jakie kiedykolwiek powstało przynajmniej według mnie, wy mozecie ocenic sami w ankiecie. Modele DS i ID były wyposażane w te same mniejsze silniki, jednak w modelu ID wprowadzano je z pewnym opóźnieniem, gdyż to model DS był dla firmy najważniejszy. Większe jednostki były zarezerwowane dla modelu DS, jednak ID kombi wyposażany był w gaźnikowe silniki 21 i 23. * DS/ID 19 – 1911 cm³, 70 KM – 1955-1965 * DS/ID 19A – 1985 cm³, 78-91 KM – 1965-1969 * DS/ID 20 – 1985 cm³, 99 KM – 1969-1975 * DS 21 – 2175 cm³, 106 KM – 1965-1972 * DS 21ie – 2175 cm³, 125 KM – 1970-1972 * DS 23 – 2347 cm³, 115 KM – 1972-1975 * DS 23ie – 2347 cm³, 130 KM – 1972-1975 DS był rewolucyjny nie tylko pod względem stylistycznym, ale także a może przede wszystkim technicznym. Pod kierunkiem głównego inżyniera Andre Lefebvre'a, zastosowano w nim wiele rozwiązań hydraulicznych, a były to: * hydropneumatyczne zawieszenie * hydrauliczny układ hamulcowy * hydraulicznie sterowane sprzęgło * hydrauliczne wspomaganie układu kierowniczego Tak duża ilość nowych, wcześniej nie stosowanych rozwiązań sprzyjała początkowo awariom. Prowadzenie samochodu z automatycznym sprzęgłem i niekonwencjonalnym układem hamulcowym, wymagało przyzwyczajenia, jednak nie wszystkim klientom pasowało. Odpowiadając na ich potrzeby, Citroën stworzył model ID.                google,wikipedia
_________________ 8 dnia Bóg stworzył Fiata 125p FSO FOREVER !!!!!
|
| Pią, 08.02.2008, 18:20 |
|
 |
|
Bonus
Postów: 1391 Miejscowość: Racibórz
Samochód: 126p 652ccm
|
 Re: Citroen DS
Jak dla mnie auto jest piękne  Ma ten swój styl , piękne kształty i to zawieszenie są boskie . Jednym słowem hydra uliczny wóz 
|
| Pią, 08.02.2008, 19:09 |
|
 |
|
Seth
Postów: 9968 Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
|
 Re: Citroen DS
_________________ Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście
|
| Pią, 08.02.2008, 20:53 |
|
 |
|
AddMaster
Postów: 1522
|
 Re: Citroen DS
Ale ankiety nie było  Dla mnie jest piękny, orginalny, śliczny, stylowy... NA TAK! Wspaniałe auto!
|
| Pią, 08.02.2008, 22:38 |
|
 |
|
kulikowski
Postów: 7543 Miejscowość: Warszawa
|
 Re: 1955 Citroën DS
 (C) Fflaneuse.blogspot.com  (C) Clovisimages.com  (C) Usound.com  (C) Connect.in.com  (C) Philseed.com  (C) Wikipedia Cytuj: Następca Traction Avanta, nazwany DS, był rewolucyjny pod każdym wzgledem. Nadwozie o nowatorskiej linii zaprojektował Flaminio Bertoni, a głównym konstruktorem był André Lefebvre. DS, jako pierwszy samochód na świecie. miał niezależne, hydropneumatyczne zawieszenie wszystkich kół. Samochód wyróżniał się niespotykanym dotąd komfortem jazdy i umożliwiał zmianę prześwitu przez kierowcę. Przy każdym kole znajdował się mspecjalnej konstrukcji amortyzator w kształcie kuli, w którym gaz oddzielony był od płynu hydraulicznego przeponą. Ciśnienie płynu, wytwarzane przez pompę napędzaną od silnika auta. można było regulować, zmieniając prześwit pojazdu. Płyn ten używany był również do wspomagania układu kierowniczego, zmiany biegów oraz sterowania układem hamulcowym i sprzęgłem (brak pedału sprzęgła). Rok po premierze wycofano się z niektórych udogodnień, prezentując wersję ID, tylko z hydropneumatycznym zawieszeniem. Do napędu auta wykorzystano 4-cylindrowy silnik o pojemności 1,9 l i mocy 70 KM, który napędzał przednie koła. Prędkość maksymalna wynosiła 140 km/h. W kolejnych wersjach zwiększano silniki do 2 l i 2,2 l. W 1968 r. pojawiła się wersja DS 21 z podwójnymi reflektorami. W luksusowej wersji palla wewnętrzna para reflektorów skręcała się wraz z kołami. Wyprodukowano 1,4 mln sztuk Citroënów DS i ID.
Dane techniczne Okres produkcji: 1955-1975 Nadwozie 4-drzwiowy sedan, 4-drzwiowe kombi, 2-drzwiowe coupé lub 2-drzwiowy cabriolet Skrzynia biegów 4-biegowa,manualna Długość: 4800 mm (sedan) lub 4991 mm (kombi) Szerokość: 1790 mm Wysokość: 1520 mm Masa własna: 1237 kg Rozstaw osi: 3124 mm Silnik: rzędowy, 4-cylindrowy Pojemność skokowa: 1911 ccm (1,9 l), 1985 ccm (2,0 l), 2175 ccm (2,1 l) lub 2347 ccm (2,3 l) Moc maksymalna: 70 KM (1,9 l), 78-91 KM (2,0 l), 99 KM (2,0 l), 106 KM (2,1 l), 125 KM (2,1 l), 115 KM (2,3 l) lub 130 KM (2,3 l) Prędkośc maksymalna: 140 km/h (1,9 l) (C) Fflaneuse.blogspot.com Clovisimages.com Usounds.com Connect.in.com Philseed.com Wikipedia Samochody stulecia; Print Shops Prego, Warszawa, 2000 Głos na opcję nr 2.  BTW może połączyć tematy Oldtimera125p i Guerrilera (tylko te ogólne dotyczące DS-a, nie ruszając wersji) 
_________________ no i jest! Solidarni z Ukrainą
Ostatnio edytowany przez kulikowski, Śro, 29.12.2010, 23:35, edytowano w sumie 1 raz
|
| Śro, 29.12.2010, 22:49 |
|
 |
|
blondas
Postów: 1652 Miejscowość: warszawa-koszalin
|
 Re: Citroen DS
jak dla mnie przepiękny a nie piękny... włoski OBR to jednak umiał i nadal umie zaprojektować coś pięknego i ponadczasowego 
|
| Śro, 29.12.2010, 23:12 |
|
 |
|
Ice
Moderator
Postów: 24507
|
 Re: Citroen DS
Może i projekt Włocha, ale OBR jednak francuski 
_________________ | pajacyk.pl • polskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.
|
| Śro, 29.12.2010, 23:19 |
|
 |
|
Osiek
Moderator
Postów: 4079 Miejscowość: WROCŁAW
Samochód: VOLVO
|
 Re: Citroen DS
To powinien być Samochód Stulecia, a nie jakiś Ford T  . To, że przy Fordzie T powstała linia produkcyjna (seria), to nic. Sęk w tym, co na tej linii produkujesz.
_________________ >>>
|
| Czw, 30.12.2010, 23:14 |
|
 |
|
FTO
Postów: 364 Miejscowość: Corby
Samochód: Civic Coupe D16Y7
|
 Re: Citroen DS
W moim zadupiu jest gosc ktory od poczatku lat `80 a moze i wczesniej jezdzi DS23, pare lat temu drugiego takiego przerobil na cabrio (4-ro drzwiowe) a ostatnio na placu przed jego warsztatem widzialem trzecia sztuke ale w oplakanym stanie. Mam nadzieje ze przywroci ja do swietnosci a nie poswieci na czesci. Musze dodac ze te dwie jezdzace sztuki sa perfekcyjnie utrzymane a to sa jego codzienne auta!!!
Wracajac do tematu auto magiczne, piekne i nowatorskie.
|
| Czw, 06.01.2011, 18:07 |
|
 |
|
Jacobser
Postów: 2204 Miejscowość: Kraków
Samochód: Citroen Saxo
|
 Re: Citroen DS
Nie ukrywam, że podoba mi się to auto. Ale piszę w innej kwestii. Poszukuję zadbanego DS-a dla kolegi jednego z moich znajomych. Bardzo bym Was prosił o informację, czy a jeśli tak to gdzie możemy znaleźć takie auto. Wiem, że na Pomorzu jest strasznie dużo starych Citroenów, ale czy faktycznie da się tam znaleźć to coś co nas interesuje ???
_________________ Zapraszam do zapoznania się z kompendium wiedzy o moim samochodzie: http://www.autogaleria.pl/forum/showthr ... bserow%F3z
|
| Czw, 06.01.2011, 21:23 |
|
 |
|
kulikowski
Postów: 7543 Miejscowość: Warszawa
|
 Re: Citroen DS
BTW umknął nam chyba jeden istotny szczegół: DS, będąc pierwszym modelem Citroena o pontonowym nadwoziu, miał potężny, jak na swoją klasę, rozstaw osi (jest on równy rozstawowi osi pozycjonowanego klasę wyżej i dłuższego o 58,5 cm Rolls-Royce'a Silver Clouda  ). Należy wspomnieć, że przejście z klasycznej budowy nadwozia na pontonowe wiązało się ze znacznym skróceniem rozstawu osi. @ Jacobser - zajrzyj tu
_________________ no i jest! Solidarni z Ukrainą
|
| Pią, 07.01.2011, 3:23 |
|
 |
|
Maverick
Postów: 51
|
 Re: Citroen DS
|
| Pon, 10.01.2011, 17:58 |
|
 |
|
DobryPiotrek
Postów: 159 Miejscowość: Nuneaton
Samochód: civic 9
|
 Re: Citroen DS
cudo na kolach! uwielbiam to auto! wogole wiekszosc samochodow z hydro jest kozacka 
_________________ był: Citroen ZX 1.8 8v PB + LPG był: Opel Kadett 1.4 8v PB był: Daewoo Nexia 1.5 16v PB + LPG był: Seat Cordoba 1.6 8v PB + LPG był: Citroen Xsara 1.4 8v PB był: Vectra c 1.8 16v PB był: Suzuki Alto 1.1 PB Jest: Honda Jazz III 1.4 PB Jest: Honda Civic IX 1.8 PB
|
| Śro, 12.01.2011, 20:24 |
|
 |
|
Emer
Postów: 1832 Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
|
 Re: Citroen DS
Osiek napisał(a): To powinien być SamochĂłd Stulecia, a nie jakiĹ› Ford T  . To, ĹĽe przy Fordzie T powstaĹ‚a linia produkcyjna (seria), to nic. SÄ™k w tym, co na tej linii produkujesz. Albo przynajmniej ex aequo, stylistyczny majstersztyk, technicznie rewolucja.
_________________ <--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...
|
| Czw, 13.01.2011, 9:02 |
|
 |
|
RR ltd Co.
Moderator
Postów: 20837 Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
|
 Re: Citroen DS
Maverick napisał(a): Zdecydowanie majestatycznie piÄ™kny Ciekawe ciężarowe wersje DS-a: Polecam wszystkim te strony: http://www.aagarage.com/tissier_index.htmhttp://www.aagarage.com/index.html
_________________ Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram
|
| Czw, 13.01.2011, 10:10 |
|
 |
|
kulikowski
Postów: 7543 Miejscowość: Warszawa
|
 Re: Citroen DS
_________________ no i jest! Solidarni z Ukrainą
|
| Czw, 27.10.2011, 0:49 |
|
 |
|
Osiek
Moderator
Postów: 4079 Miejscowość: WROCŁAW
Samochód: VOLVO
|
 Re: Citroen DS
Ankieta powinna brzmieć:
Podoba Ci siÄ™?
[ ] Tak [ ] Owszem
Wersje dostawcze jak najbardziej adekwatne do samochodu. Trzy osie na tyle, lol.
_________________ >>>
|
| Czw, 27.10.2011, 22:15 |
|
 |
|
RR ltd Co.
Moderator
Postów: 20837 Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
|
 Re: Citroen DS
Znalazłyby się osoby na tym forum, którym "bogini" (deesse) nie podchodzi A te wersje specjalne są faktycznie na wypasie - muszę o nich zrobić osobny temat
_________________ Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram
|
| Pią, 28.10.2011, 7:14 |
|
 |
|
RR ltd Co.
Moderator
Postów: 20837 Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
|
 Re: Citroen DS
_________________ Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram
|
| Czw, 19.06.2014, 14:07 |
|
 |
|
Alfisti4ever
Postów: 8586 Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
|
 Re: Citroen DS
Brakuje dzisiaj takich aut które są totalnie oderwane od rzeczywistości i na dodatek pięknych  Bo czy np. Nissan Murano cabrio może się równać z "boginią" 
_________________ Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu! La vita è troppo corta per non guidare italiano!
Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?
|
| Pią, 20.06.2014, 22:02 |
|
|
Kto jest online |
Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości |
|
Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum Nie możesz edytować swoich postów na tym forum Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
|
|  |