Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 8:24




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Żiguli 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 4102
Miejscowość: Jelenia Góra
Samochód: Nadal ich za mało..
Post 
Emer napisał(a):
wersja kombi miała oznaczenie 2102

I była niesamowicie brzydka :|

James ładnie nam uporządkowałeś wszystko :mryellow:

_________________
S T A N C E | W O R K S


Czw, 05.04.2007, 10:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1354
Post 
MaddDogg napisał(a):
I była niesamowicie brzydka

E tam, nie przesadzaj. Ma swĂłj urok :)

_________________
Moja prospektów kolekcja niewielka


Czw, 05.04.2007, 10:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post 
james_gastovski napisał(a):
MaddDogg napisał(a):
I była niesamowicie brzydka

E tam, nie przesadzaj. Ma swĂłj urok :)

zgadzam się, miała swój urok, poza tym była rzadziej spotykana.
co do wersji 2107, to nie wiem czy widzieliśćie, że były wersje z wycieraczkami na przednich reflektorach?

p.s.może dobrzeby było dodać w temacie, że to Łada, ew. numery modeli?

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Czw, 05.04.2007, 10:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post 
Emer napisał(a):
co do wersji 2107, to nie wiem czy widzieliśćie, że były wersje z wycieraczkami na przednich reflektorach

w każdej były - w fińskich, eksportowych wersjach

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Czw, 05.04.2007, 11:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 72
Miejscowość: Haczów (RBR...)
Post 
Emer napisał(a):
wierzę, bo i chyba Lada miała mniejszą masę?


Tak, do tego z tyłu nie miała resorów hałaśliwch i beznadziejnie wyglądających tylko sprężyna i amortyzator:) Ręczna pompka paliwowa, podpompowałeś kilka razy i nawet -30 stopni odpalała, do tego blacha 3mm, autko było z 1981 r. i ZERO rdzy...na koniec kupili ją Ukraińcy i dali mi więcej niż polacy dawali...

_________________
" The Passat Variant TD Cat. = The People' s Porsche "


Czw, 05.04.2007, 19:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post 
lada rox. szczegolnie za to co wegrzy z nimi robia :>

_________________
http://www.tanidrift.pl


Czw, 05.04.2007, 20:04
Profil

Postów: 9
Post ...to i ja coĹ› dorzucÄ™, bo byĹ‚o to autko, ktĂłrego
z róznych względów przecietny Polak niie znał (mimo iż jeździło ich trochę po naszych drogach) lub mylił z Fiatem 125P, a to już był błąd godny absolutnego laika bo mimo iż linia nadwozia trochę podobna to auta jak na owe czasy zasadniczo różne. W ogóle nie porównywano F125P z Ladą 1500s - porównywano z nią Poloneza który mógł konkurować z nią jedynie kształtem nadwozia. W porównaniu z Fiatem 125P czy też Polonezem wyróżniały ją: bardzo dobre silniki nowszej generacji, z wałkiem rozrządu w głowicy, o niebywałej jak na owe czasy elastyczności (głownie te z wyższym skokiem tłoka - 1200 i 1500) i trwałości (przebiegi wieksze o ok. 80 % niz w silnikach F125P i stosunkowo mały spadek mocy wraz z zuzyciem silnika - opinie mechaników), komfortowe zawieszenie (z tyłu sprężyny zamiast resorów), cynkowane elementy nadwozia (jako pierwsze bodajże w Ukł. Warszaswskim), bardzo grube i stosunkowo dobrej jakości blachy (dotyczy to modeli do 2103 chyba ale mogę się mylic; z tego co wiem to walcownie w ZsRR robiły wtedy jeden sort na Traktory jak i samochody:), w modelu 2107 były już cieńsze ), w wersjach na Skandynawię montowane było podgrzewanie oleju, do mod. 2106 było wejście na korbę na wypadek gdyby aku zaniemógł, miało pompkę paliwa z reczna dxwigienką (gdy np. zabrakło paliwa i układ się zapowietrzył to nie trzeba było krecic akumulatorem aby zassać nowe) auto bardzo łatwo było uruchomić nawet przy bardzo niskich temp., miało bardzo dobre ogrzewanie, w modelach z prostokątnymi reflektorami były wycieraczki reflektorów ze spryskiwaczami i regulacja wysokosci swiateł z za kierownicy (poprzez linkę obrotową), obrotomierz, bardzo dokładna i dobra książka napraw z bardzo praktycznymi poradami np. jak ustawić dokładnie zapłon "na słuch" i inne; generalnie autko do pewnego momentu było robione bardzo solidnie, było bardzo trwałe, niezawodne, komfortowe (w jakimś okresie nazywane było autem dyrektorskim), w przeciwieństwie do F125P autko pracowało cicho na wysokich obrotach, bez tego charakterystycznego "ryku", było proste w obsłudze, i nie wrazliwe na materiały i warunki eksploatacji tak jak dzisiejsze samochody (kiedyś przez nieuwagę nalałem 10 l oleju nap. zanim dobiegł do mnie pracownik stacji :) - poradził mi dolać benzyny do pełna i nie przejmować się i faktycznie autko pracowało na tym normalnie; smiem twierdzić że na obecnych olejach i nieoszukanych paliwach auto to bez problemu mogłoby rywalizować przebiegiem i to bez wymiany poważniejszych elementów jak to bywa np. w dzisiejszych Fiatach; auto to było bardzo popularne w RFN, było też eksporowane do Skandynawii, nawet Wielkiej Brytanii, generalnie częsci były osiagalne w Europie bez problemu czego nie można było powiedzieć o FSO czy FSM ; w Ukł. Warszawskim poza ZSRR bardzo popularne było na Węgrzech; popularne były też Nivy, których silniki były na bazie Ziguli; jeszcze jedno, podczas gdy Węgrzy wydobywali z tych samochodów wszelkie zalety u nas np. na stacjach Polmozbytu stosowano niepoprawne wyprzedzenie zapłonu, tzn tak jak dla F125P - 10st podczas gdy producent Lady podawał 5-7st - do dzis nie wiem dlaczego tak było, czyzby z powodu róznicy LO paliwa które w ZSRR miało 93 okt.; chyba nie bo silniki Lady z wyprzedzeniem 10 st stawały się bardziej sztywne, twarde, przypominające Fiata 125P, a podejrzewam ze odbijało się to też na szybszym zużyciu silnika - może ktoś wie dlaczego tak było, bardzo jestem ciekaw; ja podejrzewam że był to błąd popełniony przy sporzadzaniu tabeli danych reg. dla stacji polmozbytu i PZMotu, co robiono gdzieś w centrali; jeszcze jedno, było dość ekonomiczne jak na owe czasy (silnik 1300s 7,5l/100km poza miastem) i znane było z dobrej dynamiki, acha, model 2107 produkowany jest do dziś podobno podczas gdy póżniejsza Samara już wyszła z produkcji - to świadczy o specyfice Żiguli i jego ponadprzecietnosci. Jeszcze jedno :) w owych czasach mechanicy (ci których było stać)jexdzili głownie Mercedesami "beczkami" i Ladami - to opinia zasłyszana od starych mechaników :)


Nie, 26.08.2007, 12:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 456
Miejscowość: Lublin
Post 
Lada Riva 1500 -wersja na eksport do Angli :D

Image

_________________
Evolution GT-Winner and Losers!


Nie, 26.08.2007, 12:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 78
Miejscowość: WWA
Post 
ja tam lubie ta fure

_________________
Była Honda będą Volva, tak to wygląda...


Wto, 28.08.2007, 1:45
Profil

Postów: 1
Post Re: Ĺ»iguli
no prosze, moja "Ĺ‚ajdaczka". Ciesze sie, ze wzbudzila zainteresowanie.Autko od tamtego czasu troche sie zmienilo (in plus of kors) a bedzie zmieniac sie dalej:)


Nie, 31.05.2009, 22:49
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Ĺ»iguli
MĂłwisz o tej z 1-go postu?
To zapodaj jakieś zdjęcia 8)

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pon, 01.06.2009, 5:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7383
Miejscowość: Warszawa
Post Re:
Mac_Abra napisał(a):
(…) w 66 albo 67 roku ZSRR zakupił licencje na produkcje i klepali go pod nazwą LADA 2101 Żiguli.

EDIT: ZSRR kupił licencję w 1972 r., a wersja 2101 była w produkcji do 1997 r.

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Pon, 01.06.2009, 12:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: Ĺ»iguli
Cytuj:
W odległości 80 km od obleganych obecnie przez turystów Mazur znajduje się najbliższy salon dealerski, w którym można kupić fabrycznie nowy samochód za równowartość 16 100 złotych. Łada 2105...
http://moto.onet.pl/1565866,1,najtansze-auto-w-okolicy,artykul.html?node=2

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Wto, 14.07.2009, 8:39
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Ĺ»iguli
Myślicie, że znalazłby się ktoś w Polsce chętny na zakup takiego samochodu?
ToĹĽ to prawdziwy nĂłwka sztuka oldtimer :mryellow:

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 14.07.2009, 9:45
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Ĺ»iguli
fabrycznie nowy sedan RWD PB za 16 patykĂłw Image

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Wto, 14.07.2009, 13:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 987
Samochód: RWD
Post Re: Ĺ»iguli
Widuję ją bo mieszkam okresowo w Piotrkowie Trybunalskim. Pięknie auto prezentuje się. Szczególnie w słońcu. Widać, że właściciel dba o nią.

_________________
Motorized - blog dla zmotoryzowanych


Wto, 14.07.2009, 20:20
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Ĺ»iguli
A fotnij ją kiedyś - co się zmieniło od pierwszych zdjęć z tego topicu?

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 14.07.2009, 21:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 987
Samochód: RWD
Post Re: Ĺ»iguli
Ok. Powinienem być w przyszłym tygodniu. Jak będzie stała tam gdzie zawsze (czyli pod blokiem na Słowackiego) to zrobię.

_________________
Motorized - blog dla zmotoryzowanych


Wto, 14.07.2009, 22:31
Profil

Postów: 67
Post Re: Ĺ»iguli
Mój ojciec miał Ładę 2107 i sprzedał ją jakieś 4-5 lat temu. W 'plastikowo-niebieskim' kolorze :mryellow:


Wto, 14.07.2009, 23:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2188
Post Re: Ĺ»iguli
Image

w takim kolorze?


Śro, 15.07.2009, 18:21
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018