Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 10:12




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
2018 Peugeot 308 II FL 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post 2018 Peugeot 308 II FL
Image

Image

Cytuj:
Francuzi zafundowali zdobywcy nagrody "Car of the Year" face-lifting. Z zewnątrz rzuca się w oczy zmodyfikowany pas przedni, na którym wyeksponowano logo marki spod znaku srebrnego lwa. Tak samo jak w Peugeot 3008.
Podobieństw między nowym SUV-em znad Sekwany a zmodernizowaną wersją Peugeot 308 jest zresztą więcej. To na przykład charakterystyczny układ, który tworzą włączone na stałe tylne światła z motywem graficznym a'la trzy pazury. To również systemy wspomagania, które ułatwiają pracę kierowcy i mają za zadanie czuwać nad bezpieczeństwem pasażerów.
W nowym Peugeot 308 mamy zatem na pokładzie chociażby automatyczny system awaryjnego hamowania (Active Safety Brake) i monitorowanie pasa ruchu (Active Lane Departure Warning). Wprowadzony po raz pierwszy przez Grupę PSA aktywny tempomat jest obecnie dostępny z funkcją "stop" dla wersji z automatyczną skrzynią biegów i z funkcją 30 km/h dla egzemplarzy z przekładnią manualną.
Francuski kompakt dorzuca do tego jeszcze system Visiopark 1 z kamerą cofania o polu widzenia 180° i funkcją Park Assist. Podczas wykonywania manewru komputer mierzy ilość wolnego miejsca do zaparkowania i steruje obrotami kierownicy bez udziału człowieka.

Debiutuje 8-biegowy automat i 130-konny diesel
W ramach face-liftingu Peugeot 308 jako nowość pojawiła się zaprojektowana wspólnie z firmą Aisin automatyczna skrzynia EAT8. Wspomniana przekładnia współpracuje z topowym dieslem BlueHDi 180 (wersja 308 GT). Z tego co wiadomo, w przyszłości skrzynia EAT8 trafi też do innych modeli Grupy PSA.
Nowością jest zarazem 4-cylindrowiec BlueHDi 130 S&S. Proces spalania został tu poprawiony dzięki specjalnej geometrii komory, której skuteczność udowodniono m.in. podczas wyścigu 24H Le Mans. Do tego dochodzi jeszcze system oczyszczania SCR, usytuowany możliwie jak najbliżej silnika.
Modyfikacje w gamie "308" umożliwiły francuskiej marce przygotowanie się z wyprzedzeniem do wejścia w życie normy Euro 6.c, która wymaga zastosowania nowych systemów oczyszczania spalin w silnikach benzynowych i wysokoprężnych.

samar.pl

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 12.05.2017, 8:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 921
Samochód: DS3 '14
Post Re: 2018 Peugeot 308 II FL
Fajnie, że przenieśli znaczek do grilla tak jak w GT, strasznie irytowało mnie że jest na masce :wink: Wygląda świeżo, chociaż że to był COTY nadal trudno uwierzyć, jakiegoś zawrotnego sukcesu raczej nie odniósł, a 3 lata go klepią. :?


Pią, 12.05.2017, 9:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 973
Samochód: FR, IT
Post Re: 2018 Peugeot 308 II FL
No bez przesady, aż tak źle mu nie idzie. :P http://carsalesbase.com/european-car-sa ... ugeot-308/

A co do zmian: 8-biegowy automat- no kuźwa w końcu! Ileż można było czekać... Teraz tylko pozostaje kwestia kiedy go wrzucą do reszty silników.

_________________
1999 Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS
2015 Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS


Sob, 13.05.2017, 15:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2018 Peugeot 308 II FL
Davin napisał(a):
Fajnie, że przenieśli znaczek do grilla tak jak w GT, strasznie irytowało mnie że jest na masce :wink: Wygląda świeżo, chociaż że to był COTY nadal trudno uwierzyć, jakiegoś zawrotnego sukcesu raczej nie odniósł, a 3 lata go klepią. :?


Chyba w Polsce? Na naszym rynku nie opierałbym swoich wniosków.... Bo na zachodzie w kilku krajach był w 2015 w top 3 sprzedaży. Nie wiem jak teraz...


Pon, 15.05.2017, 10:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 921
Samochód: DS3 '14
Post Re: 2018 Peugeot 308 II FL
Fakt, na przeciw C4 to hit sprzedaży jak teraz to sprawdzam, ale do Golfa czy Astry to jednak daleko jeżeli chodzi o sprzedaż :wink:


Pon, 15.05.2017, 16:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2018 Peugeot 308 II FL
No rzeczywiście... w analogicznym kwartale zeszłego roku dla przykładu (czyli I kw. 2016) 308 sprzedalo sie jakies 6 tysiące mniej od Octavii, 5 od Focusa i 6 od Astry, jednocześnie zajmujac 12. pozycje najlepiej sprzedajacych się aut w Europie i będąc 4. kompaktem w stawce...

Wycinek czasowo z mojej strony dosyc krótki, ale reszta zapewne znacznie nie odbiegała

Edit: teraz nawet w AŚ czytam że 308 w 2016 roku było na 5. miejscu najlepiej sprzedających się kompaktów w UE.


Pon, 15.05.2017, 17:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 921
Samochód: DS3 '14
Post Re: 2018 Peugeot 308 II FL
MoonWalk napisał(a):
No rzeczywiście... w analogicznym kwartale zeszłego roku dla przykładu (czyli I kw. 2016) 308 sprzedalo sie jakies 6 tysiące mniej od Octavii, 5 od Focusa i 6 od Astry, jednocześnie zajmujac 12. pozycje najlepiej sprzedajacych się aut w Europie i będąc 4. kompaktem w stawce...

Wycinek czasowo z mojej strony dosyc krótki, ale reszta zapewne znacznie nie odbiegała

Edit: teraz nawet w AŚ czytam że 308 w 2016 roku było na 5. miejscu najlepiej sprzedających się kompaktów w UE.


Zatrudniony jesteś w PR Peugeota? :wink: Czaje, sprzedaje się całkiem dobrze, ale Golfa sprzedali w analogicznym okresie 491tys (2016) a 308, 195tys (2016), to chyba jest jednak różnica mówiąc o sukcesie. Nie chodzi mi o to, że 308 to zły samochód, albo że Golf jest super, luźno stwierdziłem że szału nie ma ze sprzedażą. Posprawdzałem i faktycznie z Francuzów (kompakty) sprzedaje się najlepiej, ale to i tak nawet nie połowa tego co Niemców, co oczywiście nie jest wyznacznikiem jakości, ale jak mówię PSA czeka jeszcze daleka droga by dogonić resztę w zyskach, może z Oplem będzie im łatwiej i tego im życzę z całego serca, bo robią naprawdę ciekawe samochody, tylko nie każdy chce się o tym przekonać.


Pon, 15.05.2017, 20:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2018 Peugeot 308 II FL
Davin napisał(a):
Zatrudniony jesteś w PR Peugeota? :wink: Czaje, sprzedaje się całkiem dobrze, ale Golfa sprzedali w analogicznym okresie 491tys (2016) a 308, 195tys (2016), to chyba jest jednak różnica mówiąc o sukcesie. Nie chodzi mi o to, że 308 to zły samochód, albo że Golf jest super, luźno stwierdziłem że szału nie ma ze sprzedażą. Posprawdzałem i faktycznie z Francuzów (kompakty) sprzedaje się najlepiej, ale to i tak nawet nie połowa tego co Niemców, co oczywiście nie jest wyznacznikiem jakości, ale jak mówię PSA czeka jeszcze daleka droga by dogonić resztę w zyskach, może z Oplem będzie im łatwiej i tego im życzę z całego serca, bo robią naprawdę ciekawe samochody, tylko nie każdy chce się o tym przekonać.


A mnie chodzi o to, że Golf to Golf. On się zawsze będzie sprzedawał, choćby jedynke z powrotem do sprzedaży wprowadzili. Więc ta dysproporcja mnie nie szokuje. Chodzi mi bardziej o to, że 308 i tak jest jednym z najlepiej sprzedających się kompaktów w UE - w sumie pierwszym na liście nieniemieckim. I nie mówię tu o jakości czy jakimkolwiek wartościowaniu obu marek czy modeli. Golf spoko wozidło, sam mam w domu jednego ;)


Pon, 15.05.2017, 21:06
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: 2018 Peugeot 308 II FL
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Źródło: carscoops.com

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pią, 02.06.2017, 21:59
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018