Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 21:10




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 143 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
2011 Kia Magentis/Optima 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 2045
Miejscowość: Springfield
Post 2011 Kia Magentis/Optima
Cytuj:
Międzynarodowy salon samochodowy w Nowym Jorku otworzy podwoje 1 kwietnia 2010 roku, ale główny designer Kia Peter Schreyer już sie niecierpliwi, chce pokazać swoje dzieło. W rezultacie koreański producent pokazał w sieci dwa zdjęcia nowego sedana Magentis ( w USA Optima) jeszcze przed debiutem.

Można powiedzieć, że nowy Magentis to kuzyn Hyundaia Sonaty, więc w gamie jednostek napędowych prawdopodobnie znajdą się te same silniki
, a w przyszłości także rozwiązanie hybrydowe.
Oprócz zupełnie nowego, świeżego wyglądu, nowa Kia jest dłuższa, szersza i niższa od swojego poprzednika, co w połączeniu z większym rozstawem osi pozwoli modelowi
konkurować w segmencie D. Nie będzie to jednak łatwe, gdyż konserwatywni klienci przyzwyczaili się już do szybkich i niezawodnych Passatów, czy przestronnych Mondeo.
"Najnowszy Magentis reprezentuje zdecydowanie nowy kierunek designu marki
Kia." – mówi Peter Schreyer – "Mamy przed sobą samochód
globalny ze świeżym powiewem indywidualności".
Nowa Kia Magentis w sprzedaĹĽy na europejskich rynkach pojawi siÄ™ wiosnÄ… 2011 roku.



Image

Image



tuning.pl
motoram.pl



Więcej danych nie znalazłem, zdjęcia chyba dziś pojawiły się w sieci. Jak dla mnie auto wygląda rewelacyjnie, szukam gdzie można się przyczepić i nic nie znalazłem puki co, czekam na zdjęcie wnętrza.

tak przy okazji weekend bez forum był baaaardzo męczący :P


Pon, 15.03.2010, 23:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: Kia Magentis 2011
Przód wygląda fantastycznie, trochę gorzej z tyłem, no i felgi jakieś dziwne :P

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Pon, 15.03.2010, 23:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: 2011 Kia Magentis/Optima
Jest wysoko :shock:

_________________
locha lover


Wto, 16.03.2010, 0:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5698
Post Re: 2011 Kia Magentis/Optima
Cytuj:
WiosnÄ… 2011 r. w sprzedaĹĽy na europejskich rynkach pojawi siÄ™ nowa Kia Magentis (znana w Stanach Zjednoczonych pod nazwÄ… Optima).

Oprócz zupełnie nowego, świeżego wyglądu, nowa Kia jest dłuższa, szersza i niższa od swojego poprzednika, co w połączeniu z większym rozstawem osi pozwoli modelowi konkurować w segmencie D. Nie będzie to jednak łatwe, gdyż konserwatywni klienci przyzwyczaili się już do szybkich i niezawodnych Passatów, czy przestronnych Mondeo.
Można powiedzieć, że nowy Magentis to kuzyn Hyundaia Sonaty, więc w gamie jednostek napędowych prawdopodobnie znajdą się te same silniki, a w przyszłości także rozwiązanie hybrydowe.

Najnowszy Magentis reprezentuje zdecydowanie nowy kierunek designu marki Kia. - mówi Peter Schreyer - Mamy przed sobą samochód globalny ze świeżym powiewem indywidualności.

Image
Image
Image
Image
Bobaedream

_________________
TechnoBase.FM.24h. Electro


Wto, 16.03.2010, 2:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 713
Miejscowość: skarland
Samochód: Focus 1.8 TDCI '08r.
Post Re: 2011 Kia Magentis/Optima
Na prawdę jestem pod wrażeniem. KIA zrobiła kolejny skok do przodu.


Wto, 16.03.2010, 17:38
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: 2011 Kia Magentis/Optima
Pierwsze zdjęcia bardzo pozytywne wygląda ładnie a co ważniejsz KIA ma wreszcie własny styl co mozę być przyczyną sukcesu, Przód świetny, tył gorszy linia boczna dynamiczna.

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Wto, 16.03.2010, 18:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 2011 Kia Magentis/Optima
Żadne zaskoczenie, KIA ostatnio wypuszcza same dzieła sztuki ;) Offtopujac, wie ktos jak wywalic z dolu to cholerne radio? Strasznie irytuje!

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Wto, 16.03.2010, 18:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1259
Post Re: 2011 Kia Magentis/Optima
Jak raz wciśniesz wycisz, to już zapamięta i nie będzie się włączało :wink:
Co do auta, to uważam, że Kia jest marką, która zrobiła w ostatnich czasach największe postępy... Magnetis wygląda naprawdę świetnie. Przód jest bardzo fajny, linia boczna oryginalna i ciekawa, a tył od nich nie odstaje. Jest to poprostu świetne auto. A jeśli jeszcze Kia zdecyduje się na niską cenę, jak w przypadku Vengi na przykład, to konkurencja może czuć się zagrożona.


Wto, 16.03.2010, 19:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Re: 2011 Kia Magentis/Optima
Poza diodami które są umieszczone w niekoniecznie dobrym miejscu (ogólnie to ich nie powinno nigdzie być)to jest świetny. nie spodziewałem się że KIA będzie w stanie kiedykolwiek produkować tak ładne autka.

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Wto, 16.03.2010, 19:34
Profil

Postów: 36
Post Re: 2011 Kia Magentis/Optima
Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie KIA i to kolejny raz. Widać, że konkurencja rośnie dla europejskich aut.


Wto, 16.03.2010, 20:54
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2011 Kia Magentis/Optima
Ciekawy jestem jak będzie się to auto prezentować na żywo, bo na fotach zapowiada się naprawdę niezła bryka. Nie podoba mi się linia "podcięcia" okna w tylnych drzwiach, nie wygląda dobrze i powiększa niepotrzebnie i tak wielki słupek C.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 16.03.2010, 21:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1889
Post Re: 2011 Kia Magentis/Optima
No i to mi sie podoba. Salon w NYC tuz, tuz az sie nie moge doczekac.

_________________
Deszcze Niespokojne.

Mecze na żywo


Śro, 17.03.2010, 3:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: 2011 Kia Magentis/Optima
Po tym co ostatnio wyprawia (pozytywnie) Kia ten model nie powinien zaskakiwać, mimo to jestem po wielkim wrażeniem. Jak oni to robią? Ciekawy jestem jeszcze jak wygląda wnętrze.

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Śro, 17.03.2010, 10:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2204
Miejscowość: Kraków
Samochód: Citroen Saxo
Post Re: 2011 Kia Magentis/Optima
Dynamiczny styl, przeszklony dach, duże koła. Widok nowego Magentisa przyprawił mnie o zawrót głowy ponieważ to auto zapowiada się rewelacyjnie. Będąc niedawno w salonie KIA oglądałem dotychczasowy model, w którym gaśnica walała się bezładnie po podłodze po stronie pasażera. Liczę więc, że w nowym modelu KIA przyłoży większą wagę do detali.

_________________
Zapraszam do zapoznania się z kompendium wiedzy o moim samochodzie:
http://www.autogaleria.pl/forum/showthr ... bserow%F3z


Nie, 21.03.2010, 21:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 531
Miejscowość: Szczecin
Samochód: italiano diesel
Post Re: 2011 Kia Magentis/Optima
Rewelacyjny, wreszcie coś świeżego - mam nadzieję, że będzie częstym widokiem na naszych nudnych (VW, NWD czy innych Niemcach) ulicach.

ps. słupek C mnie zmiażdżył... coś wspaniałego- agresja i wyrazistość :!:


Nie, 21.03.2010, 21:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3769
Post Re: 2011 Kia Magentis/Optima
...i nawiÄ…zanie do Lexusa IS :P

_________________
Czas dostrzec, że fora motoryzacyjne to siedlisko nieudaczników, którzy często nawet nie prowadzili samochodów, jakie skreślili za 'brzydki wygląd', cierpiących na przekonanie, że na prawdę znają się na motoryzacji, gdy... nie mają o niej pojęcia.
Nie marnuj życia, leć robić coś pożytecznego.


Pon, 22.03.2010, 9:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: 2011 Kia Magentis/Optima
Ładnie.
To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że Kia w Polsce niedługo będzie marką nr 1 pod względem sprzedaży.


Pon, 22.03.2010, 10:59
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2011 Kia Magentis/Optima
Myślę, że póki co pozycja Skody jeszcze nie jest zagrożona. Ludzie są świadomi jakości czeskiego volkswagena. Koreańska motoryzacja potrzebuje jeszcze trochę czasu, zanim ludzie w nią uwierzą ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 22.03.2010, 11:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: 2011 Kia Magentis/Optima
Ice napisał(a):
Myślę, że póki co pozycja Skody jeszcze nie jest zagrożona. Ludzie są świadomi jakości czeskiego volkswagena. Koreańska motoryzacja potrzebuje jeszcze trochę czasu, zanim ludzie w nią uwierzą ;)

Kwestia roku, maksymalnie dwóch, jeśli Kia nadal będzie robiła takie samochody. Dziś migneła mi Venga przed oczami i zrobiła na mnie b pozytywne wrażenie


Pon, 22.03.2010, 11:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2045
Miejscowość: Springfield
Post Re: 2011 Kia Magentis/Optima
Wszystko chyba zaczęło się od Cee'da, auto podobne do corolli, 7 lat gwarancji itd, później wystarczyło iść śladami Cee'da i gotowe. Teraz Kia jest w pierwszej 10 marek sprzedawanych w Polsce i z roku na rok tych aut sprzedaje się więcej. Nie sądzę by Kia była nr 1 u nas ale w pierwszej 5,4 z pewnością się znajdzie. Fiat czy Skoda są raczej niezagrożone, Toyota trochę chyba oberwała po tyłku po tej wpadce z blokującym się pedałem gazu i ludzie troszkę się przestraszyli.
Generalnie Kia robi co raz ładniejsze i lepsze jakościowo samochody.


Pon, 22.03.2010, 11:28
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 143 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018