Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 12:21




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
2009 Renault Scénic / Grand Scenic 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 2204
Miejscowość: Kraków
Samochód: Citroen Saxo
Post Re: 2009 Renault ScĂ©nic / Grand Scenic
Auto jest mocno przerysowane, ale najwyraźniej taka dziś panuje moda. Kanciaste linie, krzykliwe akcenty i awangardowy styl wyróżniają już Citroena C3 Picasso i najwyraźniej Renault podążyło w jego stronę. Jedyne co mi się w nim nie podoba to tylne lampy, które są już zbyt szalone jak na typowo rodzinny pojazd. Cóż, nowczesność wymaga jednak takich elementów.

_________________
Zapraszam do zapoznania się z kompendium wiedzy o moim samochodzie:
http://www.autogaleria.pl/forum/showthr ... bserow%F3z


Nie, 08.03.2009, 21:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1015
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza [SD]
Samochód: S.Felicia Fiesta mk7
Post Re: 2009 Renault ScĂ©nic / Grand Scenic
Wogóle mi sie nie podoba wygląda okropnie. Jakis taki niekszałtyn ciosany od siekierki feeeeeeee........ :evil:

_________________
Ahh... ta Skoda :) Przemyslane Rozwiązania
Ahh... ten Ford :) Feel the Difference - Kinetic Design
Święty Krzysztof jeździ z Tobą tylko do 120 km/h. Przy większych prędkościach swoje miejsce oddaje Św. Piotrowi
Urodziłem się po to,aby jeździć ...


Nie, 08.03.2009, 23:12
Profil

Postów: 122
Post Re: 2009 Renault ScĂ©nic / Grand Scenic
Wow, niezłe okropieństwa. Renault chyba na serio kandyduje w kategorii "najbrzydsze tylne lampy w aucie". W połączeniu z Meganką 5d mają już zajęte całe podium. :/

Żebym nie wyszedł na całkowitego zgreda... dla porównania C3 Picasso czy Kia Soul mi się podobają. :)


Wto, 10.03.2009, 14:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Re: 2009 Renault ScĂ©nic / Grand Scenic
Trochę najróżniejszych fotek :wink:
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
forum-auto.com

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Sob, 04.04.2009, 20:20
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: 2009 Renault ScĂ©nic / Grand Scenic
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Źródło: auto-news.de

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pon, 20.04.2009, 19:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Re: 2009 Renault ScĂ©nic / Grand Scenic
Kurcze naprawdę świetne jest to autko. Bardzo mi sie podoba

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Pon, 20.04.2009, 19:44
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2009 Renault ScĂ©nic / Grand Scenic
Spokojnie można już wycofać z produkcji Espace'a... Grand Scenic połyka wszystkie poprzednie Espace'y.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pon, 20.04.2009, 21:17
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2009 Renault ScĂ©nic / Grand Scenic
Wygląda dosyć mało futurystycznie i w sumie zwyczajnie. Kłują mnie w oczy tylne światła, reszta ok.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 20.04.2009, 21:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 66
Samochód: Vectra C 2.0 DTI
Post Re: 2009 Renault ScĂ©nic / Grand Scenic
Okropne, paskudne, obrzydliwe... brakuje mi słów na określenie designu nowego scenica, zwłaszcza jego tylnej części i doklejonych świateł. Gdyby nie Thalia, byłoby to najbrzydsze auto ostatnich kilku lat na naszym rynku. Koszmar.


Pon, 20.04.2009, 21:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 454
Miejscowość: Hexagon
Samochód: SD4, CDI V6, HDI 1,4
Post Re: 2009 Renault ScĂ©nic / Grand Scenic
RR ltd Co. napisał(a):
Spokojnie można już wycofać z produkcji Espace'a... Grand Scenic połyka wszystkie poprzednie Espace'y.

Moze i Espace lyknie, ale juz Picasso Citroena nie da rady. W tej chwili Citroen trafil w gusta klientow jak zadko kto, ciezko bedzie Renault odrobic straty, zwlaszcza z takim modelem, ktory przy Citroenie wyglada dosc blado.


Pon, 20.04.2009, 23:00
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2009 Renault ScĂ©nic / Grand Scenic
parigot napisał(a):
RR ltd Co. napisał(a):
Spokojnie można już wycofać z produkcji Espace'a... Grand Scenic połyka wszystkie poprzednie Espace'y.

Moze i Espace lyknie, ale juz Picasso Citroena nie da rady. W tej chwili Citroen trafil w gusta klientow jak zadko kto, ciezko bedzie Renault odrobic straty, zwlaszcza z takim modelem, ktory przy Citroenie wyglada dosc blado.
srtylistykÄ™ Picasso na pewno ma lepszÄ…, ale czym wg Ciebie poza tym gĂłruje Cytryna nad ReniÄ…?

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 21.04.2009, 9:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 921
Samochód: DS3 '14
Post Re: 2009 Renault ScĂ©nic / Grand Scenic
Jest szykowny, elegancki i ma coĹ› w sobie co intryguje. Jestem na tak


Wto, 21.04.2009, 10:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1259
Post Re: 2009 Renault ScĂ©nic / Grand Scenic
Mi siÄ™ podoba tylko Grand, ale denerwujÄ… mnie w nim te srebrne wstawki w przednim zderzaku po bokach... :/


Wto, 21.04.2009, 18:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: 2009 Renault ScĂ©nic / Grand Scenic
Już za sam wygląd wersja krótka odpada w przebiegach. Ze względu na tylne światła i to coś srebrnego z przodu. Teraz ci imbecyle z Renault wkładają te srebrne wstawki do każdego auta. Nie mają oni oczów? Wersja Grand już wygląda znacznie lepiej. Dzięki poprawionym tylnym światłom i te srebrne coś po bokach już tak nie razi. Dzięki Bogu zmniejszyli je. We wnętrzu nie podoba mi się centralny wyświetlacz i w ogóle już na zdjęciach cała deska rozdzielca sprawia wrażenie tandetnej i wykonanej z plastików niskiej jakości. Odrazu mi się przypomina Twingo i ten chropowaty plastik trzeszczący w czasie jazdy. Już wole Citroena. :roll:


Wto, 21.04.2009, 19:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: 2009 Renault ScĂ©nic / Grand Scenic
Ty Morphy na prawdÄ™ jakiĹ› jesteĹ› fanatyk :P.
Na zdjęciach Golfa w najtańszej wersji to było wszystko zarąbiście, a tutaj w Scenicu widzisz tanie plastiki? Scenic, który jest w mojej rodzinie ma świetnej jakości materiały na desce, są miękkie i miłe w dotyku. Z tego co widzę, na zdjęciach materiał wygląda na podobny jak u mnie, więc sądzę, że nie pogorszyli się w tej kwestii. Poza tym design deski wziął się z Laguny III, gdzie też na zdjęciach wygląda podobnie, a materiały są również świetne (nawet chyba lepsze niż u mnie w Scenicu).
Nie negowałem jak pisałeś, że w Golfie są wysokiej jakości materiały, ale tutaj to już po prostu przeginasz :P.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Wto, 21.04.2009, 19:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: 2009 Renault ScĂ©nic / Grand Scenic
Nie wiem jak jest w Scenicu bo z oczywistych względów jeszcze w nim nie siedziałem. Piszę jakie sprawia wrażenie na zdjęciach. Miałem jedynie doświadczenie z Twingo i na zdjęciach deska rozdzielcza wygląda podobnie. Także co moge innego pomyślić?

Jeśli chodzi o Golfa, to też na zdjęciach wnętrze nie wygląda za dobrze. Ciemne, ponure i może się też wydawać, że plastiki pozostawiają wiele do życzenia. Obejrzenie dokładnie auta na żywo weryfikuje te poglądy.

Zresztą co ma Golf do Scenica? :roll: Po prostu opisuje to co widzę i to co miałem okazje zobaczyć. Każdy zwykle ma jakąś swoją ulubioną markę i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Przyznaje, że zawsze jestem nastawiony bardziej negatywnie do francuskich aut niż np. do VW. Znasz osoby obiektywne i takie, które nie mają swojego faworyta? Takich raczej nie ma.


Wto, 21.04.2009, 19:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Re: 2009 Renault ScĂ©nic / Grand Scenic
Co do centralnych zegarów to różnie z tym bywa. Przykład z jednej gazety. Na górze strony mamy zdjęcia nowej Toyoty Verso, zdjęcie wnętrza i podpis: "Ciekawa deska rozdzielcza z centralnie umieszczonymi wskaźnikami" . Lecimy na dół strony mamy zdjęcia wnętrza nowego Scenica i co widzimy. Deska rozdzielcza rozczarowuje zegarami umieszczonymi na środku konsoli. Cos chyba jest nie tak według mnie. :/

A jak nie Golf to może Touran po FL. Tam plastiki wg mnie są gorsze od tych które były w Scenicu II i to w wersji jeszcze przed liftem.

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Wto, 21.04.2009, 20:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Re: 2009 Renault ScĂ©nic / Grand Scenic
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
forum-auto.com

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Pon, 27.04.2009, 19:34
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2009 Renault ScĂ©nic / Grand Scenic
Jestem daleki od zachłystywania się tym samochodem - nie podoba mi się wlot powietrza z przodu (chyba zostawili sobie pole do face-liftingu :> ), obudowy przeciwgielnych i deska rozdzielcza (wolę zegary tuż przed oczami - a tu deska przed kierowcą wygląda zwyczajnie łyso... :? ). Jednakże wykonanie wnętrza i smaczki stylistyczne - jak np. światła tylne są niesamowite
RR ltd Co. napisał(a):
Spokojnie można już wycofać z produkcji Espace'a... Grand Scenic połyka wszystkie poprzednie Espace'y.
chodziło mi o głównie jego gabaryty

Czekam niecierpliwie na "drzwi otwarte" Scenica III

I dajcie jakieś szczegółowe zdjęcia wersji krótkiej :mryellow:

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pon, 27.04.2009, 20:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: 2009 Renault ScĂ©nic / Grand Scenic
RR ltd Co. napisał(a):
Spokojnie można już wycofać z produkcji Espace'a... Grand Scenic połyka wszystkie poprzednie Espace'y.


Scenic troche urósł, ale IMO Espace powinien być jeszcze większy i tak jak poprzednie generacje wzbudzać respekt, bo nie było jeszcze Espace, który by nie był taki.

Sama stylistyka Scenica jakoś mnie nie zachwyciła. Nie będę ukrywał, że nowe Renaulty wszystkie są brzydkie. Szczególnie nie podobają mi sie te przetłoczeni idące od zewnętrnej części reflektorów przez zderzak do wlotu powietrza. Kompletnie nie pasują, a styliści Renaulta uparli sie na nie


Śro, 29.04.2009, 12:06
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018