Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 14:20




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
2015 Fiat Avventura 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post 2015 Fiat Avventura
Wczoraj zadebiutował na rynku indyjskim SUV na bazie Punto Evo FL.

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Cytuj:
Length: 3,989 mm
Width: 1,706 mm
Height: 1,542 mm
Wheelbase: 2,510 mm
Ground Clearance: 205 mm
Boot capacity: 280 liters
Fuel tank Capacity: 45 liters

Petrol Engine Option: 1.4-liter 16v DOHC four-cylinder petrol with 90 PS (88.73 bhp) @ 6,000 rpm and 115 Nm of torque @ 4,500 rpm; ARAI mileage at 14.4 km/l; 1,190-1,195 kg kerb weight.
Diesel Engine Option: 1.3-liter 16v DOHC four-cylinder diesel with 93 PS (91.69 bhp) @ 4,000 rpm and 209 Nm of torque @ 2,000 rpm; ARAI mileage at 20.5 km/l; 1,240-1,255 kg kerb weight.
All engines get a 5-speed manual transmission.


indianautosblog

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 21.10.2014, 13:35
Profil

Postów: 797
Post Re: 2015 Fiat Avventura
Rozumiem, że to nie ma napędu na 4 koła? :|


Wto, 21.10.2014, 17:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2188
Post Re: 2015 Fiat Avventura
Nie ma napędu 4x4 , ale za to jest cyfrowy kompas i wskaźnik kąta natarcia :D Tandetna Fabia Scout nigdy nie będzie wyglądała tak bojowo :lol:


Wto, 21.10.2014, 19:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: 2015 Fiat Avventura
Z naszej europejskiej perspektywy to auto mnie śmieszy, trochę nawet budzi litość. U nas coś takiego nie miałoby żadnych szans - wygląda jak "tjunink" wykonany na modelu przez jakiegoś dwunastolatka, odgrzewany kotlet udający terenowe aspiracje. Z drugiej strony, jeśli pomyśli się o docelowym rynku indyjskim, to wydaję się, że to samochód aż "prestiżowy" w tamtejszych warunkach. Ja osobiście najbardziej widziałbym go w latynoskich klimatach. Zwiększony prześwit idealny na brazylijskie gruntowe drogi, w dodatku sprawdzona i błagająca o następce europejska konstrukcja, która w tamtejszych realiach wciąż byłaby świeża. Plus za nakładki. Dziwi mnie trochę fakt, że zastosowano boczki drzwi pochodzące wciąż jeszcze z Grande Punto, mimo że to Evo. Mimo, że to nieco dziwny pojazd to dwie rzeczy na pewno mi się podobają. Nawiew z tyłu, oraz lusterka z wbudowanymi kierunkowskazami. Zapewne przekładka do Grande/Evo/2012 byłaby możliwa, tylko cóż z tego, kiedy w nadkolach pozostałyby dziury po dotychczasowych kierunkach :wink: Generalnie widzę, że chyba Grande Punto ma szansę żyć jeszcze długo na tej planecie. Niczym Fiat Uno :wink:

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Wto, 21.10.2014, 20:42
Profil

Postów: 248
Post Re: 2015 Fiat Avventura
Cytuj:
Z naszej europejskiej perspektywy to auto mnie śmieszy, trochę nawet budzi litość. U nas coś takiego nie miałoby żadnych szans - wygląda jak "tjunink" wykonany na modelu przez jakiegoś dwunastolatka


rozumiem, że podbne odczucia masz w stosunku do Fabii Scout, VW up! Cross, Polo Cross i im podobnych wytworów?
Punto w Europie dogorywa i czy nam sie to podoba czy nie nic tego nie zmieni.
Era Fiata jakiego znamy się skończyła.


Śro, 22.10.2014, 20:25
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2015 Fiat Avventura
To nie ta sama skala zmian co w popularnych crossach np. od VAG_a. Już samo umieszczenie koła zapasowego wraz z ogromną obudową na tylnej klapie kwalifikuje go do tytułu "tjunink roku".

Co do szans Avventury gdyby została wprowadzona do sprzedaży w Europie, myślę że mogłaby się sprzedać ale nie po takich cenach jak Fiat żąda sobie obecnie za "miniterenówki" pokroju Pandy 4x4 czy 500-tki X.


Czw, 23.10.2014, 19:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 116
Miejscowość: Między Jasłem, a Dębicą
Samochód: Das Auto
Post Re: 2015 Fiat Avventura
cobra napisał(a):
Co do szans Avventury gdyby została wprowadzona do sprzedaży w Europie, myślę że mogłaby się sprzedać ale nie po takich cenach jak Fiat żąda sobie obecnie za "miniterenówki" pokroju Pandy 4x4 czy 500-tki X.

Pozwolę się wtrącić do dyskusji. Miniterenówką to jest Suzuki Jimny, Jeep Compass, może Renegade, a nie samochód z plastkowymi nakładkami na nadkolach, żeby błoto efektowniej na nich wyglądało.
Fakt, faktem gdyby wywalić to koło z tyłu to by było mniej śmiechu z Fiata, główne zadanie podniesione zawieszenie i plastiki by spełniało czyli było praktyczne na indyjskie drogi.


Pią, 24.10.2014, 9:50
Profil

Postów: 75
Post Re: 2015 Fiat Avventura
O Jezusie, nie mogę na to patrzeć. Wychodzę.

_________________
Kredyt samochodowy przez internet. Sprawdź jakie to proste!


Sob, 27.12.2014, 9:11
Profil

Postów: 26
Miejscowość: Poznań
Samochód: 19: Hyundai i30
Post Re: 2015 Fiat Avventura
2016 Fiat Avventura Urban Cross - Fiat Chrysler Automobiles India zamierza ten model (odmiana Fiat Avventura, bazującego na Punto Evo) wprowadzić do sprzedaży jeszcze w tym roku. I znów pytanie, czy tak odmienione Punto sprzedawałoby się jeszcze w Europie - skoro Corsa może ... ?

Image

Image

Źródło: indianautosblog.com


Nie, 07.02.2016, 12:43
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2015 Fiat Avventura
Lift obniżonego liftu liftu wersji terenowej liftu? Czy Ci Hindusi są podatni na takie sztuczki?

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Nie, 07.02.2016, 20:55
Profil

Postów: 26
Miejscowość: Poznań
Samochód: 19: Hyundai i30
Post Re: 2015 Fiat Avventura
Wg mnie to pokazuje, że to był bardzo dobry, ponadczasowy projekt Giugiaro


Pon, 08.02.2016, 9:27
Profil

Postów: 52
Post Re: 2015 Fiat Avventura
Projekt ponadczasowy, ale brakuje równie ponadczasowego następcy.
Punto I też było bardzo jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. Następca (II) był bardziej komfortowy i dopracowany, nie wyglądał jak tania wydmuszka wykończona plastikami wziętymi żywcem z pudełek po jogurcie (Punto I było niekiedy uznawane za gorsze niż Uno przez znawców), ale Fiat wyraźnie nie miał na niego pomysłu. Dowodem - beznadziejny lifting z 2003 roku.
Co nam wreszcie pokażesz, Fiacie? Oby jeszcze w 2016...


Pon, 08.02.2016, 20:18
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2015 Fiat Avventura
Jamci napisał(a):
Wg mnie to pokazuje, że to był bardzo dobry, ponadczasowy projekt Giugiaro

Wszystko się może znudzić - ludzie szukają nowości.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pon, 08.02.2016, 20:38
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018